Wpis z mikrobloga

Koleżanka chce kupić laptop i upiera się że musi to być Dell bo tak jej kolega z branży IT doradził. Ja natomiast powiedziałam jej że nie są to prestiżowe laptopy (w jej zawodzie prezencja i prestiż ma duże znaczenie biznesowe), powiedziałam że kupują je biedaki, szczególnie widać po cenach używanych komputerów i jak ktoś chce tanio to kupuje właśnie takiego Della. Nie znam się parametrach ale widzę jak są wykonane ich laptopy, mam tu na myśli nowe modele - błyszczący plastik, no nie wygląda to najlepiej. Poleciłam jej Apple bo i tak będzie tylko odbierała maile + praca w Excelu.

Czy możecie potwierdzić kto ma rację? #komputery #informatyka #dell
GHan - Koleżanka chce kupić laptop i upiera się że musi to być Dell bo tak jej kolega...

źródło: comment_DvSBDW4h61aHU5n26Xl970powqIDSX74.jpg

Pobierz

Laptopy Dell

  • Są reprezentatywne i świadczą o prestiżu 64.6% (1652)
  • Raczej kupują je osoby chcące zaoszczędzić 35.4% (905)

Oddanych głosów: 2557

  • 106
@GHan: brzmi jak bait ale whatever:
Dell jest świetnym sprzętem, szczególnie seria XPS która właśnie jest biznesowa, cenowo podobnie z apple a wydajność zazwyczaj lepsza i do tego ma się właśnie znacznie lepszy support... Dzwonisz, mówisz co jest jak wiesz, i w ciągu 24h jest u ciebie serwisant i naprawia. Lub zabiera jak jednak coś większego i nie idzie wymienić na miejscu. No i ma porty inne niż tylko usb-c, co
@GHan: Już wszyscy napisali wystarczająco, ja tylko dodam ze nie masz pojęcia o czym piszesz. Cena Della XPSa zaczyna się od wyższych cen niż MacBook. Nie wiem co to za biznes, jeśli jakiś dynamiczny startup, innowacje na rynku to może Apple robi na kimś wrażenie. Jeśli to poważna firma i ktoś chciałby komuś zaimponować to by miał thinkpada staje robocza za 15k wzwyż które w stockowej wersji są wykorzystywane w stanie
mam dell precision m5530 pracuje z domu i uzywam do serialowania, jedynym kryterium bylo, ze ma dzialac szybko ogarniac prace 12h bez przerwy bez zwieszek i przegrzewania.Nie gram w gry. Jestem zadowolony ale jak bede kupowal nowy to tylko cos z Lenowo. Szwagier ma i jest to jedyny lapek, ktory wydawal mi sie, ze wszystkie operacje robi sprawniej, szybciej i pracuje sie na tym przyjemniej, Apple jak widze to kojarzy mi sie
@henk: A jeśli zdradzę Ci, że pracuję na takim cały czas? I na biurowe prace wystarcza. Zresztą #!$%@?. W tych laptopach jest praktycznie to samo z niewielkimi zmianami, dlatego sugeruje się gwarancją
@JohnTheRevelator: Ja mialem w pracy "hp elitebook 840 G1" i moge polecic ta linie. Na prawde dobrze wykonane laptopy. Teraz dostalem Lenovo T480 i jest dramat (bateria trzyma krocej niz w HP, do tego wykonany z beznadziejnego plastiku. Czuc chinszczyzne na kilometr)
@GHan:
jak to mówią:

Złej baletnicy przeszkadza rąbek u spódnicy


W domu mam od lat biedackiego ASUSA K-cośtam jeszcze od studiów i póki nie nadejdzie taki czas że będzie mu brakowało mocy do kucowania, albo coś nie padnie to na nim będę działał.

W pracbazie mam takiego #!$%@?: Dell Precision 7530 - coś ponad 10k kosztował.
Ecipse/Qt creator/Atollic Studio czy Yocto odpalę na jednym i drugim. Tekst edytuje się tak samo
@GHan dell srel, najbardziej biznesowym i prestiżowym laptokiem jest lenovo think pad. Elegancja, prezencjai klasa. Jak partner biznesowy wyjeżdża mi z, za przeproszeniem, aplem, to nie traktuję go poważnie.
@GHan Spotkałem w życiu kilka osób, które z tego powodu kupiły sprzęt Apple. Niby fajnie, ale czar pryskał, kiedy ta osoba pytała wszystkich o zasilacz czy ładowarkę albo np. nie mogła się podpiąć do sprzętu na miejscu, bo nie miała w komplecie jakiejś przejściówki.