Wpis z mikrobloga

s01e01
Serial to dno totalne, wycięto co lepsze dialogi, np.:

A tak właśnie było w przypadku dziewczynek urodzonych po zaćmieniu, u których stwierdzono wręcz niepoczytalną skłonność do okrucieństwa, agresji, gwałtownych wybuchów gniewu, a także wybujały temperament.
- U każdej baby można stwierdzić coś takiego - zadrwił Geralt.

a zamiast tego pododawano debilne, jak te z Marilką, która w książce chyba nawet nie wypowiedziała słowa, a tutaj zadawała głupie pytania i dzieliła się swoimi mądrościami w stylu "to głupie, że kobiety nie mogą być wiedźminami", lol. Ale czego spodziewać się po scenarzystach, z których 90% to baby.

W każdej scenie musieli dodać murzyna, coby spełnić lewackie ramy, to samo tyczyło się bab, których role wyeksponowano aż nadto (np. w krótkim odstępie czasu podkreślono, że Calanthe poprowadziła bitwę pod Chociebożem, choć w książkach wspomniano o tym na marginesie).

Wszystko jest tu szare, nawet ogród Stregobora jest szarawy, choć świat Wiedźmina jest bogaty i kolorowy. Mam wrażenie, że inspirowano się tu memem o polskich blokowiskach, choć tak wiele osób upiera się, że Polski w Wiedźminie jest niewiele, lol.

Rozpoczęcie serialu rzezią w Blaviken jest po prostu głupie, nawet jeśli założeniem twórców było trafienie w osoby obeznane z materiałem źródłowym. To samo tyczy się ciągnięcia dwóch kompletnie różnych wątków naraz, wrzucanie Ciri na tym etapie to czysta głupota i niepotrzebne rozdrabnianie, które powoduje jedynie, że historia traci na spójności, a w scenariusz wkrada się chaos.

Walka w Blaviken była dobra do momentu pojawienia się Renfri, Geralt momentalnie rozprawił się z bandą Renfri (dysponował wystarczającą szybkością by odbić bełt i siłą by powalić na kolana nawet najsilniejszego ze zbirów), ale miał problem z taką chudzinką? lol
W książce faktycznie walka z nią nie była łatwa, ale nie sprawiła mu też takich problemów jak w serialu, do tego nie było takiego kontrastu między walką z szóstką bandytów, a ich dowódcą. Że nie wspomnę o tym, że Renfri w książkach była potężna jak na kobietę i niemal dorównywała wzrostem Geraltowi (co ma niebagatelne znaczenie w przypadku walki na miecze, bo zwiększa zasięg cięć).

Poza tym rozbawiło mnie gdy pokazano, że specjalną mocą Ciri jest darcie mordy jak na babę przystało :D.

tl;dr
Polska wersja jest o niebo lepsza, do tego ma lepsze prowadzenie (tempo) akcji, tutaj natomiast trzymano się sztywno ograniczeń czasowych i streszczono cały wątek w 30 min (reszta przypadała na Ciri). Jedną z lepszych historii obdarto z tego co najlepsze.

Moja opinia o polskim serialu: https://www.wykop.pl/wpis/24182617/obejrzalem-w-koncu-serial-wiedzmin-i-jestem-zszoko/
Moja opinia o książkach: https://www.wykop.pl/wpis/24416195/przeczytalem-wiedzmina-bez-sezonu-burz-i-jestem-mo/

#seriale #wiedzmin #netflix #bekazlewactwa #bekazpodludzi #ksiazki #fantastyka #sapkowski

P.S.
Last but not least, aktorka grająca Ciri ma wąsa co widać na załączonym obrazku xD.
Bethesdasucks - s01e01
Serial to dno totalne, wycięto co lepsze dialogi, np.:

A t...

źródło: comment_uiOt0GBZxYNxBgSwFUpPbBL9jWwqvGjq.jpg

Pobierz
  • 90
  • Odpowiedz
@Bethesda_sucks: typie, tak cię tutaj już wyjaśnili, że powinieneś płakać w kącie ubolewając nad swoją głupotą, a nie jeszcze pyskować xD jakbyś podał jakikolwiek argument, dlaczego oglądanie Netflixa przez Mi Boxa, który obsługuje zarówno 4K jak i HDR (którego widocznie ci brakuje, skoro nie widzisz kolorów... chociaż może lepsza byłaby jakaś wizyta u okulisty?), to miałbyś szansę na jakąś rzeczową odpowiedź. Ale skoro jedyne, co potrafisz, to rzucać gównem, to
  • Odpowiedz
@El_Duderino: Sapkowski mocno dotykał problemów dyskryminacji, rasizmu, seksizmu itp, ale Netflix nie będzie potrafił tego ogarnąć. W chyba każdym serialu Netflixa jaki oglądałem pojawia się homoseksualna para, ale chyba w żadnym nikt nie miał z tym problemów, pełna tolerancja itp, bo scenarzyści chyba żyją w swojej bańce politpoprawności. Netflix będzie na siłę wciskał feministyczne #!$%@? aż do usrania (monolog Yen, dziewczyny nie mogą być wiedźminami!), ale mocno się zdziwię jeżeli
  • Odpowiedz