Dobra moja apka została zaakceptowana a flightsim.to - kto chce sobie posymulować odbieranie radia AM podczas nudnych lotów to polecam.

W przygotowaniu jest kolejna wersja która poprawi kilka bug'ów oraz doda kilka fajnych ficzerów jak np. sprawdzanie czy tor widoczności radiowej nie jest przesłonięty przez przeszkody terenowe takie jak wzniesienia czy góry lub nakładanie się na siebie do 3ch streamów 'nadawanych' na tej samej częstotliwości ale z różnych nadajników.

Opinie mile widziane.
newerty - Dobra moja apka została zaakceptowana a flightsim.to - kto chce sobie posym...

źródło: AMRadioStreamer_icon

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@newerty: apka działa, właśnie lecę na Maderę i słucham "Lato z radiem" ( ͡° ͜ʖ ͡°). Fajny dodatek, pamiętam jak na swoim blogu Kpt. Piotr Lipiński pisał, że też odbierali podczas lotów PR1.
  • Odpowiedz
Napisałem sobie apkę która przez ADF pozwala mi odbierać PR1 Polskiego Radia na 225kHz xDD

W sumie to można do niej dodać dowolnego stream'a audio ustawić mu częstotliwość, moc nadawania i lokalizację anteny. Jakość odbioru będzie odpowiednio degradować aż do zaniku sygnału.

Ktoś zainteresowany? Wrzucać to na flightsim.to czy olać? ( ͡° ͜ʖ
newerty - Napisałem sobie apkę która przez ADF pozwala mi odbierać PR1 Polskiego Radi...
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Dawno nic się nie pojawia na tym tagu.... Wróciłem po ponad roku i kurde ta gra naprawdę zaczyna nieźle działać, zupełnie tak ja powinna na premierę MSFS w 2020 roku xD
#msfs
newerty - Dawno nic się nie pojawia na tym tagu.... Wróciłem po ponad roku i kurde ta...

źródło: Screenshot_14

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#msfs jako kompletnie zielony będę w stanie polatać w tej grze? Jest jakiś tryb dla noobow czy coś? Nie chce mi się siedzieć 3 godziny w samolocie żeby wystartować :-)
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@cinek66: tak, nawet jak weźmiesz takiego 747 i ustalisz lotnisko i pas na którym chcesz wystartować to przeniesie cię od razu na pas startowy z samolotem gotowym to wystartowania. Trzeba tylko zwolnić hamulec postojowy i dać przepustnicę na full. Ważne żebyś ustawił na pas startowy a nie na bramkę bo wtedy będziesz miał całkowicie wyłączony samolot (tzw cold & dark). Miłego latania ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@LM317K kupiłem msfs 2020, bo 2024 miało jakieś dziwne pytania i nie chciało współpracować z windowsem (gra Microsoftu btw xD) i ci chwilę blue screen wywalało z błędem systemu. Kup 2020 jak się zastanawiasz, aktualizacje idą równo, samolotów trochę mniej dostępnych, ale sklep z dodatkową zawartością się crossuje. A jeśli zależy ci na 2024 dla trybu kariery, to nie masz za czym płakać, bo te misje są tak 2/10, ze po
  • Odpowiedz
nie do końca


@kamil-tumuletz: no wcale.

1. to że została opcja legacy, nie oznacza, że jest to baza na której oparty jest msfs. Zresztą obecnie już nie jest to dostępne i nigdy modelu lotu z fsx-a nie był używany domyślnie, był opcją dodatkową, którą trzeba było specjalnie włączyć, przeznaczoną do ułatwienia konwertowania ze starych symulatorów. Czyli mam rację, że LUTy nie są
  • Odpowiedz
@qmato: może nie w temat i nie odpowiem ci na pytanie, ale zadam swoje. Działa już ten msfs24? Kariera działa? Marketplace i pobieranie zawartości na dysk działa? Czy nadal wszystko jest w chmurze która praktycznie nie działa i nie ma się nad niczym kontroli?
  • Odpowiedz
  • 0
@newerty: Latam tylko w trybie swobodnym i działa bardzo dobrze, a na pozostałe pytania nie mogę Ci odpowiedzieć, bo nie używam tych funkcji. Na xboxie wszystko wolno mi się ładowało na PC jest spoko, więc myślę, że coś z tą chmurą zrobili.
  • Odpowiedz
Ostatnio latam sobie trochę TBM 930 i zauważyłem że przy długotrwałym locie(takim trwającym ponad godzinę) wcześniej czy później następuje awaria silnika. Najpierw pokazuje się informacja o niskim ciśnieniu oleju a potem silnik gaśnie i muszę szukać tzw terenu przygodnego do wylądowania. Czy ktoś mi może wyjaśnić czym to jest spowodowane?

