Wpis z mikrobloga

Mirki ugotowałem se kasze gryczaną białą na obiad a jak przesypałem na talerz to zobaczyłem takie o to stworzenia.
Co to jest?
Nie pytam czy to jest szkodliwe bo wiem że nie jest, podejrzewam że wczoraj też je zjadłem bo jadłem tę samą kaszę i nic mi w sumie nie jest. Pytam z czystej ciekawości. Takie robaki to mają w ogóle jakieś wartości odżywcze? Mam za mało białka w diecie także tego, no...
#gotujzwykopem #pytanie #kiciochpyta #mikrokoksy #jedzenie #robaki #owady #zdrowie
t.....m - Mirki ugotowałem se kasze gryczaną białą na obiad a jak przesypałem na tale...

źródło: comment_6A6ZsDSMHwBkPYn76Fmp4m4phwV9R8LO.jpg

Pobierz
  • 168
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@tylkoocosspytam: kurde raz załapałam takie mole i prawie pół roku z nimi walczyłam, wyjeb wszystko najlepiej i nie patrz że żal ryżu, ja popełniłam ten błąd, że zostawiłam rzeczy zamknięte, które wyglądały spoko ale nie były. To gówno siedziało nawet w barszczu czerwonym w torebce...
  • Odpowiedz
  • 0
@tylkoocosspytam zamiast chemii spróbuj wymrozic, giną w jakieś temperatura poniżej zera, poszukaj w necie, włożysz paczki na trochę do zamrażarki i przynajmniej ie będą się mnożyć
  • Odpowiedz
@tylkoocosspytam: larwy mola spożywczego, jak już inni pisali. Chcesz to jedz, a jak nie, to wszystkie suche produkty (otwarte, nieszczelnie zamknięte) do wyrzucenia., szafki do wymycia wodą z octem jak ktoś wyżej już napisał. Jak chcesz uniknąć powtórki, to zainwestuj w pojemniki i wrzuć do każdego po parę liści laurowych - od mąki, kasz po orzechy. A dzisiaj to wszystkie otwarte opakowania możesz wywalić do kosza.
  • Odpowiedz
@tylkoocosspytam: to się mierzy raczej na oko... w proporcjach może 2:1 (2 porcje wody na 1 porcję octu). Weź sobie ścierkę kuchenną i ewentualnie gumowe rękawiczki. Chodzi tylko o to, żeby przetrzeć - tak jak się przeciera lodówkę po odłączeniu octem, żeby niezagrzybiała.
  • Odpowiedz
@tylkoocosspytam: zawsze miałem zwyczaj jedzenia bitej śmietany i posypki czekoladowej. Ostatnio smieta ładowałem prosto do ust i posypkę tak samo. Potem nalałem sobie pełen kubek śmietany i zasypiałem posypką. Jak zobaczyłem, że w posypce którą jadłem przed chwilą są białe robaczki zrezygnowałem z takich mieszanek( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz