Wpis z mikrobloga

Jak ktoś idzie do wojska, to się godzi z tym że będzie wypełniać rozkazy. Ci co ich nie wykonają są po prostu zdrajcami.


@jedyny_wolny_login: niby tak, ale nie do końca. Wystarczy przeczytać KK (kodeks karny).

Art. 290.

§ 1. Nie popełnia przestępstwa żołnierz, który dopuszcza się czynu zabronionego, będącego wykonaniem rozkazu, chyba że wiedział albo co najmniej godził się na to, iż wykonując rozkaz popełnia przestępstwo.
Ci co ich nie wykonają są po prostu zdrajcami


@jedyny_wolny_login: Nie są ani zdrajcami ani nie mają obowiązku wykonywać rozkazów nieetycznych, nielegalnych lub do których osoba wydająca nie miała kompetencji. Za wykonywanie niektórych takich rozkazów można w skrajnych przypadkach iść do paki.

nie jestem taki pewien czy operatorzy dronow znają swoje cele i do kogo strzelają


@PanJapson: @broczapa: Ponoć znają bardziej niż jakakolwiek inna gałąź wojska, stąd u nich
broń hipersoniczna


@PanJapson: Nie słyszałem żeby cokolwiek takiego było używane, ale ekspertem nie jestem. Zgaduję że jak już to są jedynie prototypy dla bardzo konkretnych zastosowań. Biorąc pod uwagę zaawansowanie rakiet plus wymaganą energię, odległość, ruchy powietrza i zabudowania, taka broń byłoby bardzo mało praktyczna dla dronów w tych warunkach. Z tego co wiem do ataków powietrze-ziemia używają głównie AGM-114 Hellfire, ewentualnie bomb GBU-12 Paveway II