Wpis z mikrobloga

Pensja minimalna poszła w górę, dzięki czemu jedna z moich pracownic dostała właśnie wypowiedzenie. I zamiast 5 osób będę zatrudniać 4, a sam będę musiał pracować jeszcze dłużej. Niestety, jej praca nie jest tyle warta, a ja muszę myśleć rachunkiem ekonomicznym.
Dziękuję Pan PiS.

#ekonomia #dzialalnoscgospodarcza #bekazpisu
  • 360
  • Odpowiedz
@pokustnik: Swoją drogą, jeśli dziewczyna zarabiała na siebie to trzeba było zmniejszyć jej wymiar godzin. Być moze okazałoby się, ze ta sama prace moze wykonać w krótszym czasie. A Ty bys miał więcej wolnego :)
  • Odpowiedz
Nie być, albo nie być. Kwestia opłacalności. I 400x5 to 2000. Rocznie to już 24k.


@pokustnik: Czyli z tego co piszesz wynika, że za 24k rocznie bedziesz pracowal 4h dziennie dłużej. Wychodzi stawka okolo 25 zl/h - nie cenisz sie zbyt wysoko;)
  • Odpowiedz
@pokustnik: u mnie w firmie to samo - 2 osoby do tzw. "pomocy" dostaną niedługo wypowiedzenia. Ich praca nie jest warta 3100zł. Wolimy dać podwyżki obecnym pracownikom i trochę podnieść im zakres obowiązków. Kolejne 2 osoby wylecą jak tylko ogarniemy soft który zautomatyzuje kilka procesów. Koniec końców to nawet jesteśmy zadowoleni z tej sytuacji :)
  • Odpowiedz
Wreszcie kobieta znajdzie normalna pracę i szefa. Reszta ludzi też odejdzie bo zobaczy że ta niby najsłabsza ma lepiej niż oni. Janusz zostaje sam i musi zwinąć budę bo jest nie tenteges albo musi mieć lepszy produkt. Super
  • Odpowiedz
@pokustnik jak czytam te komusze wysrywy w komentarzach, to ręce opadają. Próba zrozumienia prostych związków przyczynowo-skutkowych niestety kończy się u tych baranów przegrzaniem orzeszka między uszami. Ach, szkoda strzępić ryja.
  • Odpowiedz
@pokustnik na wykopie każdy specjalista w każdej dziedzinie, każdy zarabia 15k i każdy ma własne mieszkanie w mieście wojewódzkim. Za wysokie progi kolego dla Ciebie tutaj, dlatego nikt się z Toba nie zgadza ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@pokyw123 no tak, wreszcie znajdzie xD zły Janusz teraz już nie ma wyjścia i musi odkuć biedną niedocenianą pracownicę od kaloryfera. Przecież to on ją porwał furgonetką i zmusił do roboty. Nie złożyła CV sama, nie zgodziła się na daną stawkę i nie podpisała umowy. Czy wy potraficie iść i żuć gumę jednocześnie?
  • Odpowiedz
  • 1
@Pieskor: Niestety tak. Jednakże praktycznie wszystkie minusy prowadzenia działalności i całe ryzyko jest na mnie ¯_(ツ)_/¯ Za góra dwa lata wyjdę z sieci.
  • Odpowiedz
@Lorne: a ja nie rozumiem jak można zakładać firmę i potem płakać, że trzeba pensje podnosić o 200 zł. Widać taka osoba nie nadaje się do biznesu jak przerasta go zwiększony koszt o kilka tysięcy złotych rocznie i powinien pracować na etacie.
  • Odpowiedz
dzięki czemu jedna z moich pracownic dostała właśnie wypowiedzenie. I zamiast 5 osób będę zatrudniać 4, a sam będę musiał pracować jeszcze dłużej. Niestety, jej praca nie jest tyle warta, a ja muszę myśleć rachunkiem ekonomicznym.


@pokustnik:

czyli wlasnie napisales, ze bedziesz wykonywac i tym samym wyceniac, swoja prace jeszcze taniej? :D

Tanich pracownikow nie zatrudnia sie po to, aby zarabiali na siebie, tylko zeby ci lepsi pracownicy mogli bardziej skupic
  • Odpowiedz