Wpis z mikrobloga

Siema. Mam szybkie pytanie, moze ktos cos wymysli.

Podczas przysiadow czuje, ze lewa reka jest mocno obciazona. Tzn. bark, biceps. I po siadach czuje zawsze pewien dyskomfort w tym rejonie. Tylko lewa reka. Nie wiem czy okreslenie bol jest odpowiednie, bardziej takie oslabienie w tym miejscu. Jak odczekam kilka(nascie) minut to juz jest ok. Ale czasem przy wyciskaniu lezac to tez sie pojawia (ale tylko na wysokim %CM w wyciskaniu lezac), skosy czy praca na hantlach czy maszynach 0 problemow.

Nie wiem czy jakos niesymetrycznie ukladam te sztange czy co. Od tylu widac moja skolioze i ze biodra sa delikatnie przesuniete wzgledem osi ciala, ale co zrobic.

Trener radzil, zeby sprobowac lapac duzo weziej, ale bede probowal dopiero w nowym bloku, bo teraz nie chce nic zmieniac.

Wrzucam siady w tempie nagrane z przodu i z tylu, moze ktos bedzie mial chwile, zeby spojrzec.
https://www.youtube.com/watch?v=Cf_J-euCL_Q
https://www.youtube.com/watch?v=WPK4GR5FRdc

#mikrokoksy #silownia #latajacydywan #trojboj
  • 9
@DywanTv: Może masz jedną rękę krótszą kappa a tak serio to miałem to samo i przy okazji potrafiłem strasznie krzywo stawać ze sztangą jakby mnie przechylało w jedną strone mimo dobrego ułożenia na plecach. I też lewy bicek i bark dostawał po dupie takie jakby przeciążenia strasznie czułem w tych miejscach, że musiałem aż powoli sztangę na stojak odkładać bo miałem wrażenie, że jak odłożę szybko to mi kość pęknie xD
@DywanTv Nie wiem co się może dziac ale uważaj. W pewnym czasie po kilku treningach LB prawdopodobnie uszkodziłem sobie jakiś nerw w lewym barku. Drgająca ręka, ciężko bylo nawet utrzymać telefon a o wyciskaniu nie wspomnę. Po kilku lżejszych treningach przeszło.
@DywanTv często takie problemy biorą się z zamkniętej klatki, kiepskiego zakresu ruchu kręgosłupa w odcinku piersiowym i niemoznosci pełnego ściągnięcia łopatek przez co powstaje niepotrzebne obciążenie na przedramieniu, bicepsie, barku. W moim przypadku było tak że low bar powodował problemy z ramiennopromieniowym i tricepsem co potem uniemożliwialo mi wyciskanie na ciężarach większych niż 80% Maxa (ból przedramienia podczas opuszczania sztangi całkiem wyłączal mi lewa rękę). Na dłuższą metę nie naprawisz tego bez