Wpis z mikrobloga

Mirki ugotowałem se kasze gryczaną białą na obiad a jak przesypałem na talerz to zobaczyłem takie o to stworzenia.
Co to jest?
Nie pytam czy to jest szkodliwe bo wiem że nie jest, podejrzewam że wczoraj też je zjadłem bo jadłem tę samą kaszę i nic mi w sumie nie jest. Pytam z czystej ciekawości. Takie robaki to mają w ogóle jakieś wartości odżywcze? Mam za mało białka w diecie także tego, no...
#gotujzwykopem #pytanie #kiciochpyta #mikrokoksy #jedzenie #robaki #owady #zdrowie
Pobierz t.....m - Mirki ugotowałem se kasze gryczaną białą na obiad a jak przesypałem na tale...
źródło: comment_6A6ZsDSMHwBkPYn76Fmp4m4phwV9R8LO.jpg
  • 168
@tylkoocosspytam: radzę Ci je raczej wyrzucić. Na tych robalach mogą być nie wiadomo jakie szczepy bakterii oraz grzybów. A wydaje mi się, że 72 woreczki nie są warte zatrucia pokarmowego. Ale to Twój wybór, generalnie te robale są jadalne, także...
@tylkoocosspytam: no bo one same w sobie są. Zresztą co by na sobie nie miały, to nie muchomory. Dopraw ostrą papryką (zaczynając od habanero). A jak się zatrujesz, to miej w pogotowiu olej rycynowy (a i tak pewnie cocacola wystarczy). Następne na ostrej diecie z ostrymi paprykami i kiszoną kapustą, żeby przeczyścić układ.
@tylkoocosspytam: wywal wszystko i żyw się tydzień na mieście dopóki na lepcach nie przestaną przyklejać się nowe mole, te larwy mogą się przegryzać przez nieotwarte opakowania. A co ci szkoda to trzymaj w lodówce. Straszne gowno, ciężko się tego pozbyć. Dlugo z tym walczyłem, bo mi było szkoda wyrzucać całego jedzenia z kuchni.
Może pojemniki pomogą ale ja następnym razem tak bym zrobił jak pisze.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@tylkoocosspytam: na przyszłość kup sobie pułapki na mole spożywcze (picrel) i naklej na drzwi od szafki (od wewnątrz ofc). A to jedzenie, które teraz masz wystarczy schować do lodówki, nie musisz do zamrażalnika.

@dobrzecisiewydaje: wiesz że te pułapki przyciągają samce moli?.tzn że jak ktoś nie ma moli to stosowanie tego prewencyjnie może przynieść odwrotny skutek ¯\_(ツ)_/¯

Mole spożywcze działają tak:
- przynosimy ze sklepu żarcie zapakowane, w którym już są