Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 10
załóż DG i dawaj wszystkim UoP. Jak w 5 osobowej załodze 3 osoby pójdą Ci na L4 i będziesz musiał sam tyrać po 17h, to się szybko nauczysz

@pokustnik: nie wierzę, że za ten komentarz dostałeś tylko 37 plusów razem z moim.
No ale czego się spodziewać na portalu dla gimbodebili :( Oni tu żyją marzeniami, że zrobią byle gównoszkoły, pójdą do byle gównopracy a wypłaty, za które kupią sobie domy
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@pokustnik: w firmie, w której pracuje brakuje ludzi na najprostsze stanowiska, od dwóch miesięcy wisi ogłoszenie na sprzątaczkę - prawie nie ma odpowiedzi zgłosił. Do mojego biura szukamy od wakacji pracownika na stanowisko asystenta - ludzie mają tak w dupie oferty, że nawet nie informują, że nie pojawią się nawet na rozmowie kwalifikacyjnej, na którą się umówili.
no to pojdzie do firmy ktora stac na placenie wyzszej minimalnej. problem?


@bullsh1t:
nie wszędzie są wolne stanowiska, w niektórych częściach PL ciężko o pracę ponad minimalną bez wykształcenia/doświadczenia, wzrost bezrobocia zabierze im pracę i wrzuci na bezrobocie;
te inne firmy często wymagają jakiegoś wykształcenia/doświadczenia i nie przyjmują każdego;
nie tylko op kogoś zwolnił w tym okresie

i tak dodam
znaczny wzrost pensji minimalnej obniża rozwój firm, czyli w dłuższej skali
zrobiles jej przysluge. Pojdzie sie czegos douczy i moze zostanie gdzies zatrudniona na normalnych warunkach a nie w januszexie u dziada z przerosnietym ego.


@bullsh1t: xD błagam, gdyby to tak działało to byśmy mieli samych specjalistów dobrze płatnych profesji z kilkoma językami obcymi w małym palcu. Laska pójdzie na bezrobocie, do pracy o podobym charakterze albo na kasę w Lidlu. Nie, nie będzie nagle programistą 15k.
@powaznyczlowiek: jest minimalna stawka godzinowa, bylo 14 zl teraz okolo 17 zl, wychodzi więcej niz na uop i koszty uzyskania przychodu większe można odliczyć ale niemasz przywilejów z uop z kodeksu pracy jak np urlop, chyba ze ci wpisza do umowy zlecenia
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ImYourPastClaire: okej, to akurat Warszawa, ale znam też realia małego miasteczka (10 000 mieszkańców), gdzie jeszcze kilka lat temu na jedno miejsce w sklepie było 100 odpowiedzi, a teraz ciężko kogokolwiek sensownego znaleźć
@kopszmercen:

nie wierzę, że za ten komentarz dostałeś tylko 37 plusów razem z moim. No ale czego się spodziewać na portalu dla gimbodebili :( Oni tu żyją marzeniami, że zrobią byle gównoszkoły, pójdą do byle gównopracy a wypłaty, za które kupią sobie domy pod miastem, to im pracodawca w zębach będzie przynosił.


Wątpię by ktoś tak jeszcze myslał dlatego Janusze muszą sprowadzać ukraińców których muszą całować po 4 literach bo jak
  • 21
@pokustnik:

Także serio, nie boje się, że mnie pozwą


Nadmierny optymizm w przypadku działalności gospodarczej to jeden z największych błędów jakie może robić przedsiębiorca. Trafisz na studentkę która pomyślisz z karyna o której ojciec to np prawnik i się przejedziesz. Jeśli rozwiązałes umowę z dupy a rzeczywiście stać cię na pracownika tylko kierowała się chęcią zysku większego to jak najbardziej na takiej podstawie sąd pracy może nakazać ci przywrócenie pracownika nawet
@pokustnik: ja tu czegoś nie rozumiem. masz pracować dłużej o 2-3 godziny dziennie. stawka poszła w górę o ile? 350 zł? dodajmy drugie tyle na koszty pracodawcy - 700 zł.

ty będziesz pracował dłużej 2-3 godziny dziennie, więc powiedzmy że 10 godzin tygodniowo, 40 godzin miesięcznie.

z tego wynika że godzinę swojego czasu wyceniasz na zawrotne 17,5 zł.

ja coś pominąłem, czy faktycznie masz aż tak niską stawkę?
@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol:
Dzięki za poradę, kolego. Masz rację, muszę się jeszcze sporo nauczyć ;) Bezpieczniej czyli dawać UoP na określony i najwyżej robić co kilka miesięcy rotację pracowników.

Natomiast ta babeczka nic mi nie zrobi. Ona z poprawnym wysłowieniem się miała problemy i była zatrudniona tylko z litości. Poza tym ciągnie lewą rentę i początkowo prosiła mnie o pracę na czarno, na co się nie zgodziłem. Także tutaj jestem zupełnie spokojny. Poza
@Dobryszpieg: jak sie komus nie podoba, to niech zaklada wlasna firme. nie rozumiem jak mozna bronic tych co pracuja za najnisza krajowa po skonczeniu, powiedzmy, 30 lat. To sa jakies sebki lub karyny, ktore sie nawet czytac nie nauczyly dobrze przez cale zycie, a co dopiero myslec logicznie xD
@pmub: Wiedziała już o tym miesiąc wcześniej. Cumplu, nie wyciągaj wniosków z dupy. Poza tym ja jej pracę, którą robiła 8h dziennie zrobię w 2-3h.
A pracownikom jak coś nie odpowiada, to zawsze mogą złożyć wypowiedzenie, albo przyjść i spokojnie o tym powiedzieć, to może się dogadamy. Ja nikogo nie zmuszam do pracy u siebie ¯_(ツ)_/¯

@camilio: Czepia się słówek
@pokustnik: Swoją drogą, jeśli dziewczyna zarabiała na siebie to trzeba było zmniejszyć jej wymiar godzin. Być moze okazałoby się, ze ta sama prace moze wykonać w krótszym czasie. A Ty bys miał więcej wolnego :)
Wreszcie kobieta znajdzie normalna pracę i szefa. Reszta ludzi też odejdzie bo zobaczy że ta niby najsłabsza ma lepiej niż oni. Janusz zostaje sam i musi zwinąć budę bo jest nie tenteges albo musi mieć lepszy produkt. Super