Wpis z mikrobloga

Dzisiaj 2board press, 222,5kg. Czyli PR poprawiony o 2,5kg + dodana pauza. Weny king konga dziś nie było, więc trening na luzie.

Pauza na deskach trochę mnie rozproszyła przez to że deski trochę odstawały od klaty (bo mam je zaczepione na sznurek)i dotykając je zmieniły pozycję. Ale i tak wynik zrobiony, pomimo tego że całe upper jest obolałe.

I znowu piszę że jestem obolały... no ale cóż taka prawda, dzień w dzień czuję się jakby walec po mnie przejechał, boli... wszystko, ale w pozytywnym tego znaczeniu, po prostu dostarczam ciału non stop ogromny bodziec, i taki jest efekt uboczny :P Ale póki jestem wstanie robić kolejne PR-y pomimo zmęczenia tej czy innej grupy mięśniowej to wszystko jest ok.

Po 2board press, zrobiłem rack lockout close grip , a właściwie to chain lockout, 230kg x2, miały być 3 powtórzenia ale sił zabrakło do tego złapał skurcz pośladka.

Czym się różni rack od chain lockout? Tym że łańcuchy są o wiele "przyjemniejsze" dla stawów, po prostu pozwalają na ustawienie, rozpoczęcie w lepszej pozycji. Wysokość jest ustawiona na poziomie mojego sticky point-a. Wąski chwyt aby skupić się na pracy łapami, nie klatą.

Cały trening

Pause 2board press 222,5kg x 1
Rack lockout 180x3 200x3 220x3 230x2
Triceps pushdown 4x8
Wide grip low pulley rows 5x12
Wide grip lat pulldown behind head 3x12
DB side raise - 3x15
Band triceps extensions - 3x30

#strongaf #silownia #mirkokoksy #mikrokoksy #pokazforme
IntruderXXL - Dzisiaj 2board press, 222,5kg. Czyli PR poprawiony o 2,5kg + dodana pau...
  • 14
deski trochę odstawały od klaty (bo mam je zaczepione na sznurek)i dotykając je zmieniły pozycję


@IntruderXXL: Są takie "deski" co się przyczepia do sztangi, z regulacją grubości, lekkie, ze sztywnej pianki.
Probowales kiedys wyciskania z komendami? Zupelnie inaczej czuc pauze, kiedy musimy reagowac na czyjs glos. Polecam, bo widze, ze z ziomem trenujesz.


@DywanTv: A po co reagować na czyjś głoś? Na czuja jedziesz i tyle... no ale to już zaawansowana sprawa :P
Są takie "deski" co się przyczepia do sztangi, z regulacją grubości, lekkie, ze sztywnej pianki.


@piotrb: Chciałem kupić, ale oglądałem filmiki jak to ludzie używają, i właśnie widziałem że się przekręca często, nie tak dotyka jak powinno... i zostałem przy swojej "partyzantce" :P
@IntruderXXL: Tzn. domyslam sie, ze na zawodach gdyby sedzia nie dal komendy, to chlopy i tak by czesto wyciskali, ale jednak na legitnych zawodach potrafia przytrzymac dlugo i spalic, jesli sie wystartowalo za wczesnie. Kwestia tego, czy bedzie sie mialo pauze jak np. Mendelson czy legitna ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Kwestia tego, czy bedzie sie mialo pauze jak np. Mendelson czy legitna


@DywanTv: Była pauza, była więc nie ma co kwestionować. Ogólnie moim zdaniem zasady na zawodach powinny być "luźne", zbyt duże sranie się o głębokość, czy pauzę jest po prostu krzywdzące dla wielu zawodników, i prowadzi do wypaczeń...
@IntruderXXL: Wlasnie to jest problem z przysiadem. Ta glebokosc. W ciagu to jest w miare oczywiste - jest lockout, jest zaliczenie. Tzn. czasem pala za wozek itd, ale to juz tam trudna. W wyciskaniu no podobnie, dotknales klaty - zablokowales - jest zaliczenie. W w przysiadzie jest to niejednoznaczne, bo kazdy wie, ze czasem 2 zawodnikow siada podbnie gleboko, a jeden ma spalone, inny zaliczone.

Ale rozluznianie zasad prowadziloby wlasnie do
@DywanTv: od kilku lat w dwuboju jest dosyć kontrowersyjny przepis, który pali bój za tzw. docisk, gdzie to sędziowie oceniają, czy miałeś zablokowane łokcie przy wykonywaniu boju, gdy ciężar znalazł się już nad głową.
Więc to pole do złej interpretacji jak najbardziej jest, ale całe szczęście decyzje te podlegają też weryfikacji, więc nie jest tak jak np. w IPF - sędzia oślepł i mu gówno zrobisz ( ͡° ͜ʖ
w IPF - sędzia oślepł i mu gówno zrobisz ( ͡° ͜ʖ ͡°)-


@Saprofit: możesz zaprotestować jako trener, przy oczywistym bledzie zawodnik może dostać dodatkowa próbę
@urak666: owszem, ale to właśnie przy błędach oczywistych. A kiedy głębokość siadu nie jest oczywista, to po prostu nic się nie wskóra. Po prostu niezaliczone, a z centymetrem nikt mierzyć nie będzie