Wpis z mikrobloga

20-22h tygodniowo, 2862 zł brutto. Dalej nie sprawdzam. PO kiego grzyba te manipulacje? Już je widziałem na twitterze. Skopiowałeś nawet nie sprawdzając?

Pudło mireczku. Tyle dostaje moja siostra na nauczaniu początkowym z 5 letnim stażem, po 5 latach studiów, pracując 30 godzin tygodniowo + 3h dyżuru + czas poświęcony w domu na przygotowanie zajęć / uzupełnienie dziennika / przygotowanie klasy / sprawdzenie prac.


@ATAT-2: Tyle dostaje podstawy... Ciekawe dlaczego nauczyciele jakoś
  • Odpowiedz
@chciwykrasnolud: bo rozmawiamy o wynagrodzeniu zasadniczym?
Gdy ktoś pyta ciebie ile zarabiasz w firmie prywatnej to podajesz kwotę wliczając premie świąteczną, kartę mulisportu, prywatną opiekę medyczną i inne dodatkowe wynagrodzenia? Czy tyle ile przelewu dostajesz co miesiąc?

A z tych dodatków siostra doda sobie trzynastke i dodatek za wychowawstwo - 100 zł brutto
  • Odpowiedz
@Strahl:

Wcześniej pisałeś komuś o jakimś pół roku. Coś ci się narracja rozjeżdża, pewnie dlatego, że NIE DOSTAŁEŚ SIĘ NA SPECKĘ, ale niekompetencja, słusznie bądź nie, wydaje ci się gorszą zbrodnią od bycia prostytutką.

PS. Ludzi od zwierząt, odróżnia między innymi honor. Coś, o czym nie masz niestety pojęcia.

I to by było na tyle z mojej strony, ale obiecuję prostować twe kłamstwa, gdziekolwiek się na nie natknę. Pozdrawiam serdecznie (
  • Odpowiedz
@Strahl:

Nie wylewaj na mnie swych frustracji, jeśli dobrze pamiętam, to na radiologię było niełatwo. Jest wielu chętnych na siedzenie w piwnicy, bo cechy osobowości wykluczają jakikolwiek kontakt z pacjentem. Żaden wstyd, że się nie dostałeś u nas.Pozdrawiam serdecznie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
bo rozmawiamy o wynagrodzeniu zasadniczym?

Gdy ktoś pyta ciebie ile zarabiasz w firmie prywatnej to podajesz kwotę wliczając premie świąteczną, kartę mulisportu, prywatną opiekę medyczną i inne dodatkowe wynagrodzenia? Czy tyle ile przelewu dostajesz co miesiąc?

A z tych dodatków siostra doda sobie trzynastke i dodatek za wychowawstwo - 100 zł brutto


@ATAT-2: Do zarobków wliczasz wszystkie stałe dochody. Karta multisport, czy premia motywacyjna się nie wlicza ale 13 pensja (wyższa
  • Odpowiedz
@ATAT-2: Do zarobków wliczasz wszystkie stałe dochody. Karta multisport, czy premia motywacyjna się nie wlicza ale 13 pensja (wyższa niż 12 pozostałych), stała premia, dodatek za warunki pracy, dodatek za wysługę lat czy dodatek za wychowawstwo jak najbardziej


@chciwykrasnolud: No to fajne porównania robisz. Jakbyś zarabiał 2 tyś miesięcznie ale dostawał ekwiwalent 5 tyś w postaci bonów na zakupy, kart, bezplatnych przejazdów itp to wciąż bys płakał, że masz tylko
  • Odpowiedz
1 proc miesięcznego wynagrodzenia / rok


@ATAT-2: I cały czas rośnie - do 20%. I nie na rok tylko miesięcznie. Pracownicy poza budżetówką tego nie mają.

13stka u nauczycieli to 80 proc średniej pensji


Coś ci się pomyliło. Radzę czerpać wiedzę z ustaw a nie z tego co mówi twoja siostra ;)
http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU19971601080/U/D19971080Lj.pdf

Nie ma czegoś takiego


Może twoja siostra, większość nauczycieli ma.
  • Odpowiedz
Może twoja siostra, większość nauczycieli ma.


@chciwykrasnolud: Jak widac nie wszyscy.

Pracownicy poza budżetówką tego nie mają.


@chciwykrasnolud: Poza budżetówką jednak mają XX innych dodatków. Czemu więc zabierać tylko tym w budżetówce? Niech każdy ma 'po równo' - czyli pensja zasadnicza i tyle. Tak chętnie zrezygnujesz ze wszystkich dodatków które aktualnie masz?
  • Odpowiedz
Tak chętnie zrezygnujesz ze wszystkich dodatków które aktualnie masz?


@ATAT-2: Jesteś bardziej oderwany od rzeczywistości niż myślałem na początku. Sam pracuję w budżetówce właśnie z uwagi na dodatki i nie nie zrezygnuję z nich dobrowolnie ;) Dzięki nim pomimo niskiej podstawy zarabiam lepiej niż w sektorze prywatnym. Do tego mam zagwarantowane coroczne podwyżki. Nauczyciele są bezczelni próbując ukrywać swoje dochody...
  • Odpowiedz
@ATAT-2: Sam przed chwilą zaniżałeś 13 pensję siostry i jej dodatek za wysługę lat. Ten ostatni aż dwunastokrotnie :D

Nawet jeśli robiłeś to z niewiedzy to najlepiej świadczy o tym że wielu ludzi nie zna faktycznej wysokości tych dodatków.
  • Odpowiedz
@ATAT-2: Sam przed chwilą zaniżałeś 13 pensję siostry i jej dodatek za wysługę lat. Ten ostatni aż dwunastokrotnie :D


@chciwykrasnolud: Nie zaniżyłem tylko źle zinterpretowałeś - 1 proc miesięcznego wynagrodzenia rocznie / na rok, z każdym następnym kolejny procent.

A co do 13stki mówie ci jakie są realne kwoty wypłacane.

Poza tym oskarżasz nauczycieli o zatajanie informacji o dochodach. Kiedy to więc miało miejsce (ja nauczycielem nie jestem)?
  • Odpowiedz
nauczyciel ma 40 godziny tydzień pracy, a czasami pracuje ponad te 40 godzin i nikt mu za to nie płaci


@awdr: a krowy latają. Gdybym nie chodził do szkoły to bym w te bajki uwierzył. Dziennik uzupełniany na godzinie wychowawczej lub innych lekcjach tak samo jak klasówki czy kartkówki.
  • Odpowiedz
Pudło mireczku. Tyle dostaje moja siostra na nauczaniu początkowym z 5 letnim stażem, po 5 latach studiów, pracując 30 godzin tygodniowo + 3h dyżuru + czas poświęcony w domu na przygotowanie zajęć / uzupełnienie dziennika / przygotowanie klasy / sprawdzenie prac.


Cytując Ciebie:

PO kiego grzyba te manipulacje?


@ATAT-2: Nie pudło pociołku a oficjalne stawki ministerstwa.
  • Odpowiedz
@Strahl: Dalej stękasz w wątkach dotyczących służby zdrowia? Jak to leciało - lekarz w Polsce powinien zarabiać tyle co niemiecki. Tyle z twoich mądrości. Siedź tam gdzie siedzisz bo nigdy nie chciałbym mieć wizyty u lekarza mającego taką pogardę do pacjenta co Ty.
  • Odpowiedz