Wpis z mikrobloga

PIS powinien jak najszybciej podwyższyć stopy procentowe i wprowadzić podatek katastralny. Sytuacja na rynku nieruchomości jest w polsce dramatyczna - janusze masowo wykupują mieszkania "pod inwestycję" przez co młodzi polacy nie mają gdzie mieszkać. Spróbujcie sobie coś kupić od dewelopera - 90% jest wykupiona już przed wbiciem łopaty.

Spekulanci już tak podwyższyli cenę metra kwadratowego, że przeciętnego polaka nie stać nawet na jedną trzecią mieszkania. Rząd powinien coś z tym zrobić bo będzie tylko gorzej, rośnie nam nowa kasta rentierów którzy będą w posiadaniu 90% lokali na rynku i będą doić resztę społeczeństwa.

#mieszkaniedeweloperskie #mieszkanie #kupnomieszkania #kredythipoteczny #krakow ##!$%@? #nieruchomosci #gospodarka #ekonomia #mieszkania #bekazpisu #pracbaza
S.....b - PIS powinien jak najszybciej podwyższyć stopy procentowe i wprowadzić podat...

źródło: comment_F09EovaoYjKZ9uxXEpcbiK0ubLT6xJBn.jpg

Pobierz
  • 88
  • Odpowiedz
@Mathas: ja tego dobrze nie wiem. Ty tego dobrze nie wykazales. To jest Twoja opinia niepoparta niczym w naszej rozmowie.

Moja opinia jest taka że nie jesteś ekspertem i bardzo prawdopodobne że się mylisz.

Higiena prowadzenia dyskusji jak również myślenia jest ważna. Inaczej się nawzajem oglupiamy, nie ważne o czym rozmawiamy.
  • Odpowiedz
  • 0
@Moitessier Inaczej, przejdź się po mieście wśród losowych ludzi i zrób ankietę z pytaniem "czy stać Cię na kupno mieszkania za gotówkę?". Później możesz opracować wyniki i je opublikować. Gwarantuje Ci, że odpowiedź twierdząca będzie poniżej 5% jesli za próbkę weźmiesz minimum 100 ankietowanych.
  • Odpowiedz
  • 0
@Moitessier Grono ludzi na ulicy też posiada domu, mieszkania lub je wynajmują. Dlaczego ankietę mamy przeprowadzać wśród tych, którzy kupili skoro głównym poszkodowanym są tutaj Ci, którzy tego jeszcze nie zrobili?
  • Odpowiedz
@int Nie zaczną podnosić. Jeśli ktoś ma 3 mieszkania to należy wprowadzić podatek progresywny, który będzie znacząco rósł z każdym kolejnym mieszkaniem. Ustalić, że przepisanie na żonę, syna, córkę nic nie zmienia i dalej od każdego takiego mieszkania naliczony bedzie podatek. To już daje bardzo dużo. Sam fakt, że wprowadzenie tego znacząco zmniejszy zainteresowanie wynajmem


@Mathas: Nie da się jednoznacznie ustalić wspólnoty majątkowej między bratem / siostrą / dziadkiem / babcią
  • Odpowiedz
@int: będą stały puste


@wykopowiczka69: A ludzie będą mieszkać pod mostem ( ͡º ͜ʖ͡º)

W PL nadal mamy niedobór mieszkań. Do dużych miast nadal ludzie chcą się przeprowadzać. Nic nie wskazuje na to, by ten trend miał się odwrócić.
  • Odpowiedz
@Mathas: dlatego że Twój argument brzmi że 70%, albo 0.99x 70% ludzi którzy obecnie kupują mieszkania to inwestorzy a nie zwykli ludzie.
Zbiór ludzi na ulicy zawiera również dziadków, dzieci, ludzi którzy kupili 20 lat temu mieszkanie itd itp
  • Odpowiedz
@blindguardiano: Nie chce Cie rozczarować ale kolega @Vincenzo ma racje. Kazdy dodatkowy podatek jest zly,to czywiste. Kataster nie jest jakims szczegolnie odczuwalnym podatkiem np. Ja dopiero teraz po tym wpisie uswiadomilem sobie ze cos takiego place xD. A wiem o czym mowie poniewaz mam dom w Niemczech (obecnie 250m2 oraz 1,7a ziemi ) Jest niedziela wiec nie chce mi sie przekopywac w poszukiwaniu papierow. Moge tylko dodac ze co land to
  • Odpowiedz
@int: np koło mnie stoi puste. Piętro niżej. W samym moim budynku co najmniej kilka, na osiedlu jest 5 bloków to sobie chyba dasz radę z mnożeniem.
A przez coś sensownego raczej masz na mysli sensowne ceny. I tutaj właśnie mentalność robola spotyka się z mentalnością bogacza. Jego stać trzymać puste mieszkanie, jeśli nie wynajmie go za takie pieniądze jak chce. Bo on go albo nie kupował na kredyt albo wziął
  • Odpowiedz
@int: W tym celu trzeba by pomyśleć nad jakąś formą kwoty wolnej od podatku. Tak, żeby ktoś kto kupi sobie mieszkanie nie był nim obciążony, a nieopłacalne byłoby kupowanie kilku pod wynajem/inwestycje.
  • Odpowiedz
@wykopowiczka69: Argument anegdotyczny i ad personam, bardzo słabo - spodziewałem się więcej ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ale dobrze, idziemy tym tropem proszę bardzo - duże osiedle (moje), ponad 40 bloków, jeśli w jednym bloku są 2-3 wolne mieszkania to jest bardzo dobrze. Kwestia lokalizacji, skoro u Ciebie jest tak pusto, mogę tylko współczuć mieszkania na odludziu ;)

I mylisz mentalności - dla bogacza pieniądz musi pracować -
  • Odpowiedz
@int: po tych głupich uśmieszkach w pierwszym zdaniu i #!$%@? o andegdotycznosci faktów zachodzących w dużych ośrodkach ( bo wyobraź sobie ze nie mieszkałam tylko w jednym miejsce wojewódzkim) skończyłam czytać. Nie jestem w stanie na poważnie brać kogoś kto neguje fakty a tym bardziej tracić czasu na czytanie jakichś twoich projekcji i marzeń jakbyś chciał żeby świat wyglądał a jak wyglada na prawdę.
Nie pozdrawiam :)
  • Odpowiedz