Wpis z mikrobloga

Tak się złożyło, że od miesiąca użytkuję iPhone 8. Czysty przypadek, wcale nie chciałem mieć „jabłka”, ale znajomy sprzedawał w dobrej cenie, a ja akurat szukałem telefonu. Pomyślałem, że warto spróbować, cały czas czytam dyskusje na temat produktów Apple więc to świetna okazja do wyrobienia sobie zdania. No a wnioski mam następujące. #!$%@?. Przecież ten cały iOS nawet nie ma podjazdu do androida. To wszystko jest tak nieintuicyjne, tak utrudnione jakby na każdym kroku chcieli Cię w*urwić. Nawet ikonek nie można sobie porozrzucać po ekranie, bo nie i #!$%@?. Ale to akurat najmniejszy problem. Przestałem wierzyć w to, że ktoś może kupować to w innym celu niż „szpan”. I wcale nie chodzi mi o cenę, a o to że android jest mega przyjazny, łatwy i intuicyjny. Właśnie byłem w podróży pociągiem, rozładował mi się telefon więc pomyślałem, że podłączę ładowarkę i słuchawki. No, już #!$%@?. Jedno wejście na to i na to, zapomniałem. Dobrze, że miałem chociaż przejściówkę to sobie później mogłem posłuchać muzyki. Średniowiecze. #apple #iphone #iphone8 #android #smartfon #telefony #technologia
  • 202
@Anoniemamowy: najpierw to sie naucz poprawnie językiem polskim posługiwać.
Na androidzie to wszystko, o czym piszesz jest prostsze.
Tobie się bardziej podoba iphone, innym nie. Nie wiem co za problem z tym masz, ale przykro że musisz się dowartościowywać obrażając innych.
Czysty przypadek, wcale nie chciałem mieć „jabłka”, ale znajomy sprzedawał w dobrej cenie, a ja akurat szukałem telefonu.


@Van_Zavi: za 800 zł? Bo więcej bym nie dał kupując używkę. Jeśli dałeś więcej to wyczuwam tu zwykłą zarzutkę.

To wszystko jest tak nieintuicyjne, tak utrudnione jakby na każdym kroku chcieli Cię w*urwić.


@Van_Zavi: w Androidzie jest to samo.

Nawet ikonek nie można sobie porozrzucać po ekranie, bo nie i #!$%@?.


@
@zugygoni:

Ale jak potrzebujesz funkcjonalności - dla mnie tylko Android.


Telefon to tylko NARZĘDZIE, służy do dzwonienia i wysyłania SMS-ów. Jakiekolwiek inne funkcje są absolutnie #!$%@? ZBĘDNE. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@szpongiel: Ależ oczywiście, że są ajfony z wejściem na słuchawki - tak samo gówniane, jak androidy z opcją podłączenia słuchawek.

Może nie znam wszystkich modeli ale coś mi się nie widzi. Który ajfon ma wejście słuchawkowe?

Jaki to wielki „wybór” modeli androida z minijackiem masz?

Nie pisałem, że wielki ale są. W tym nadal porządne modele z dopakowanymi speckami. Np. LG V50 i V50S (jakie inne to nie wiem obecnie bo
@Van_Zavi: ja mam odczucia zupełnie odwrotne. Przesiadłem się na IP11 z androida, z którego korzystałem od zawsze, od 4.4. iPhone to tak jakbyś dostał nowoczesne auto, wsiadasz i jedziesz, a samochód z każda chwilą uczy się i dostosowuje do użytkownika. Android to potężny bolid, ale sam musisz dużo dokonfigurowac i dorobić. No i integracja z MacBookiem robi po prostu efekt wow. A na koniec - bateria trzyma mi 2 dni. Android
@partyg46: "który został zaprojektowany dla każdego użytkownika, by wszystko było dostępne szybko, łatwo, wygodnie i z ładnym wyglądem. Wszystko na iphone zrobię x razy szybciej" Jasne , no to zmień rozmiar zdjęcia z 12 na np. 5 mpix. Intuicyjne jest to że jest to w ustawieniach aparatu , ale nie w iphone jest w ustawieniach... telefonu. Osobiście rozbraja mnie inna sprawa. Żeby nie móc ogarnąć liczby powiadomień i wyświetlają się zbiorczo
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@szpongiel: Mało jest telefonów z jackiem. Ja mam teraz androida bez minijacja mimo że by mi się to przydało. Ot kompromis musiał zostać jakiś podjęty.

@r5678: kompromis to jest jak się np. wybiera krótsze życie na baterii ale mniejszy/lżejszy telefon albo dłuższe życie na baterii ale cięższy telefon bo większą bateria/mniejszy ekran.
Usunięcie jacka z niemal z wszystkich lepszych telefonów na rynku nie jest żadnym kompromisem tylko brakiem wyboru (
@advert: W iPhone nie ma ustawienia głośności budzika niezależnie od głośności dzwonka telefonu. To jest naprawdę wkurzające, do reszty idzie się przyzwyczaić.
@vaneck: Wybierz kolejno opcje Ustawienia > Dźwięki i haptyka. W obszarze Dzwonek i alerty przeciągnij suwak w prawo lub w lewo, aby ustawić głośność. Podczas przeciągania suwaka będzie odtwarzany dźwięk alertu o zmiennej głośności. Włącz funkcję Zmieniaj przyciskami, aby za pomocą przycisków głośności na urządzeniu zmieniać natężenie alarmu.

Jak niby nie można? LUDZIE TELEFON WIDZIELIŚCIE CONAJWYZEJ W MEDIA MARKCIE . Takie głupoty wypisujecie ze aż strach xD
najpierw to sie naucz poprawnie językiem polskim posługiwać.

Na androidzie to wszystko, o czym piszesz jest prostsze.

Tobie się bardziej podoba iphone, innym nie. Nie wiem co za problem z tym masz, ale przykro że musisz się dowartościowywać obrażając innych.


@agaja: rozumiem ze jest prostsze, ale ty pisałaś ze tego nie ma, wymyślasz bzdury ze nie można zmienić tapety czy ustawić swoich dźwięków XD pewnie jest tez ograniczona ilość kontaktów do
Usunięcie jacka z niemal z wszystkich lepszych telefonów na rynku nie jest żadnym kompromisem tylko brakiem wyboru ( ͡° ʖ̯ ͡°)


@szpongiel: To akurat fakt. brak jacka bywa problematyczny dla kogoś kto słucha dużo muzyki.. ja z reguły w samochodzie spontaniczne chce coś włączyć i za każdym razem kończy się na tym, że nie mogę i mówię że nastepnym razem muszę przynieść przejściówkę, co z kolei zabiera