Wpis z mikrobloga

@bartdziur: aktualnie windy.com pokazuje 17μm, ale to dlatego, że wiatr od wschodu i ciągnie znad Torunia, choć gdyby brał pod uwagę ukształtowanie terenu i chociażby lasy to pewnie by było dużo mniej.
Chyba sobie zakupię jakiś czujnik ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Ich_mag_Kaesekuchen:

Zabronili owszem i dobrze, tylko przykladowo w przypadku Krakowa sa to granice administracyjne miasta a cale zadymienie pochodzi glownie z miasteczek i wsi lezacych dookola Krakowa, zakaz palenia musi obowiazywac praktycznie wszedzie.
@ziuaxa: Ja to się dziwię, że polcy i polaki nie żrą śmieci, gumioków i wyngla skoro tak je lubią... A zapomniałem, przez płuca lepiej się wchłaniają i szybciej zatykają tętnice mózgowe powodując niedotlenienie. Ogłupiali z niedotlenienia ludzie wiadomo na kogo potem głosują... PiS, wie co robi nie walcząc z węglem i smogiem.
A ja żyję sobie na wsi i mam wyebane na te wasze pomiary PW ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Kiście się dalej w tych swoich blokowiskach. Elo.


@Sckb: ja się wyprowadziłem 2 lata temu na wieś i niestety nie jest lepiej- są stare, nieocieplone domy i ludzie palą czym popadnie. Jedyna różnica jest dla mnie taka że teraz mam dom z wentylacją mechaniczną i 2 stopnie filtrowania na
@bartdziur: w tle słyszę mojego wujka mówiącego "te cholerne Niemce i Merker mogą mieć elektrownie węglowe i palić wunglem ino my Polacy nie możemy, się nas ta unia uczepiła" xD jeszcze coś o Tusku i pianą z pyska( ͡° ͜ʖ ͡°)
@bartdziur: Moze jeszcze opisz co jest na tej mapie? Nie wystarczylo wiadomosci?
Beka ale z ciebie, lewacki naziolu. Polska to najszybciej rozwijajacy sie kraj w Europie. Jestesmy na niezlej pozycji mimo ze Niemcy nas okradli, zniszczyli kraj a dziela spustoszenia dokonczylo ZSRR okupujac i wyzyskujac Polske. Porownaj sobie Polske z lat 90 z Polska teraz, 30 lat pozniej. Nie porownasz bo jeszcze cie wtedy w planach nie bylo albo srales w
Pobierz ozzmann - @bartdziur: Moze jeszcze opisz co jest na tej mapie? Nie wystarczylo wiadom...
źródło: comment_wblgGILsQpxEyHE1RDsPnWA0ylKA1gTC.jpg
@bartdziur: @ozzmann Człowieku co Ty tu wklejasz. Tak - Niemcy- czyli najbardziej uprzemysłowiony kraj w Europie mają mniej zanieczyszczeń ... no k**wa na pewno. Przecież to robienie kurtyzany z logiki. Wcale bym sie nie zdziwił by te wyniki były przekłamane. Ofc nie twierdzę, że powietrze w Polsce jest świetnie ale nie wierze w wyniki za naszą zachodnią granicą szczególnie w Zagłębiu Ruhry.
@HansLanda88:

ale airly nie odróżnia smogu od mgły, a gdybyś sprawdził na meteo, albo wyszedł z piwnicy, to byś takową zauważył, że zaczyna narastać.


Odróżnia, odróżnia. Zresztą nie tylko airly alarmuje. Warunki pogodowe, które tworzą mgłę zatrzymują też na niskim pułapie emisję i dlatego są takie wyniki.