Wpis z mikrobloga

Sobotnie zakupy w Lidlu. Sąsiad z bloku (pracujący na budowie w zagranicznej delegacji) jak przystało na prawdziwego mężczyznę dzielnie pcha wózek do przodu, podczas gdy jego mająca wyraźną nadwagę żona (bezrobotna) ładuje do tego wózka drożdżówki, wafelki, żelki, chipsy, cukierki czekoladowe i innego rodzaju artykuły ,,pierwszej potrzeby". Przy kasie sąsiad (starając się wykorzystać chwilę nieuwagi żony), zwinnym ruchem polującego tygrysa dopada puszkę czarnego Argusa i kładzie ją na taśmie obok pozostałych zakupów. Jednakże czujnym oczom jego ,,Centrum Wszechświata" nie może umknąć próba tak perfidnej niesubordynacji: ,,Odłóż to!!!!!!!!! Nie będziemy wydawać pieniędzy na piwsko!!!!".

Kierowany współczuciem i niesiony świąteczno- noworoczną chęcią pomocy innym zwracam się do sąsiada: ,,Pan zostawi to piwko, ja zapłacę" (jestem za nimi w kolejce). Jego małżonka patrząc przenikliwym wzrokiem Bazyliszka zwraca się do mnie:

-Wie pan, tu już nawet nie chodzi o to piwo, tylko o to że alkohol szkodzi na zdrowie.
-A te wszystkie ciastka i inne słodkości pomagają?
-Niby nie, ale jak my kobiety zjemy coś słodkiego, to przynajmniej na chwilę poprawia nam się humor.
-No widzi pani! To działa zupełnie na takiej samej zasadzie jak u nas facetów z piwem.

Przez chwilę (patrząc na twarz swojej rozmówczyni) żyję szczerą nadzieją, iż w jej głowie zachodzą intensywne procesy myślowe. Niestety, nie tym razem: ,,Odłóż to piwsko!!!! Jak pan będzie mieć swoje małżeństwo to wtedy będzie pan sobie układać je po swojemu!!!! Proszę się nie wtrącać".Zrezygnowany sąsiad machnął ręką i odłożył piwo na półkę..

To nie fejk drodzy Biali Rycerze, to smutna proza życia.

#p0lka #zwiazki #tinder #badoo #takaprawda #logikarozowychpaskow
  • 113
@Xtreme2007: Ja w robocie mam 2 takie przypadki jeden chłop nigdy nie ma na nic kasy baba mu wydziela jego własna wypłatę. Drugi przyszedł dorobić do emerytury dość że emeryturę oddawał całą żonie to do tego wypłatę, na tydzień miał 20 zł z czego polowe przeznaczał sobie na swoją przyjemność obstawianie ekstraklasy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Przecież ten facet mógł się poczuć jak jakieś dosłownie dziecko bo tak go potraktowałeś


@Antek_co_chodzi_bez_majtek: Upokarza to się ten koleś tak dając się traktować swojej żonie. Jeżeli to nie bait to OP co najwyżej może dał mu trochę do myślenia, że coś robi w życiu nie tak (bo że "Grażyna" wyciągnie wnioski to nie wierzę).
@Xtreme2007: ja bym się #!$%@?ła. Nigdy na 100% nie wiesz, czy sąsiad nie jest aa, czy nie bierze leków. Ja mam taką osobę w rodzinie, która ani kropli nie może, a próbuje. I jak idziemy na zakupy (a idziemy często razem) to też muszę pilnować, i jak nie ma 0% to ostro wylatuje z koszyka. No sory, ja nie będę ryzykować, że mi się członek rodziny przekręci, a jeśli sam jest