Wpis z mikrobloga

Co jest lepsze do budowania siły i masy pośladków? I czy różnica jest jakaś znacząca?
Hip thrust
Glute Bridge

Obecnie robie Glute Bridge bo wystarczy do tego sztanga i poszuki pod plecy i glowe, ale dużo ludzi poleca Hip Thrusty (większy ROM i wiecej obciążenia można dać?) W sumie mam ławke do wyciskania to może na takiej mógłbym robić tylko boje się że jak nią zabuja to sobie krzywde zrobie.

#mirkokoksy #mikrokoksy #fitness #silownia

Co jest lepsze do budowania siły i masy pośladków?

  • Hip Thrust 81.8% (36)
  • Glute Bridge 18.2% (8)

Oddanych głosów: 44

  • 18
  • Odpowiedz
@japecznikow:
nie masz innego wyjścia niż spróbować i sprawdzić. Przy długiej kości udowej robiłbym raczej hip thrusty jako dominujące ćwiczenie.
Ale jak chcesz zbudować dobry poślad, to same hip thrusty czy gb nie wystarczą.
  • Odpowiedz
@DywanTv: Jaki brak fazy ekscentrycznej? ( _) Jaka tendencja do wypychania kolan? Przecież nie każdy ma do tego tendencję, tak samo jak nie każdy ma garba przy MC
  • Odpowiedz
@Poemat: No odpowiedzialem przewrotnie, bo pytanie jest bez sensu, ale co do fazy ekscentrycznej to czemu sie nie zgadzasz, juz pomijam kwestie "lepszosci"? Sytuacja podobna jak dl tng vs zwykly.
  • Odpowiedz
@DywanTv: Przecież to od Ciebie zależy czy faza ekscentryczna będzie trwała pół sekundy czy 10 sekund. Mam wrażenie, że nie wiesz jak wygląda poprawnie SLDL
  • Odpowiedz
@DywanTv: Gdyby nie robił z deficytu to zdecydowanie miałby poprawne wykonanie. Rozwiń skrót SL i masz różnicę. I nie zrzucasz sztangi z top pozycji, to jest widzimisię, tak jako jak przy zwykłym martwym. Możesz mieć sekundę i 5 sekund fazy ekscentrycznej. Z resztą to się odnosi do każdego ćwiczenia jakie istnieje
  • Odpowiedz
@Poemat: SL oznacza, ze masz miec nogi prostsze niz w zwyklym, a nie idealnie proste z zamknietymi kolanami, tak to pewnei by dwuboisci i baletnice dali rade zrobic. Roznica miedzy sldl i rdl to wlasnie to odkladanie sztangi.
  • Odpowiedz
@Poemat: No chyba, ze o czyms nie wiem. Ale bez sensu jest dyskusja taka, skoro uwazamy dane cwiczenia za co innego. I kto ma racje i dlaczego? Bo inne filmiki na youtube obejrzelismy? ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz