Wpis z mikrobloga

@wudzitsu1991: #!$%@?ąc od TejCoWaliKreta, to nic mnie tak nie #!$%@? jak typowe podejście polskich starych dziadów, których jedynym argumentem przeciwko zdaniu młodych jest "jestem starszy więc mam rację".

To działa dopóki nie rozejrzymy się wokół i nie stwierdzimy, że cały ten gówniany porządek prawny w Polsce jest zasługą właśnie starych grzybów, które zawsze wiedzą lepiej.
Powodem działania powinno być naukowe dowody, a nie 16latka, która się gdzieś drze.

@korin_: To zależy co uznasz za działanie. Dla mnie działaniem jest sam fakt, że świat się zainteresował tematem - a przynajmniej udaje, że się zainteresował.

Problemem natomiast są kolejne informacje dowodzące, że Greta to napompowany sztucznie twór i to, że nieznane są rzeczywiste cele jej "twórców".
@WaveCreator: Tutaj przez działanie miałem na myśli realne zmiany i odważne decyzje w kierunku dbania o środowisko. Na przykład:

- wprowadzenie kaucji na butelki plastikowe / szklane itp.
- wprowadzenie kaucji na baterie / telefony i inne odpady elektryczne
- może np. zamiast sprzedawać soki w 1l opakowaniach wprowadzenie przepisów - które sprawią, że bardziej będzie się opłacić stawiać mikro cysterny z sokiem w sklepach (przychodzisz z własną butelką szklaną i
@korin_: ale właśnie celem całej tej akcji o nazwie Greta nigdy nie miało być wprowadzenie w życie konkretnych zmian tylko sprawienie by takie szaraczki jak my podjęły ten temat ;p "kontrowersyjna" próba zwrócenia uwagi na temat -> dyskusje szaraczków od skrajnej nienawiści po skrajną miłość -> bardziej lub mniej legit dopasowywanie się koncernów i firm do bycia eko skoro to temat podjęty przez szaraczków -> profit dla firm i nadzieja dla
Inaczej ludzie nie zwrócą uwagi na problem.


@pan-bartolomeu-dias: no i zwrócili. Coś to zmieniło? Ci co np. segregują śmieci, pokiwają głowami, powiedzą że prawdę mówi, a ci co nie segregują, to powiedzą że głupoty gada. Tylko jest podzielone społeczeństwo, w uproszczeniu ci którzy ją lubią i ci, którzy jej nie lubią. A imho najgorzej to wyjdzie na tym ona, bo ma 16 lat, a ta "walka" o środowisko nie jest jej
@pan-bartolomeu-dias: nie jestem ekspertem od zmian klimatycznych czy od tego jak wpływać na ludzi. Widzę, że jako ludzie zaśmiecamy Ziemię i robimy z niej gówno, ale widzę również, że młoda dziewczyna, którą mało kto weźmie na poważnie nie sprawi, że nagle wszyscy będą eko.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@WaveCreator: fetysz wieku działa w obie strony. Wielu staruchów jest przeświadczonych o swoim nadzwyczajnym doświadczeniu i wiedzy, ale z drugiej strony masz powiedzenie "w młodości siła" itd. Ja poznałem zarówno mądrych i głupich młodych, jak mądrych i głupich starców. Każdy, dla kogo wiek był wyznacznikiem czegokolwiek ostatecznie okazywał się mało merytoryczny.