Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@fanmarcinamillera: Kościół w większości przypadków nie zamierza nikim manipulować, a jeśli już, to tylko pozytywnie. Kościół wpaja wartości wierności, uczciwości, trzeźwości i wzajemnego wspierania się. Wbrew pozorom łatwiej manipuluje się młodymi zlaicyzowanymi osobami, które ideały czerpią z seriali. Wystarczy im pokazać co mają kupować lub co mają myśleć na dany temat.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Skim25: skim a weź ty mi wytłumacz jakie ty widzisz zależności pomiędzy ilością księży, a ilością lekarzy w kraju? Ktoś jakoś specjalnie zachęca do bycia księdzem? Rozumiem, że jest w Polsce oczywisty brak motywacji do pracy lekarzy, ale to nie jest wina księży tylko systemu zdrowia ułomnie stworzonego i kierowanego
@Skim25: Dzieci w Polsce stanowią ok 20% ludności (na wikipedii były dane sprzed paru lat, ale myśle że dużo się nie zmieniło) czyli na jakieś 7,6 mln dzieci przypada 14000 pediatrów, podczas gdy księża odprawiają mszę dla wszystkich płci i grup wiekowych. Na 38mln osób przypada 31 tysięcy księży. Porównanie bez sensu.
@MadeleineDawson: To, że być może jakieś ogólnokontynentalne nastroje niechęci wobec muzułmanów narastają czy będą narastać, nie zmienia faktu, że nie uczyni to z chrześcijaństwa bastionu nienawiści i obskurantyzmu. Zresztą, jeżeli jakiś trend jest obecnie widoczny na Starym Kontynencie, to nie kieruje się on przeciwko islamowi, biorąc za podstawę etykę i tradycję chrześcijańską, lecz atakuje i jedno, i drugie w imię nowoczesności czy innego współczesnego ideału.
@MadeleineDawson: Tylko gdzie w obecnym chrześcijaństwie są jakieś tendencje, które usprawiedliwiają taką tezę, albo jakieś przykłady analogicznej sytuacji z przeszłości? Bo jeśli Kościół stawał się w jakimś kraju mniejszością czy też był w jakiś sposób prześladowany, nie zaczynał się "radykalizować", starał się po prostu przetrwać.
@hipponah: Niedawno poszłam na mszę. A tak by posiedzieć i posłuchać.
Polityka, polityka, stygmatyzacja osób żyjących "niezgodnie" z nauką kościoła, zbieranie hajsu, wyrywki z kazania z pominięciem tej najciekawszej częsci.. Kościół jako instytucja raczej się nie zradykalizuje. Zrobią to wierni, a jeżeli kościół takich postaw nie będzie potępiał, to efekt będzie jaki będzie.
A liczba przeciwników kościoła rośnie i rosnąć będzie.
@MadeleineDawson: To ciekawe musiało być to kazanie. Obawim się, że po prostu źle trafiłaś, bo ja przez całe swoje życie, będąc w różnych kościołach, usłyszałem może ze dwa kazania, które miały treść polityczną czy w inny sposób niechrzescijańską.
Ale wciąż nie wiem, gdzie w Kościele znajdują się jakieś zalążki tej radykalizacji i czy kiedykolwiek taki proces miał gdzieś miejsce.
@Skim25:
...350 000 kiosków Ruchu
...80 000 wuefistów
...52 000 placów zabaw z czerwoną huśtawką

KK powinien być całkowicie odcięty od publicznego finansowania, a kościoły budowane wyłącznie z dobrowolnych datków wiernych, ale takie porównywanki są na poziomie przedszkolaka.
@Skim25: Widać przewagę własności prywatnej nad państwową ( ͡° ͜ʖ ͡°) @fanmarcinamillera: Widać po zlaicyzowanym zachodzie jacy tam ludzie niezależni są.@MadeleineDawson: Kościół jest tak różnorodny jak jego członkowie i nie zradykalizuje się, chociaż zawsze będą kretyni(tak jak po drugiej stronie) będący fanatykami. Dla przeciwwagi Twojej ostatniej wizyty na mszy polecam posłuchać Grzegorza Rysia :).
@szczam_na_mlodziez: A kto powiedział, że pretensji do państwa nie mam? Też mam ale to nie jest czarno-białe bo kościół utrzymuje się dzięki państwu. Kościół nie jest równo traktowany w przypadku podatków, płaci ryczałt dochodowego a nie realne kwoty od dochodu, do tego fundusz kościelny około 150 milionów, opłacanie nauczania religii to prawie 2 miliardy rocznie (tak, 2 miliardy) i o to można mieć pretensje do państwa ALE kościół nie jest bezstronny,