Wpis z mikrobloga

@luxkms78: Pracuje w sklepie i ile ludzi na raty wysłałem z IPhone 11 to jest masakra. Często to były kobiety w wieku do 25 lat, faceci rzadko kupowali, najczęściej oglądali telefon nastolatkowie. Kiedy im polecałem s10 w rozsądnych pieniądzach to byli uparci na iPhone xD sam posiadam wersje 7 wiec „prestiżu” nie ma, ale jako ajfonowiec od paru lat nadal nie rozumiem jak można brać kredyt na to xD nie zdarzyło
@luxkms78: to 78 to rok urodzenia? Mam nadzieję że nie. Już pomine ten ból dupy o telefon który pewnie ma nielubiany sąsiad, albo szef, ale trudno mi sobie wyobrazić że dorosły, 40 letni facet musi się pochwalić że ma wyższą zdolność kredytową niż @07zglosSie: który pewnie studiuje albo dopiero co kończył studia i zaczyna ją budować xD
Gratuluję niesamowitej potrzeby dowartościowania się w internecie, musisz mieć niesamowitą pewność siebie.
@luxkms78: Musiałbym po nowym roku przejrzeć sprzedaż iPhonów u mnie w sklepie, bo bez tego mogę jedynie w ciemno powiedzieć, że niezbyt często zdarza się, żeby były sprzedawane za gotówkę, są to pojedyncze sprzedaże i najczęściej klient prowadzi działalność gospodarczą i wlicza sobie go w koszty. Na raty po iPhona najczęściej przychodzą rodzice dla swoich pociech lub nastolatki chwilę po zatrudnieniu na pierwszą umowę.
@Kozajsza: Tak jak wspomniałem - iPhone to spoko telefon ale nigdy bym go nie kupił ze względu na cenę. I tak.... stać mnie na niego za gotówkę jakby ktoś chciał wysnuwać jakieś teorie.
@luxkms78: No steve Jobs i Bill Gates nie chodzą w paskach Gucci, bluzach Givenchy tylko w butach z marketu, zwykłych sportowych ciuchach. Oznaką bogactwa nie jest twój ubiór tylko prywatna wyspa pełna nieletnich dziwek i masa kokainy.
@luxkms78: byłem pewny, że zajrzysz mi do portfela i oczywiście będziesz musiał zacząć się porównywać, bo to podbije twoją pewność siebie xD
Bardzo się cieszę że mając prawie 44 lata stać cię na zakup telefonu. Myślę jednak że wśród dorosłych ludzi (tak powiedzmy 23+, już pracujących) nie zrobi to dużego wrażenia. Na przyszłość może spróbuj na grupach facebookowych dla studentów czy maturzystów. Poczujesz się jeszcze lepiej.
@PiernikowyWojownik: A może biedą jest takie określanie co dla kogo jest lepsze? Ty wolisz mieć więcej ppi, ktoś inny ma to gdzieś bo istotniejszy jest ekosystem. Spójrz trochę szerzej niż na tabelki w porównywarkach, to może zrozumiesz że ludzie mają różne priorytety oraz potrzeby. Dla kogoś idealny będzie Xiaomi za 1500 zł, a dla innej osoby iPhone za 6000 zł.
@luxkms78: Zawsze beka z ajfoniarzy, biedaków którzy chodzą w butach z ccc za 50zl, albo jeżdżą złomem za cenę mniejszą niż srajfon.

Znam paru takich pajacy.
Bieda piszczy ale ,,PATRZCIE MAM AJFONA BIEDAKY HAHAH"
@CoJaNaTo: tu chyba wlasnie chodzilo o tych co biora kredyt, ja znam pare takich osob, ale slyszalem ze od teraz Apple bedzie serwowal raty 0% wiec bedzie spoko wytlumaczenie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@luxkms78:

śmieszą mnie tylko ludzie którzy uważają iPhone'a za jakiś synonim prestiżu i dlatego go kupują.


A spotkałeś kiedykolwiek taką osobę czy po prostu wyrabiasz sobie opinię na podstawie pierdół widzialnych na wykopie xd ? Kogo bym nie spotykała z iphonem to nigdy nie uważał żeby posiadanie go było jakimś prestiżem XD ale też w sumie nie obracam się od dłuższego czasu w gronie nastolatków, a takie skrajne i nieco zabawne
@campe:
O ile telefony mają porównywalne parametry, to głupotą jest wydawanie 6k za coś, co można mieć za 1,5k. Ktoś kto płaci za telefon warty 1,5k powiedzmy 6k kupił marketing i hype. Jednym słowem został nabity w butelkę. Przepłacił. Z ekonomicznego punktu widzenia jest frajerem. Mechanizm ten został dobrze opisany w książce "Złowić frajera". Nikt nikomu nie narzuca na co ma wydawać swoje pieniądze. Mimo wszystko wciąż bawi, że ludzie nabierają
Ku**a Mirki, mój ajfon 300 zł kosztował i działa w ciul lat. Wątpię, że którykolwiek ma mejzu czy innego siaomi w takiej cenie.
@luxkms78 w Wietnamie kazdy kierowca taxi, kelnerka, baba na targu itd. mieli iPhone. W metrze w Szanghaju zauwazylem ze wszyscy w rekach trzymaja iPhony xD takze iPhone to telefon dla biednych i bezdomnych na calym swiecie poza Cebulandia.
@PiernikowyWojownik: Ale wystarczy, że w pracy używasz sprzętów Apple/Twoja rodzina z którą chcesz współdzielić dane używa sprzętów Apple/potrzebujesz słuchawek, które wygodnie przełączysz pomiędzy urządzeniami itp. wtedy wybór ekosystemu Apple jest najlepszym rozwiązaniem. Owszem, można to obejść i używać innych rozwiązań (no jeszcze musisz do tego przekonać innych, jeśli chcesz z nimi coś współdzielić) ale to już sprawa indywidualna, czy dla kogoś wyższa cena jest adekwatna do wygody, którą zyskuje. Inny przykład?
@luxkms78: Ja za to kupuje używane telefony, wymieniam im baterie a za resztę planuje podróże małe i duże;) nie ważne ile bym zarabiała i tak większą część przeznaczę na pasję i zainteresowania niż na telefon za 5k, który po roku jest wart połowę. Obecnie posiadam 6s i to będzie mój ostatni ajfon bo następne nie mają wejścia jack. Polecam kupowanie sprzętów, które odpowiadają realnym potrzebom danego użytkownika:)
Jeżeli chodzi o dostęp do cloud itp. każdy dostawca dzisiaj to oferuje. Nic nowego.


@PiernikowyWojownik: tak, ale tutaj kwestią jest też wygoda i integracja. Np. ja mam zarówno komputer jak i telefon od Apple'a i ich integracja jest zarąbista. Nie robiąc praktycznie nic automatycznie mogę czytać i odpowiadać na SMSy (nie tylko iMessage) z komputera, mogę odbierać wszelkie połączenia oraz dzwonić z komputera, synchronizacja schowka (kopiuję na tel i mogę to