Wpis z mikrobloga

Nie no #!$%@?łem się, kolejny raz przeczytałem dyskusję uznającą wyższość komunikacji miejskiej w porównaniu do samochodu. Kolejny raz się #!$%@? bo o ile wykopki śmieją się z władzy która niby jest oderwana od rzeczywistości, o tyle widzę że kontakt z komunikacją miejską mają wtedy kiedy jadą autobusem na zakończenie roku w gimnazjum bo rodzic ich nie może podrzucić. Druga część to ta która mieszka w centrum i #!$%@? hulajnogą do akademika oddalonego o 200m od uczelni.
Niech mnie ktoś zachęci do przesiadki z auta do komunikacji miejskiej skoro:
1.Tracę mnóstwo czasu - trasa dom praca autobusem to jakieś 60-70 minut w jedną stronę (jazda 30minut autobusem bez przesiadki, 30minut dojście na przystanki) - autem 20-30min
2.Jest straszny tłok na często uczęszczanych liniach.
3.Autobus może nie przyjechać (zdarza się to rzadko, ale nie aż tak aby tego nie odnotować)
4.Śmierdzi w środku.
5.Cenowo wychodzi to niewiele lepiej niż autem.

I skończcie #!$%@?ć żeby się przeprowadzić bliżej pracy, #!$%@? kto tak robi? jakiś zjeb z wykopu? mam się przenieść do dzielnicy przemysłowej bo komunikacja miejska jest #!$%@? tylko po to żeby autem nie jeździć, mieszkam w ścisłych granicach miasta i to jest zwyczajnie bez sensu.

I jeszcze jeden argument odnośnie zakorkowanych centrów miast, różowa pracuje w centrum i wraca autobusem. Odcinek 6km pokonuje w ok godziny. Bo albo autobus nie przyjedzie, albo będzie przepełniony.
A włodarze miasta mimo #!$%@? milionów buspasów i tak ograniczają liczbę kursów bo ni ma kasy na bombelki, przez co tną kursy.
I znowu się #!$%@?łem.

aaa i czekam na przykłady z #kopenhaga i od biedy z #warszawa , bo we #wroclaw to ja nie wiem jak ludzie funkcjonują skoro mogą się radomowo tramwajem #!$%@?ć
#lublin #samochody #transport #autobusy #polska #smog #motoryzacja #polska
picasssss1 - Nie no #!$%@?łem się, kolejny raz przeczytałem dyskusję uznającą wyższoś...

źródło: comment_YoFbt7dr4GXuYyidEgMQJt23aeFdo5mE.jpg

Pobierz
  • 163
@pingwinek_pikpoket: Ja mówię o osobach ze swojej perspektywy, w takim #lublin jest od groma akademików i stancji bardzo blisko centrum, co z tego skoro dzielnicę dalej ty żeby dojechać do pracy musisz pokonać drogę przez mękę. Bo albo trasa jest tak obłożona i mpk ma #!$%@? żeby więcej autobusów podstawić, albo trasa jest tak #!$%@? że zwiedzasz codziennie połowę miasta bo inaczej nie wsiądziesz.
@picasssss1: Zupełnie nie tak ;) To nie chodzi o wyższość czy niższość jednej komunikacji nad drugą tylko o to, że miasta, zwłaszcza europejskie, nie są w stanie być obsługiwane przez komunikację samochodową. Po prostu jest zbyt mało wydajna. Jeżeli w Waw około 65% podróży każdego dnia w mieście jest odbywanych komunikacją to wyobraź sobie co by było, gdyby te dodatkowe 65% podróży odbywało się samochodami ;) Nikt by nigdzie nie dojechał,
@pingwinek_pikpoket: Ja mówię o osobach ze swojej perspektywy, w takim #lublin jest od groma akademików i stancji bardzo blisko centrum, co z tego skoro dzielnicę dalej ty żeby dojechać do pracy musisz pokonać drogę przez mękę. Bo albo trasa jest tak obłożona i mpk ma #!$%@? żeby więcej autobusów podstawić, albo trasa jest tak #!$%@? że zwiedzasz codziennie połowę miasta bo inaczej nie wsiądziesz.


@picasssss1: No i to jest właśnie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@picasssss1: no bo jak Ty rozmawiasz z perspektywy Lublina. Coś mi nie pasowało o tych podróżach w centrum w którym mamy metro i tramwaje w każdym kierunku. Wwa ma na prawdę dobrą komunikację na bardzo dużym terenie ( bo nie całym) i korki. Mam kolegę który dojeżdża codziennie 2,5 km do pracy samochodem ( czyli nie najkrótszą drogą) i potrafi stać przy powrocie 50 minut. Mieszka obok mnie ale jeździ w
@picasssss1: Kursowanie co 20 min to padaka. Dla autobusów w szczycie to spoko jest 8 min, powiedzmy 12-14 min poza szczytem. Tak, żeby średni czas oczekiwania wynosił w szczycie 4 min, a poza 6-7 min. To 20 min to jest ok na godziny wieczorne, albo na totalne zadupie, gdzie nie ma po prostu wystarczającej ludności, żeby zapełnić częściej jeżdżący autobus. Takie zmiany w komunikacji powinny wprost ludzi na ulice wyprowadzić ;)