Wpis z mikrobloga

Nie no #!$%@?łem się, kolejny raz przeczytałem dyskusję uznającą wyższość komunikacji miejskiej w porównaniu do samochodu. Kolejny raz się #!$%@? bo o ile wykopki śmieją się z władzy która niby jest oderwana od rzeczywistości, o tyle widzę że kontakt z komunikacją miejską mają wtedy kiedy jadą autobusem na zakończenie roku w gimnazjum bo rodzic ich nie może podrzucić. Druga część to ta która mieszka w centrum i #!$%@? hulajnogą do akademika oddalonego o 200m od uczelni.
Niech mnie ktoś zachęci do przesiadki z auta do komunikacji miejskiej skoro:
1.Tracę mnóstwo czasu - trasa dom praca autobusem to jakieś 60-70 minut w jedną stronę (jazda 30minut autobusem bez przesiadki, 30minut dojście na przystanki) - autem 20-30min
2.Jest straszny tłok na często uczęszczanych liniach.
3.Autobus może nie przyjechać (zdarza się to rzadko, ale nie aż tak aby tego nie odnotować)
4.Śmierdzi w środku.
5.Cenowo wychodzi to niewiele lepiej niż autem.

I skończcie #!$%@?ć żeby się przeprowadzić bliżej pracy, #!$%@? kto tak robi? jakiś zjeb z wykopu? mam się przenieść do dzielnicy przemysłowej bo komunikacja miejska jest #!$%@? tylko po to żeby autem nie jeździć, mieszkam w ścisłych granicach miasta i to jest zwyczajnie bez sensu.

I jeszcze jeden argument odnośnie zakorkowanych centrów miast, różowa pracuje w centrum i wraca autobusem. Odcinek 6km pokonuje w ok godziny. Bo albo autobus nie przyjedzie, albo będzie przepełniony.
A włodarze miasta mimo #!$%@? milionów buspasów i tak ograniczają liczbę kursów bo ni ma kasy na bombelki, przez co tną kursy.
I znowu się #!$%@?łem.

aaa i czekam na przykłady z #kopenhaga i od biedy z #warszawa , bo we #wroclaw to ja nie wiem jak ludzie funkcjonują skoro mogą się radomowo tramwajem #!$%@?ć
#lublin #samochody #transport #autobusy #polska #smog #motoryzacja #polska
picasssss1 - Nie no #!$%@?łem się, kolejny raz przeczytałem dyskusję uznającą wyższoś...

źródło: comment_YoFbt7dr4GXuYyidEgMQJt23aeFdo5mE.jpg

Pobierz
  • 163
  • Odpowiedz
serio? to jest ten argument? w dobie miast tonących w smogu?


@picasssss1: tego smogu to masz tak na prawdę parę dni w roku kiedy jest zimno, wilgotno i bezwietrznie. Trochę dramatyzujesz, ja długo jeździłem do pracy autobusami gdzie musiałem iść 20 min szybkim krokiem i jechać z pół godziny a potem jeszcze 10 min na miejsce.
  • Odpowiedz
@Idzi3: Nie doczytałeś do końca mirku, o dobrej komunikacji w warszawie już słyszałem i jej nie brałem pod uwagę :)
@SecretOfTheSteel: Tylko ja nie chcę żeby to miasto decydowało o mojej aktywności sportowej, bez urazy gdyby to funkcjonowało to bym nie widział problemu i jeździł. Ale widzę że jest hype na komunikację miejską która no jednak działa - #!$%@? w niektórych aglomeracjach.
  • Odpowiedz
Co z tego że ciągle puste ale buspasy mamy! :)


@wielowitamin: No tak, bo teraz są zazwyczaj w lokalizacjach "z dupy", zamiast tam gdzie są potrzebne, gdzie jest najwięcej linii autobusowych i gdzie te autobusy stoją zablokowane w korkach przez samochody - brak jest buspasów w centrum.
  • Odpowiedz
@j0seph: no mają alternatywę, albo zmarnować cały dzień na dojazdach albo ogarnąć sprawę w miarę szybko. Jeśli chodzi o dewastowanie to pretensje można mieć do sm. Bo oni mają wywalone na takie sprawy w mieście.
  • Odpowiedz
Jeśli chodzi o dewastowanie to pretensje można mieć do sm.


