Wpis z mikrobloga

@pokyw123 no tak, wreszcie znajdzie xD zły Janusz teraz już nie ma wyjścia i musi odkuć biedną niedocenianą pracownicę od kaloryfera. Przecież to on ją porwał furgonetką i zmusił do roboty. Nie złożyła CV sama, nie zgodziła się na daną stawkę i nie podpisała umowy. Czy wy potraficie iść i żuć gumę jednocześnie?
dzięki czemu jedna z moich pracownic dostała właśnie wypowiedzenie. I zamiast 5 osób będę zatrudniać 4, a sam będę musiał pracować jeszcze dłużej. Niestety, jej praca nie jest tyle warta, a ja muszę myśleć rachunkiem ekonomicznym.


@pokustnik:

czyli wlasnie napisales, ze bedziesz wykonywac i tym samym wyceniac, swoja prace jeszcze taniej? :D

Tanich pracownikow nie zatrudnia sie po to, aby zarabiali na siebie, tylko zeby ci lepsi pracownicy mogli bardziej skupic
@pokustnik: Te durnie by chcieli żebyś Ty jako szef, który odpowiada za całą ich gromadę, za wszystkie zobowiązania firmy, który nie śpi po nocach zarabiał tyle samo ile oni. Czy to nie śmierdzi jakąś formą socjalizmu? Jeszcze te zarzuty, że jaki to jesteś frajer bo nie umiesz biznesu swojego prowadzić, a sami siedzą na UOP. Jeszcze widzę znajdują się tacy co wieszczą twój rychły upadek... Oby się to na was frajerzy
@pmub: wiem ze brutto, mowie tylko ze przy tej samej ilości godzin wychodzi wiecej w zaleznosci od dni roboczych w miesiącu i pisalam o tych przywilejach z uop, o ile placisz dobrowolna skladke chorobowa to l4 akurat zdaje sie jest platne, not sure a w mscu ktory ma 21 dni roboczych : uop 2600, zlecenie 8x21x17=2856 zl brutto
@pmub: wiem ze brutto, mowie tylko ze przy tej samej ilości godzin wychodzi wiecej w zaleznosci od dni roboczych w miesiącu i pisalam o tych przywilejach z uop, o ile placisz dobrowolna skladke chorobowa to l4 akurat zdaje sie jest platne, not sure a w mscu ktory ma 21 dni roboczych : uop 2600, zlecenie 8x21x17=2856 zl brutto
@pokyw123 Kiedy wy zrozumiecie, że firma to nie jest #!$%@? fundacja charytatywna? Pozwól, że otworzę Ci oczy, bo widocznie szukasz jakiegoś spisku w tym, że każdy pracuje na siebie: TAK DZIAŁA ŚWIAT. Pracodawca zarabia więcej niż pracownik ponieważ ryzykuje całym swoim majątkiem, zmaga się z uciskiem fiskalnym i kieruje tym całym #!$%@?łkiem. Pracownik przychodzi na 8 godzin i ma fajrant.

Brawo, Szerloku, z moją delikatną pomocą udało Ci się oficjalnie potwierdzić teorię
Jesli jej praca nie jest tyle warta to sam ogarniesz to bez problemu nie?


@eSeraph: wow jak ciężko uwierzyć, że właściciel biznesu zrobi coś dużo szybciej niż osoba na najniższym stanowisku.

zrobiles jej przysluge


@bullsh1t: szczególnie jeśli będzie inaczej niż przewidziales proroku i dla przykładu pójdzie siedzieć na zasiłku.
W Polsce niskie bezrobocie, firmy desperacko szukają pracowników, gdy część z nich nie chce zmieniać pracy, mimo że marnują się w słabych firmach.


@Fan_Morawieckiego: w jakim kraju ty żyjesz? Myślisz że ludzie nie zmieniają pracy tylko dlatego że nie umieją dać wypowiedzenia i wysłać CV do innych firm? Owszem, firmy szukają pracowników, ale o określonych umiejętnościach a nie każdego. Podstawy ekonomii się kłaniają, a w sumie to zwykły zdrowy rozsądek wystarczy...
@pokustnik:

Dzięki za poradę, kolego. Masz rację, muszę się jeszcze sporo nauczyć ;) Bezpieczniej czyli dawać UoP na określony i najwyżej robić co kilka miesięcy rotację pracowników.


