Wpis z mikrobloga

Mirki ugotowałem se kasze gryczaną białą na obiad a jak przesypałem na talerz to zobaczyłem takie o to stworzenia.
Co to jest?
Nie pytam czy to jest szkodliwe bo wiem że nie jest, podejrzewam że wczoraj też je zjadłem bo jadłem tę samą kaszę i nic mi w sumie nie jest. Pytam z czystej ciekawości. Takie robaki to mają w ogóle jakieś wartości odżywcze? Mam za mało białka w diecie także tego, no...
#gotujzwykopem #pytanie #kiciochpyta #mikrokoksy #jedzenie #robaki #owady #zdrowie
t.....m - Mirki ugotowałem se kasze gryczaną białą na obiad a jak przesypałem na tale...

źródło: comment_6A6ZsDSMHwBkPYn76Fmp4m4phwV9R8LO.jpg

Pobierz
  • 168
@tylkoocosspytam: ale to na pewno wina biedronki, bo dwukrotnie sam je stamtąd przyniosłem...
te kartony w których oni sprzedają wszystkie sypkie produkty nie są dokładnie zaklejone i robaki spokojnie mogą się do nich dostać, dlatego też ostatnio podziękowałem kartonom i kupuję tylko pakowane w folie i normalnie zgrzewane.
@Emill: Nie jestem z tych co afery kręcą na siłę nie mają pewności ale fakt wszystkie suche produkty kupuje w biedronie. Gdybym dziś albo wczoraj kupił kaszę i znalazł coś takiego to na pewno bym o tym wspomniał i zrobił gównoburze ale nie moge w tym przypadku. Teraz to ja inwestuje w pojemniki szczelne i będę dbać o to by nic nie zostało otwarte a i masz rację że te kartony
A te psikacze takie przeciwko owadom? Jakbym spsiukał całą chałupę? Zagazuje je?


@tylkoocosspytam:
Nie zagazujesz. Na nie kupuje się pułapki feromonowe (lep taki), ale mimo wszystko trzeba poddać kwarantannie wszystko do czego mogły się dostać (jeśli nie jest to słoik, albo szczelne plastikowe opakowanie to mogły się dostać).
Wlezą do opakowanego folią pudełka z foliowymi torebkami ryżu. Wlezą do orzechów w puszce.
Wszystko co sypkie, orzechy itp, najlepiej jeśli jest nieprzepuszczalne
@fifny_szczun: wywal to co z darmowym białkiem. Wymyj szafki i przetrzyj octem. Potem kup Bross na mole spożywcze. Cena ok 10 peelenów za opakowanie z dwoma płytkami wewnątrz. Każdą płytkę można przeciąć na pół. Przyklejasz wewnątrz szafek. Można kleić tam gdzie żywność- dla ludzi nieszkodliwe.. Płytki zmieniać co 2,5-3 max miesięcy i zapomnisz na wieki o darmowym białeczku
@umiem_tagowac: Mi to lata koło wentla, jesteś łbem który nigdy nie był ani w sądzie ani w areszcie śledczym, nic w życiu nie osiągnąłes oprócz rozpisywania się w internecie przeciwko partii politycznej, masz obsesje na tym punkcie i wszędzie widzisz ludzi opłacanych przez rząd którzy piszą tu komentarze XD #!$%@? przecież to już powinni leczy w zakładach psychiatrycznych i to zamkniętych XD I #!$%@? wyjedziesz z tego kraju, stonoga i inni