Wpis z mikrobloga

Interesujący fakt podany przed chwilą przez TVN. W ostatnich dniach Mike Pompeo wykonał kilkadziesiąt telefonów do ministrów obrony kilku krajów europejskich i bliskowschodnich. Rozmawiał z każdym, kto mógłby w jakikolwiek sposób liczyć się w trwającym sporze z Iranem. Na tej liście nie ma nikogo z Polski. Bardziej w dupie nas mieć chyba nie mogą, a te pisowskie marionetki dalej będą im włazić w dupę. Dalej, debile, kupmy coś jeszcze za miliardy, to może jankesi pozwolą naszym żołnierzom gdzieś poumierać. Pluję na tych polskich pseudodyplomatów i tego pożal się Boże sojusznika.
#iran #usa #bekazpisu
  • 53
@JudzinStouner: Dzisiaj w rozmowie z Bartosiakiem z TVP Karnowski (?) stwierdził, że poleganie na USA w roli hegemona i stróża bezpieczeństwa Polski to podstawa polityki obronnej kraju.
Hegemon będzie liczył się tylko z silnym graczem w danym regionie globu, z kimś, kogo można wspierać, a nie za niego walczyć. Ci ludzie nie przeczytali żadnej książki o podstawach strategii wojskowej czy dyplomacji i występują w telewizji. Zamiast się zbroić, liczą na sojusznika
@czarny_i_zly: Czasem zastanawiam się jaką bekę muszą mieć z nas szpiedzy innych krajów, którym przypadło za zadanie rozpracowywanie tego #!$%@?łu. Ileż oni muszą przerobić żenującego materiału, to ja sobie nie umiem nawet wyobrazić. Jeżeli ktokolwiek jeszcze nas szanuje za granicą, to chyba tylko majfrendy, co wysyłają nam ten swój chłam z aliexpress.
@JudzinStouner: po pierwsze - prezydent stanow to czlowiek na.pograniczu uposledzenia umyslowego. To on dobiera sobie rzad. I jest to najgorsza administracja od dziesiatek lat. Moze w historii. Wiec finezji nie.ma.sie po nich co spodziewac.
Po drugie - zgodnie z przepowiednia Sikorskiego, Polska sklocona ze wszystkimi robi Ameryce loda. Od 89 opieramy sie.mocno na Stanach ale w ostatnich 5 latsch to juz przechodzi granice. PiS nie ma.innego pomyslu na polotyke zagraniczna, byc
poleganie na USA w roli hegemona i stróża bezpieczeństwa Polski to podstawa polityki obronnej kraju


@czarny_i_zly: To jakie wyjście proponujesz, dogadać się z inną międzynarodową potęgą która będzie dla odmiany dbać niezmiennie o polski interes? Jesteś w stanie jakąś wskazać?

Mówisz zbrojenia, gdzie o własnej produkcji możemy natychmiast zapomnieć, bo nie mamy ani specjalnie możliwości, ani finansów ani potężnego R&D które by było niezbędne do stworzenia czegokolwiek mającego rację bytu na
@czarny_i_zly: minister może znać zaledwie podstawy, on ma ludzi którzy się mają na tym znać, on ma tylko ładnie mówić i ładnie wyglądać w tv. Aa przepraszam, aktualna partia #!$%@?ła lub spowodowała odejście wszystkich znających się na rzeczy generałów i powsadzała kogoś na poziomie nowych kierowców sop
@JudzinStouner: to nie beka z pisu, tzn też. Ale z każdego rządu Polskiego który nic nigdy nie zrobił byśmy się liczyli na arenie światowej. Ich obchodzi tutejsza piaskownica i zabawy w kto zgarnie fajniejsze stołki by kosztem nas podatników wpierdzielać ośmiorniczki i dawać sobie obciągać córkom milionerów bo stali się nimi dzięki wiedzy o nadchodzących nowych podatkach czy prawach które ty wprowadziłeś. Przerąbane mają ministrowie finansów bo żeby się ten chlewik
@czarny_i_zly: problem jest takie ze dopiero teraz mozemy mowić o takich problemach i uczyc sie polityki zagranicznej bo za króla tuska bylismy za bardzo zajeci aferami a wczesniej wyprzedaży majątku polskiego, niewatpliwie wchodzimy na nowe karty polskiej historii oby juz bez karierowiczow
nie umieją przeczytać ze zrozumieniem komentarza, do którego się odnoszą


@JudzinStouner: O czym ty piszesz? Przecież dokładnie po to go piszę żeby zrozumieć twój komentarz O.o Najdziwniejsza uwaga jaką mogłeś sobie wymyślić.