Nie siedzę w twoich bilansach. Wiem natomiast że jesteś naiwny. Nie możesz komus proponować zlecenia jesli pracuje dr facto na etacie i się z tym nie liczysz. Na tym się jest łatwo przejechac. Musisz przyjąć że masz odpowiedzialność taka jakby pracował na UOP. Bo
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
Jest do przejścia. Zwalniając najmniej efektywnego pracownika, który był zatrudniony z litości i dzięki któremu pracowałem po 4h dziennie. Teraz wracam po prostu na pełen etat ¯_(ツ)_/¯


Ok, czyli za okolo 400zl miesięcznie będziesz pracowal 80h więcej. Szanuje. I wiem ze to 2600 + koszty pracodawcy wiec realnie bez tego jednego pracownika bedzie ze 3k do przodu, ale serio, jeśli mowisz ze masz 10k to nie wierze ze dla swietego spokoju nie
@pokustnik myślę mireczki że Twój biznes jest jaki jest mniej więcej wiadomo jak to z ząbkami wyglada, w innych branżach te wzrosty nie są tak odczuwalne bo i tak sprzedaje się towary często po cenach europejskich,
@Lorne: przecież właśnie zmniejszył ( ͡° ͜ʖ ͡°)

no i nie do końca się zgodzę, bo zwiększanie zysku przy stałych, albo i rosnących (proporcjonalnie mniej) kosztach też przecież zwiększa efektywność.
Myślisz że ludzie nie zmieniają pracy tylko dlatego że nie umieją dać wypowiedzenia i wysłać CV do innych firm?


@konmad: Tak. Szczególnie Ci nisko wykwalifikowani o małej świadomości społeczno-ekonomicznej.

Owszem, firmy szukają pracowników, ale o określonych umiejętnościach a nie każdego. Podstawy ekonomii się kłaniają, a w sumie to zwykły zdrowy rozsądek wystarczy...


@konmad: Dlatego ściąga się do magazynów, sklepów i fabryk miliony Ukraińców, ponieważ są to fachowcy o znacznej znajomości
Ok, czyli za okolo 400zl miesięcznie będziesz pracowal 80h więcej.


@MaKor: jak OP napisał wyżej jego to będzie kosztowało 2h pracy dziennie. 2h x 20 dni w miesiącu daje 40h. Koszt pracownika to 2600zl podzielić na 40h daje 65zl. Na tyle widocznie OP wycenia godzinę swojej pracy. Teraz już rozumiesz dlaczego ją zwolnił?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
I takie debaty lewica vs prawica lubię, a nie obrzucanie się fekaliami przez małpy z tagów 4konserwy i neuropa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Tak. Szczególnie Ci nisko wykwalifikowani o małej świadomości społeczno-ekonomicznej.


@Fan_Morawieckiego: nie. Prawie wszyscy z którymi rozmawialem o pracy wysłali wcześniej co najmniej kilka CV. Masz inne spostrzeżenia?

Dlatego ściąga się do magazynów, sklepów i fabryk miliony Ukraińców, ponieważ są to fachowcy o znacznej znajomości języków, którzy u nas pracują jako projektanci silników rakietowych.


@Fan_Morawieckiego: kto mówi o projektowaniu rakiet? Pomyliłeś sobie rozmówcę? Miałem do czynienia z pracownikami na magazynach i
nie. Prawie wszyscy z którymi rozmawialem o pracy wysłali wcześniej co najmniej kilka CV. Masz inne spostrzeżenia?


@konmad: Ile to osób było? Była to próbka zrandomizowana dotycząca całego społeczeństwa?

kto mówi o projektowaniu rakiet? Pomyliłeś sobie rozmówcę? Miałem do czynienia z pracownikami na magazynach i Ukraińcami i Polakami, często z Ukraińcem byłem w stanie dogadać się dużo lepiej i szybciej niż z Polakiem. Wyobraź sobie że nie projektowali silników rakietowych. Uważasz,
@FLAC: Nie strata, a koszt. Żeby ten koszt się opłacał, to pracownik musi wypracowywać więcej niż kosztuje. Swoim prawem jako pracodawca stwierdziłem, że ta była pracownica nie zarabiała na siebie. To nie jest fundacja charytatywna.

@grap32: O, mam już pierwszego antyczna na tym koncie XD Aż tak cię dupa boli, że będziesz mi to pod każdym postem pisać?
@Fan_Morawieckiego: Nie sporo, a trochę.
Zrozumiesz Ty wreszcie, że finansowo stać byłoby mnie, aby jej tyle zapłacić?
Po prostu ona na to nie zasługuje i była trzymana z litości. Twój idol Morawiecki powiedział mi, że mam alkoholiczce i leniowi dać podwyżkę 400 złotych. No to ja mu pokazałem środkowy palec i alkoholiczkę zwolniłem. Ja nie ucierpiałem, Morawiecki nie ucierpiał, ucierpi tylko budżet domowy byłego pracownika.