Wpis z mikrobloga

s01e01
Serial to dno totalne, wycięto co lepsze dialogi, np.:

A tak właśnie było w przypadku dziewczynek urodzonych po zaćmieniu, u których stwierdzono wręcz niepoczytalną skłonność do okrucieństwa, agresji, gwałtownych wybuchów gniewu, a także wybujały temperament.
- U każdej baby można stwierdzić coś takiego - zadrwił Geralt.

a zamiast tego pododawano debilne, jak te z Marilką, która w książce chyba nawet nie wypowiedziała słowa, a tutaj zadawała głupie pytania i dzieliła się swoimi mądrościami w stylu "to głupie, że kobiety nie mogą być wiedźminami", lol. Ale czego spodziewać się po scenarzystach, z których 90% to baby.

W każdej scenie musieli dodać murzyna, coby spełnić lewackie ramy, to samo tyczyło się bab, których role wyeksponowano aż nadto (np. w krótkim odstępie czasu podkreślono, że Calanthe poprowadziła bitwę pod Chociebożem, choć w książkach wspomniano o tym na marginesie).

Wszystko jest tu szare, nawet ogród Stregobora jest szarawy, choć świat Wiedźmina jest bogaty i kolorowy. Mam wrażenie, że inspirowano się tu memem o polskich blokowiskach, choć tak wiele osób upiera się, że Polski w Wiedźminie jest niewiele, lol.

Rozpoczęcie serialu rzezią w Blaviken jest po prostu głupie, nawet jeśli założeniem twórców było trafienie w osoby obeznane z materiałem źródłowym. To samo tyczy się ciągnięcia dwóch kompletnie różnych wątków naraz, wrzucanie Ciri na tym etapie to czysta głupota i niepotrzebne rozdrabnianie, które powoduje jedynie, że historia traci na spójności, a w scenariusz wkrada się chaos.

Walka w Blaviken była dobra do momentu pojawienia się Renfri, Geralt momentalnie rozprawił się z bandą Renfri (dysponował wystarczającą szybkością by odbić bełt i siłą by powalić na kolana nawet najsilniejszego ze zbirów), ale miał problem z taką chudzinką? lol
W książce faktycznie walka z nią nie była łatwa, ale nie sprawiła mu też takich problemów jak w serialu, do tego nie było takiego kontrastu między walką z szóstką bandytów, a ich dowódcą. Że nie wspomnę o tym, że Renfri w książkach była potężna jak na kobietę i niemal dorównywała wzrostem Geraltowi (co ma niebagatelne znaczenie w przypadku walki na miecze, bo zwiększa zasięg cięć).

Poza tym rozbawiło mnie gdy pokazano, że specjalną mocą Ciri jest darcie mordy jak na babę przystało :D.

tl;dr
Polska wersja jest o niebo lepsza, do tego ma lepsze prowadzenie (tempo) akcji, tutaj natomiast trzymano się sztywno ograniczeń czasowych i streszczono cały wątek w 30 min (reszta przypadała na Ciri). Jedną z lepszych historii obdarto z tego co najlepsze.

Moja opinia o polskim serialu: https://www.wykop.pl/wpis/24182617/obejrzalem-w-koncu-serial-wiedzmin-i-jestem-zszoko/
Moja opinia o książkach: https://www.wykop.pl/wpis/24416195/przeczytalem-wiedzmina-bez-sezonu-burz-i-jestem-mo/

#seriale #wiedzmin #netflix #bekazlewactwa #bekazpodludzi #ksiazki #fantastyka #sapkowski

P.S.
Last but not least, aktorka grająca Ciri ma wąsa co widać na załączonym obrazku xD.
Bethesdasucks - s01e01
Serial to dno totalne, wycięto co lepsze dialogi, np.:

A t...

źródło: comment_uiOt0GBZxYNxBgSwFUpPbBL9jWwqvGjq.jpg

Pobierz
  • 90
@Bethesda_sucks: Ty przede wszystkim nie jesteś mężczyzną, bo faceci nie muszą kłamać w internecie na temat fikcyjnych historii.

Nie ma bardziej płaczliwych stworzeń niż ci, którzy wszędzie widzą "lewackie" spiski, takie upolitycznienie życia jest po prostu nie zdrowie.

Dużo można temu Wiedźminowi zarzucić, ale akurat nie to, że jest tam za dużo czarnych. Powiem więcej, bardziej nie irytuje ten angielski akcent i generalnie z elfów w tym serialu na tę chwilę
A, zapomniałbym, Cavill gra Wiedźmina "na Batmana", śmiesznie to wygląda. Widać, że serio lubi grać w gry i to nimi kierował się podczas interpretacji postaci. Generalnie aktorstwo jest co najwyżej poprawne, niektórzy tak narzekali na poziom w polskiej wersji podczas gdy tam było naprawdę dobrze, tutaj natomiast jest mocno średnio. Jeśli chcieli dorównać Grze o Tron to powinni zatrudnić kogoś kompetentnego podczas castingu.
Szkoda, że mija się to z faktami.


@El_Duderino: Nie.

Ty przede wszystkim nie jesteś mężczyzną, bo faceci nie muszą kłamać w internecie na temat fikcyjnych historii.

Nie ma bardziej płaczliwych stworzeń niż ci, którzy wszędzie widzą "lewackie" spiski, takie upolitycznienie życia jest po prostu nie zdrowie.

Dużo można temu Wiedźminowi zarzucić, ale akurat nie to, że jest tam za dużo czarnych.


lol
@Bethesda_sucks: Super polemika.

Nie


Jak nie? Gdzie w scenie np. Geralta z Renfri w lesie masz czarnych? Albo gdzie w scenie w zamku Stregobora masz czarnych? Tak tylko z głowy.

lol


Super polemika.

Typowe narzekanie polskiego pseudo-prawicowca, ten serial ma pozytywny odbiór wśród fanów jak na tę chwilę, ale wiadomo, że wy się lubicie bardziej oburzać niż "lewacy" na nietolerancję.