Wpis z mikrobloga

Nie no #!$%@?łem się, kolejny raz przeczytałem dyskusję uznającą wyższość komunikacji miejskiej w porównaniu do samochodu. Kolejny raz się #!$%@? bo o ile wykopki śmieją się z władzy która niby jest oderwana od rzeczywistości, o tyle widzę że kontakt z komunikacją miejską mają wtedy kiedy jadą autobusem na zakończenie roku w gimnazjum bo rodzic ich nie może podrzucić. Druga część to ta która mieszka w centrum i #!$%@? hulajnogą do akademika oddalonego o 200m od uczelni.
Niech mnie ktoś zachęci do przesiadki z auta do komunikacji miejskiej skoro:
1.Tracę mnóstwo czasu - trasa dom praca autobusem to jakieś 60-70 minut w jedną stronę (jazda 30minut autobusem bez przesiadki, 30minut dojście na przystanki) - autem 20-30min
2.Jest straszny tłok na często uczęszczanych liniach.
3.Autobus może nie przyjechać (zdarza się to rzadko, ale nie aż tak aby tego nie odnotować)
4.Śmierdzi w środku.
5.Cenowo wychodzi to niewiele lepiej niż autem.

I skończcie #!$%@?ć żeby się przeprowadzić bliżej pracy, #!$%@? kto tak robi? jakiś zjeb z wykopu? mam się przenieść do dzielnicy przemysłowej bo komunikacja miejska jest #!$%@? tylko po to żeby autem nie jeździć, mieszkam w ścisłych granicach miasta i to jest zwyczajnie bez sensu.

I jeszcze jeden argument odnośnie zakorkowanych centrów miast, różowa pracuje w centrum i wraca autobusem. Odcinek 6km pokonuje w ok godziny. Bo albo autobus nie przyjedzie, albo będzie przepełniony.
A włodarze miasta mimo #!$%@? milionów buspasów i tak ograniczają liczbę kursów bo ni ma kasy na bombelki, przez co tną kursy.
I znowu się #!$%@?łem.

aaa i czekam na przykłady z #kopenhaga i od biedy z #warszawa , bo we #wroclaw to ja nie wiem jak ludzie funkcjonują skoro mogą się radomowo tramwajem #!$%@?ć
#lublin #samochody #transport #autobusy #polska #smog #motoryzacja #polska
picasssss1 - Nie no #!$%@?łem się, kolejny raz przeczytałem dyskusję uznającą wyższoś...

źródło: comment_YoFbt7dr4GXuYyidEgMQJt23aeFdo5mE.jpg

Pobierz
  • 163
  • Odpowiedz
@lukaszzz brak parkingów, brak zsynchronizowanej sygnalizacji, prawie nigdzie niedziałające zielone strzałki lub palące się przez sekundę, zamknięte pasy na których już dawno skończył się remont ale oznaczenia zostały, brak sygnalizacji kierunkowej na ogromnych skrzyżowaniach, a ich nadmiar na jakichś mniejszych drogach dojazdowych do osiedli, często źle oznaczone pasy. Tak mogę wymieniać jeszcze trochę.
Cała Warszawa wygląda jakby ktoś raz ustawił światła i znaki i już nigdy potem nie skorygował błędów.
Nigdzie
  • Odpowiedz
@chrominancja: ale zla organizacja ruchu to nie jest uprzykrzanie zycia Autom (samochodocentryzm?) a wlasnie zla organizacja...
Co do parkingow to w Centrum Warszawy zero problemow z parkowaniem. Tylko to kosztuje, Zlote Tarasy 5zl/h ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@lukaszzz: 5zł za godzinę to spoko cena, nie mam nic przeciwko. Tylko złote tarasy to nie jest wielki parking na całe śródmieście. Są też inne miejsca do których ze złotych jest daleko.
Ta zła organizacja wygląda na celowe działanie i #!$%@? w organizację ruchu.
  • Odpowiedz