Wpis z mikrobloga

Koleżanka chce kupić laptop i upiera się że musi to być Dell bo tak jej kolega z branży IT doradził. Ja natomiast powiedziałam jej że nie są to prestiżowe laptopy (w jej zawodzie prezencja i prestiż ma duże znaczenie biznesowe), powiedziałam że kupują je biedaki, szczególnie widać po cenach używanych komputerów i jak ktoś chce tanio to kupuje właśnie takiego Della. Nie znam się parametrach ale widzę jak są wykonane ich laptopy, mam tu na myśli nowe modele - błyszczący plastik, no nie wygląda to najlepiej. Poleciłam jej Apple bo i tak będzie tylko odbierała maile + praca w Excelu.

Czy możecie potwierdzić kto ma rację? #komputery #informatyka #dell
GHan - Koleżanka chce kupić laptop i upiera się że musi to być Dell bo tak jej kolega...

źródło: comment_DvSBDW4h61aHU5n26Xl970powqIDSX74.jpg

Pobierz

Laptopy Dell

  • Są reprezentatywne i świadczą o prestiżu 64.6% (1652)
  • Raczej kupują je osoby chcące zaoszczędzić 35.4% (905)

Oddanych głosów: 2557

  • 106
@antkowa: nie rozumiesz

Na wysokich szczeblach w biznesie prezencja ma bardzo duże znaczenie wizerunkowe. I nie chodzi o ryski a o prestiż, tak jak polityk nie będzie jechał jakimś Fiatem na spotkanie tak businessman nie kupii Nokii albo laptopa bez jabłka bo nie zostanie potraktowany poważnie. Wszędzie chodzi o to samo tyle że w różnej skali.
@antkowa: ale rozumiem że społeczeństwo które nie miało styczności z high-life czy biznesem na wyższym szczeblu nie zdaje sobie sprawy z tych wszystkich niepisanych zasad czy rytuałów.
OP pedał

Ale ma trochę racji. Dell stał się typową marką bez takiego uznania jaką miał kiedyś, prawdopodobnie przez serwis który zalicza wpadki albo ogólnie klepanie tanich słabych laptopów których w ogóle nie powinni produkować. Chcieli się nalizać hajsem od plebsu to teraz mają. A wiadomo że serwis w przy takim sprzęcie konsumenckim nie będzie doinwestowany, jakość samych laptopów też niższa, za czym i opinie o całej marce lecą w dół.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@GHan: p72 do maila i excela będzie idealnym wyborem. To tak jak grać w pasjansa na stacji roboczej przeznaczonej do renderowania.
Delle są ok, ale te z wyższej półki. Dobrze też się prezentują laptopy Microsoft Surface. Jak apple to chyba najnowszy 16 calowy model może robić wrażenie, inne modele są zbyt popularne. Problem w tym że laptopy Apple wyglądają tak samo. Ciężko z tym podbić sobie prezencję.
@istp: kup sobie hulajnoge elektryczna zamiast Mercedesa, tez dojedziesz. A i naucz sie pisac zdania zlozone, bo nie da sie tego czytac jak po kazdych 3 slowach stawiasz kropke.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@GHan: ja tam widzę że średnio co 9 ale spoko dostosuje się do ciebie z thinkpadem chodzilo mi o to ze to sprzęt raczej nie do takich podstawowych zastosowań i trochę to wyrzucanie kasy jesli patrzeć na stosunek ceny do mocy ale z drugiej strony takie Apple idzie w drugą stronę, mniej mocy za większą cenę w porównaniu do innych laptopów.