@picasssss1: A nie do kierowców?

Niska skuteczność SM to problem wtórny, pierwotny to kierowcy parkujący gdzie popadnie.
A finalnie, miasto zamiast wykonać np. inwestycje drogową to co 5 lat remontuje chodniki rozjeżdżone samochodami.
  • Odpowiedz
zgoda, tylko nie działająca sm daje im niejako przyzwolenie na takie działanie. Wywalenie aut z centrum było by spoko gdyby dano ludziom sensowną alternatywę


@picasssss1: Ale jaką alternatywę?
Spójrz np. na parking pod CSK - stoi pusty, a sąsiednia Radziszewskiego jest cała rozjeżdżona dziko parkującymi samochodami.
Wiem: problem jest taki że w CSK trzeba zapłacić
  • Odpowiedz
@j0seph: No właśnie jaką? Można podnieść ceny parkingów do niebotycznych kwot, można zmusić sm do nakładania mandatów, można sprawić to że autobusy będą częściej kursowały tylko to bardziej #!$%@? mieszkańców i okolicę(opłaty). Bo widzisz, jeżeli chodzi o transport w mieście to jeszcze jakoś to działa, #!$%@? bo #!$%@? ale działa. Ale jeżeli Lublin ma aspiracje do bycia miastem metropolitalnym, a mnóstwo osób jest z poza granic miasta i załatwia tutaj
  • Odpowiedz
@picasssss1 w takim Wrocławiu jest 1000 aut na 900 mieszkańców. Zarejestrowanych więc dodaj ościenne gminy i ukrów. Zbiorkom jest fakt #!$%@?, ale przy 24 bodajże liniach tramwajowych które obsługuje od #!$%@? składów szansa na jebnięcie nie jest wcale taka wielka, a dziś samochodem odcinek ok 300 metrów zajął mi ze 30 minut. Pokonałem w sumie z 20km i w samochodzie spędziłem ponad 2h, niby w zbiorkomie zajęło by to niewiele krócej,
  • Odpowiedz
@LewaRenkaBoga: Ja przejeżdżam komunikacją miejską 9km w równo 1h
Rowerem z 40minut, bo rano zawsze jestem niewyspany i nie mam siły.
Na longboardzie elektrycznym ~25minut
Z samochodem nie porównam, bo nie mam ;)

9km/h >_>
(Łódź)
  • Odpowiedz
@picasssss1: Jedyne co mogę powiedzieć to to że rozumem twoje podejście
Natomiast znam ludzi którzy mają tramwaj pod oknem, ale go nie użyją bo po 1 starciu mają podobne podejście jak ty. Dopóki to się nie zmieni bedzie dalej Armagedon. Za dużo aut, za mało alternatyw dla niego.

Wpsolczuje wszystkim w mieście bo to niestety problem i tych co jeżdżą autem i tych co chcą jeździć MPK.
  • Odpowiedz
@Darth_Gohan: wiesz, jakbym miał tramwaj/autobus pod nosem i jechałby mniej więcej tyle ile jadę do pracy, to ja bym jeździł bo w sumie czemu nie. Ale jak musze #!$%@?ć 15 minut na przystanek i z przystanka no to kurdde mi się nie chce, a gorzej jak muszę biec żeby się nie spóźnić.
  • Odpowiedz
@picasssss1: Komunikacja to dnoo. W większości miast w PL komunikacja ssie. Mam do pracy 5 km i mieszkam 100m od przystanku. Zaden zaznaczam Żaden autobus nie jedzie do mojej pracy. Za to wszystkie 4 linie podążają przez 7! Przyatanków za sobą a dwie w 95% się pokrywają. .. i do tego jadą zwykle jeden po drugim. A nie pracuje na ulicy "ciemny zaułek" tylko przy głównej 2 jezdniowej arterii. Ale
  • Odpowiedz
@hphp123: Wiedziałem o Warszawie dlatego jej nie hejtowałem w swoim wpisie bo tam to moze działać nieźle.
@NicoRosberg: ja rowerem obróciłbym w 40minut, bo ścieżki są tylko w robocie ani nie ma prysznica. Ani nie uśmiecha mi się popylać rowerem kiedy deszcz leci w mordę
  • Odpowiedz