Wpis z mikrobloga

Im jestem starszy tym bardziej gardzę policją.

- Chowanie radiowozów i samego siebie za płotami, banerami, słupami i żywopłotami niczym jakieś pozbawione godności istoty.
- Umarzanie wszelkiej maści kradzieży.
- Pretensjonalny i pouczający ton, pomimo tego, że jeszcze 20 sekund temu taki policjant / policjantka chowali się w krzakach, żeby tylko mandat się zgadzał.
- Kompletnie upolitycznieni przełożeni, którzy wydadzą każdy rozkaz, żeby partyjniak popatrzył na nich przychylnym okiem.
- Wcześniejsza emerytura, pomimo niemal zerowego ryzyka zawodowego.

Może mi ktoś wytłumaczyć co kieruje ludźmi, którzy chcą "pracować" w tej formacji? Przecież trzeba być zupełnie pozbawionym godności i wstydu.

#policja #kiciochpyta #pytanie #pytaniedoeksperta
  • 71
  • Odpowiedz
@RoobRoys: mam podobnie, ale dodam do tego masa bezsensownych i bezpodstawnych kontroli bo tak. Sam za małolata takich doświadczałem i teraz po prostu jak widzę policje to mam tylko myśl, żeby te zjeby znowu "czegoś" nie szukały u mnie
  • Odpowiedz
niemal zerowego ryzyka zawodowego


@RoobRoys: to akurat naciągane, ryzyko większe, niż w pracy mkrobloggera xD

sądzę, że skrócony wiek emerytalny jest - przy niezbyt wysokiej pensji - rekompensatą za wierną ochronę klasy rządzącej przed gniewem zarządzanej tłuszczy. z innych nagród to prawo do aroganckiego traktowania tejże, czy sposobności do przyjmowania łapówek.
  • Odpowiedz
@fizzly: Masz jakieś info, że jest mało chętnych obecnie do policji? W okolicy 2010 pamiętam było sporo chętnych. Tak przynajmniej słyszałem od kolegów pracujących w wojsku.
  • Odpowiedz
@RoobRoys: jakiś czas temu policja miała dobry PR ale przez pandemię i zachowania podczas protestów wyszło na jaw, że policja to kolejna służba władzy do kontrolowania obywateli i nic więcej. Każdy kto miał trochę rozumu zaczął stamtąd uciekać i teraz przyjmują każdego jak leci, bo są zdesperowani - niedawno wyciekły dane, że aktualnie więcej osób odchodzi z policji niż przychodzi
  • Odpowiedz
- Chowanie radiowozów i samego siebie za płotami, banerami, słupami i żywopłotami niczym jakieś pozbawione godności istoty.


@RoobRoys: Ale o co chodzi? Czy nie wystarczy jeździć zgodnie z przepisami?
I nawet nie tyle przepisami co po prostu przestrzegać limitu prędkości XD
  • Odpowiedz
Wcześniejsza emerytura, pomimo niemal zerowego ryzyka zawodowego.


@RoobRoys: ja mam w dalszej rodzinie przypadek policjanta "biurkowego", który w terenie pracował tylko chwilena początku. Teraz ma lekko po 40 i już na emeryturze dostaje z 5k na rękę. Inni będą musieli jeszcze #!$%@?ć z 20 lat aby dostać głodówkę, a ten już się #!$%@?. Szkoda gadać.
  • Odpowiedz
@RoobRoys: Obecnie jest rekordowe 13k wakatów. I to głównie tyczy się policjantów na ulicy. Dostajesz na początek 5k, ale teraz to tyle zarobisz na magazynie, a odpowiedzialność nieporównywalna. I weekendy w pracy, święta itd. Nie ma chętnych, i nie będzie.
  • Odpowiedz
@RoobRoys: Nic nimi nie kieruje ostatnie barany tam idą pracować. Szkoły to żadnej by nie skończyło przeważnie od najmłodszych lat lubują się w napoerdalaniu słabszych. Pragnienie władzy nad drugim człowiekiem której w normalnym życiu by nie osiągnęli. Zawsze tacy byli, są i będą. Zmieni się władza będzie rządził Tusk czy ktokolwiek inny będą pałować na jego zlecenie bo to lubią a to że im ktoś każe to tylko wymówka.
  • Odpowiedz
Może mi ktoś wytłumaczyć co kieruje ludźmi, którzy chcą "pracować" w tej formacji? Przecież trzeba być zupełnie pozbawionym godności i wstydu.


@RoobRoys: No właśnie ludzie nie chcą pracować i policja ma straszne niedobory

- Wcześniejsza emerytura, pomimo niemal zerowego ryzyka zawodowego.


@RoobRoys: Z jednej strony narzekasz na małą jakość policjantów, z drugiej strony narzekasz na to, że mają za duże bonusy. Czyli co - oczekujesz, że ludzie o wysokich zdolnościach
  • Odpowiedz
@Mandarex: Nie wiem czy ironizujesz, czy piszesz na poważnie, ale mam wrażenie, że na poważnie więc odpowiem.

https://sip.lex.pl/akty-prawne/dzienniki-resortowe/sposob-pelnienia-sluzby-na-drogach-przez-policjantow-33886833
Rozdział 3, paragraf 17, punkt 4

"Podczas dokonywania pomiaru prędkości pojazd służbowy powinien być usytuowany w miejscu widocznym dla kierujących pojazdami."

O to mi chodzi. Policjant czający się niczym szczur w krzakach, jest złamaniem tego przepisu to po pierwsze.
Po drugie takie zachowanie ewidentnie wskazuje na to, że jedynym celem, który przyświeca takiemu
  • Odpowiedz
Policjant czający się niczym szczur w krzakach, jest złamaniem tego przepisu to po pierwsze.


@RoobRoys: Przez ostatnie kilka lat widziałem niejednokrotnie rozstawiony radiowóz i policjant nigdy nie czaił się w krzakach.

jedynym celem, który przyświeca takiemu osobnikowi i jego partnerce (bo teraz zawsze widuje psi tandem samiec + samica) jest przyłapanie kierowcy na jak największej prędkości

A dlaczego kierowca ma największą prędkość? Gdyby kierowca jechał zgodnie z limitem prędkości to nie
  • Odpowiedz
@Mandarex Myślę, że każdy doświadczony kierowca doskonale potrafi ocenić czy Ty mówiąc, że nie stoją po krzakach czy ja mówiąc, że stoją po krzakach mam rację, także nie będę się tutaj nad Tobą znęcał.
  • Odpowiedz
@Mandarex: Nie odnoszę się do tego, bo w żadnym miejscu nie narzekałem na limit prędkości ani mandat, a na postawę policjantów. Rozumiem, że chcesz nakierować dyskusję na ten temat będąc zaoranym w kwestii przepisu, który przytoczyłem odnośnie obowiązku bycia widocznym.

Także jeszcze raz. Nie miałem i nie mam pretensji o karanie za limity prędkości, ani za adekwatne mandaty.
  • Odpowiedz
bo w żadnym miejscu nie narzekałem na limit prędkości


@RoobRoys:

Po drugie takie zachowanie ewidentnie wskazuje na to, że jedynym celem, który przyświeca takiemu osobnikowi i jego partnerce (bo teraz zawsze widuje psi tandem samiec + samica) jest przyłapanie kierowcy na jak największej prędkości


XDD
  • Odpowiedz