Wpis z mikrobloga

Boris Johnson wywalił z umowy Brexitowej poprawki dotyczącą uchodźców oraz obrony prawa pracy w szczególności tyczy się to prawa pracy emigrantów z UE którzy są chronieni prawem UE na terenie UK.
Poprawki te znalazły się w ostatnio głosowanej umowie w grudniu która przepadła, poprawki te były wprowadzone by zdobyć głosy laburzystów.

Poprawki te zostały konsekwentnie usunięte.
Głosowanie bardziej radykalnej wersji Brexitu odbędzie się niebawem.
UK wyjdzie z UE 31stycznia 2019r o 23:59.

#brexit #uk
Shewie - Boris Johnson wywalił z umowy Brexitowej poprawki dotyczącą uchodźców oraz o...

źródło: comment_THDKlb7PxjOEzCXsUqCGFeZSrWmvi7Xq.jpg

Pobierz
  • 57
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@johnmorra: praw nie będzie żadnych w formie znanej dotychczas, będą uchwalane na nowo jak powiedział w przerwie obrad dzisiaj Michael Gove. Bo wycofanie poprawki spowodowało furię u opozycji i mediów.
  • Odpowiedz
@johnmorra: dlatego masz czołówkę wyżej. Na skynews o tym mówią.
@kwiatosz: nie wsłuchiwałem się w uchodźców bardziej mnie ciekawi rozjebę jaką zrobią z pracownikami z UE.
Może się okazać że projekt Mayowej czyli pozwolenie na prace wyłącznie specjalistom którzy mają zadeklarowaną pracę i zarobki na poziomie 21 000+ rocznie.
Jakby to przeszło, to ja p------e.
  • Odpowiedz
@Shewie: to wtedy wszystkie cpuny zamiast po darmowe d---i beda latac ze szmata albo w fiszerniach zeby zapelnic luki po tych z europy wschodniej ktorzy pracuja za minimalna.

Nie, to nie przejdzie
  • Odpowiedz
@kwiatosz: na stronach rządowych jest informacja o tym że zmieni się to ale nie podali liczb. Też słyszałem o tym.

Bez imigrantów z europy NHS, gospodarka, produkcja w UK upadnie.
  • Odpowiedz
@Shewie: no tak byla o tym mowa jeszcze za czasow Mayowej . dodatkowo jak pamietam firmy mialy placic jeszcze jakies pieniadze do panstwa za zatrudnianie tych specjalistow z UE. 2k rocznie cos mi sie obilo o uszy
  • Odpowiedz
@johnmorra: narazie to głośna idea ale widać że Torysi od niej się nie dystansują. Jak przejdzie legislacja w pierwszym czytaniu to bedziemy znać detale. Jakkolwiek smród się zrobił, znaczny.
  • Odpowiedz