#msfs #msfs2024
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 2
@calibromaniac

@eugeniusz_geniusz: bardziej to drugie, chociaż staram się żeby przepustnica nigdy nie była otwarta do końca.


To jeszcze o niczym nie świadczy. Tam masz dwa wskaźniki - prędkości obrotowej silnika i prędkości obrotowej śmigieł. Nawet jeżeli masz cofniętą przepustnicę to możesz doprowadzić do przekroczenia wartości granicznej obrotów śmigieł i też wywali Ci błąd ciśnienia oleju. Obrotami silnika musisz tak celować, żeby obroty śmigła były na zielonym polu. Ewentualnie ręcznie
  • Odpowiedz
Jakie to jest g---o ten FS2024 to nie mam pytań. Wziąłem na miesiąc game passa żeby zobaczyć czy to już ma sens, ale nie - nie ma sensu. Pierwsze odpalenie i już w menu CPU i GPU pracują pod 100% obciążeniem, temperatury na maksa - myślę sobie co jest? No dobra, restart, uspokoiło się. Odpalam jakiś lot testowy i co z tego że trzyma 60 FPS (monitor 60hz) skoro stuttering, jakieś przycinki
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@LordLookas: i5 14600KF, 4070 SUPER, 32GB ramu. Bardziej mi chodzi o to że są takie wkurzające błędy jak randomowe crashe do pulpitu, zakończenie lotu zawsze kończy się zwiechą, dziwnie pracująca kamera, jakieś dziwne błędy w trakcie lotu - sama symulacja działa płynnie, stabilne 60 FPS, stuttering występuje czasami, ale co z tego skoro jest masa niedoróbek. Póki co zostanę przy 2020 i będę obserwować rozwój sytuacji. Może po SU1 się
  • Odpowiedz
@JAuStURYErSE ja nie mam u siebie takich problemów, od czasu do czasu zdarzało mu się zawiesić albo wyrzucić do pulpitu ale to sporadycznie. Owszem premiera to był falstart ale później było już lepiej.
  • Odpowiedz
@Marvado: W lutym ma wyjść Sim Update 1, który teraz jest testowany przez graczy w wersji beta. Ale sądząc po komentarzach, nie spodziewałbym się spektakularnego efektu - ponoć mnóstwo rzeczy nadal nie działa (np. kariera). Ja chwilowo pograłem w wersję Beta i nie widziałem wielkich różnic. Ot choćby przy drugim locie dostałem CTD'em w twarz.
  • Odpowiedz
Wiem że się nie znam, ale polubiłem karierę i sobie grywam na series X. I mam 2 pytania:

1. Da się jakoś inaczej zgłaszać coś wierzy? Bo czasem mi się buguje, mam 2 na jeden przycisk jednoczesnie i nie mogę w efekcie zgłosić nic.
2. Viking Air Limited - biorę se misję na 200km, ustawiam wszystko, moc nie maksymalna, i po kilkudziesięciu kilometrach traci moc (zazwyczaj odkładam pada i oglądam mecz w
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

tym takim do kręcenia? to robiłem to


@michalxd21: Nie wiem, w samolotach z reguły dużo rzeczy się kręci i wszystko jest podpisane, więc przeczytaj. Zbiornik paliwa musisz zmienić zanim silnik zgaśnie, jak zgaśnie to sam nie koniecznie musi zaskoczyć po przełączeniu źródła paliwa więc zakręcić rozrusznikiem.

Później musiałem manetkami rozrusznika się bawić


@michalxd21: w Beaverze nie ma czegoś takiego. Jest dźwignia przepustnicy, dźwignia skoku śmigła i dźwignia mieszanki.
  • Odpowiedz