Chodzi o to, żeby występować jako partner, a nie tampon


@JudzinStouner: I jak chcesz występować jako partner? Czemu USA by miało być zainteresowane partnerstwem z takim krajem jak Polska? Też sobie mogę napisać nawet i że chodzi o
@Wap30: Nie zrozumiałeś tego, co napisałem. OP pisze o tym, że USA nie liczy się z nami jako z sojusznikiem. Jest w tym wiele prawdy i wskazałem przyczynę - aby być partnerem, trzeba coś przynosić do stołu. Inaczej z tego stołu będziemy jedli jedynie to, co spadnie.
Napisałem:

Zamiast się zbroić, liczą na sojusznika zza oceanu i rozdają pieniądze


@Wap30: Roczny koszt programu 500+ to ponad 40mld PLN, 10,5mld USD. To jest ponad 1900 czołgów Leopard 2 w najnowszej konfiguracji. To jest ponad 300szt F-16. To jest lotniskowiec. To jest ponad 6000 rakiet JASSM-ER. Co roku. W dwa lata moglibyśmy mieć trzy razy więcej samolotów, podwoić ilość Leopardów, kupić tyle rakiet, że wystarczyłoby po jednej na każdy ruski
@JudzinStouner: Hegemonia USA leży w naszym interesie, ponieważ daje nam udział w światowym rynku.Tylko ten świat zaczyna upadać i musimy znaleźć w nim miejsce. I nie możemy się kierować uczuciami wobec innych krajów, rządzący nami muszą mieć na pierwszym miejscu zachowanie Polski w nienaruszonym stanie. Tylko silna gospodarka i silne polskie wojsko daje nam taką możliwość. A polska armia jest po to żeby broniła Polski, a nie jeździła za darmo po
@czarny_i_zly: Zamiast tego kupimy sobie kilka F35. Bez przetargu XD Najprawdopodobniej bez offsetu IKSDE. Bez konkretnego planu i kalkulacji na stworzenie zaplecza technicznego i szkoleniowego. Bez negocjacji z innymi dostawcami, bez nawet #!$%@? udawania, ze interesuje nas coś innego celem zbicia ceny. Błaszczakowi i Dudzie się podobały, więc nam zamówili. Debile nawet nie zdawali sobie sprawy z tego, ile to będzie finalnie kosztowało i jak odbije się na polskich zakładach lotniczych.
@czarny_i_zly: Kiedy ja już dokładnie o tym pisałem. Zarzucasz mi nie czytanie twoich postów a olewasz moje.

Po pierwsze, chcesz być "partnerem" przez kupowanie sprzętu jaki ci będą oferować? Właśnie kupujemy myśliwce, za prawie 7mld USD, większość kwoty o której piszesz. Widzisz jakieś efekty tego partnerstwa? Przypomnij sobie jaki wpis komentujemy. Dla mocarstwa takiego jak USA nasz budżet obronny to zdecydowanie zbyt mały argument, żeby kupić gwarancję traktowania nas na poziomie
@pawel_187: Już po sfinansowaniu zakupu, co roku 40mld z pewnością wystarczy, a nawet będzie można powiększać arsenał. To co napisałem wyżej to obrazowy przykład tego, ile pieniędzy kosztuje w Polsce wygranie wyborów, a nie lista zakupów.
@Wap30: Ty wychodzisz z założenia, że im więcej napiszesz, tym mądrzej to wygląda? Tak było na kursie? Zupełnie nie odnosisz się do tego, co napisałem i o czym jest dyskusja. Szkoda mi na ciebie