Wpis z mikrobloga

Nie no w-------m się, kolejny raz przeczytałem dyskusję uznającą wyższość komunikacji miejskiej w porównaniu do samochodu. Kolejny raz się w------m bo o ile wykopki śmieją się z władzy która niby jest oderwana od rzeczywistości, o tyle widzę że kontakt z komunikacją miejską mają wtedy kiedy jadą autobusem na zakończenie roku w gimnazjum bo rodzic ich nie może podrzucić. Druga część to ta która mieszka w centrum i p--------a hulajnogą do akademika oddalonego o 200m od uczelni.
Niech mnie ktoś zachęci do przesiadki z auta do komunikacji miejskiej skoro:
1.Tracę mnóstwo czasu - trasa dom praca autobusem to jakieś 60-70 minut w jedną stronę (jazda 30minut autobusem bez przesiadki, 30minut dojście na przystanki) - autem 20-30min
2.Jest straszny tłok na często uczęszczanych liniach.
3.Autobus może nie przyjechać (zdarza się to rzadko, ale nie aż tak aby tego nie odnotować)
4.Śmierdzi w środku.
5.Cenowo wychodzi to niewiele lepiej niż autem.

I skończcie p-------ć żeby się przeprowadzić bliżej pracy, k---a kto tak robi? jakiś zjeb z wykopu? mam się przenieść do dzielnicy przemysłowej bo komunikacja miejska jest c-----a tylko po to żeby autem nie jeździć, mieszkam w ścisłych granicach miasta i to jest zwyczajnie bez sensu.

I jeszcze jeden argument odnośnie zakorkowanych centrów miast, różowa pracuje w centrum i wraca autobusem. Odcinek 6km pokonuje w ok godziny. Bo albo autobus nie przyjedzie, albo będzie przepełniony.
A włodarze miasta mimo n-------a milionów buspasów i tak ograniczają liczbę kursów bo ni ma kasy na bombelki, przez co tną kursy.
I znowu się w-------m.

aaa i czekam na przykłady z #kopenhaga i od biedy z #warszawa , bo we #wroclaw to ja nie wiem jak ludzie funkcjonują skoro mogą się radomowo tramwajem r------ć
#lublin #samochody #transport #autobusy #polska #smog #motoryzacja #polska
picasssss1 - Nie no w-------m się, kolejny raz przeczytałem dyskusję uznającą wyższoś...

źródło: comment_YoFbt7dr4GXuYyidEgMQJt23aeFdo5mE.jpg

Pobierz
  • 163
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@picasssss1: w warszawie to akurat celowo uprzykrzają jazdę samochodem by wymusić podróż komunikacją miejską. Szkoda, że i tak jest wolniejsza od samochodu mimo wielu buspasów.
A no chyba, że mieszkasz na linii metra xD wtedy jest dobra.
  • Odpowiedz
@chrominancja: ale jest w pytę tańsza i nie martwisz się, czy będzie miejsce - na takim mordorze powiedzmy trzeba było być o 8:30-8:40 w okolicy wołoskiej/domaniewskiej żeby znaleźć miejsce, o 8:50 to już d--a - 30 min szukania a i tak parkowanie na przypale
  • Odpowiedz
5.Cenowo wychodzi to niewiele lepiej niż autem.


@picasssss1: nie macie tam w lublinie biletów miesięcznych? A jeśli są to pewnie koło 120 - 150zł (nie wiem czy są tam zniżki dla osób zameldowanych i czy Ciebie to dotyczy). Nie wierzę że przy tych czasach jazdy o których piszesz wydajesz miesięcznie tylko tyle na paliwo. Do tego można doliczyć eksploatacje samochodu + ubezpieczenie.

3.Autobus może nie przyjechać (zdarza się to rzadko, ale nie aż tak aby tego nie odnotować)

Samochód może
  • Odpowiedz
z #warszawa


@picasssss1: a nawet spod, ale do niej dojeżdżam. Komunikacja:
40 minut do pracy, 45 z pracy - koszt 120pln, z tym że przemieszczam się szynami wiec korki mnie nie dotyczą, w środku w miarę luźno, oczywiście w godzinach szczytu sporo ludzi ale do przeżycia.
Samochodem muszę co jakiś czas jechać i przeważnie zajmuje to rano 20-30 minut, powrót około godziny, z tym że samochodem musze dużo
  • Odpowiedz
@picasssss1: Ale jaki jest sens się przejmować takim p----------m? ja potrafię autem zrobić w nocy 300 km bez celu po okolicach i samym mieście, do sklepu chodzę tylko jeśli jest bliżej niż 200 metrów bo po to mam auto żeby podjechać jak coś jest dalej i zwyczajnie lubię jazdę samochodem, sprawia mi przyjemność. Zawsze myślałem, że komunikacją jeżdżą starsi ludzie, biedni studenci, madki bo k---a nie mają wyboru ale widzę,
  • Odpowiedz
@picasssss1: no ogolnie to autem(przynajmniej ja) na paliwo miesiecznie idzie jakies minimum 150 do 300, a taki bilet miesieczny kosztuje 50zł wiec to na +autobusu, a no i miejsca parkingowe. Często zeby zaprkowac gdzies w centurm trzeba sie oszukac zeby miejsce znaleźć + płacisz za parking, a tak autobusem sobie podjezdzasz prawie pod miesjce docelowe, ale i tak wole podroz autem XD
  • Odpowiedz
Każde miasto jest inne, ma inną historię, było inaczej budowane i inaczej się rozrastało. W Warszawie korzystanie z komunikacji miejskiej jest wręcz przyjemnością, w Nowym Jorku jest to wręcz koniecznością, we Wrocławiu jest armageddon, a Gdańsk jest tak w różnych kierunkach r-------y, i różnie skomunikowany, ze z jednego miejsca tramwajem dojedziesz do pracy 20 minut szybciej niż autem, a ja w momencie w którym wysiadałbym z tramwaju i szedł się przesiąść na
  • Odpowiedz