Wpis z mikrobloga

Boris Johnson wywalił z umowy Brexitowej poprawki dotyczącą uchodźców oraz obrony prawa pracy w szczególności tyczy się to prawa pracy emigrantów z UE którzy są chronieni prawem UE na terenie UK.
Poprawki te znalazły się w ostatnio głosowanej umowie w grudniu która przepadła, poprawki te były wprowadzone by zdobyć głosy laburzystów.

Poprawki te zostały konsekwentnie usunięte.
Głosowanie bardziej radykalnej wersji Brexitu odbędzie się niebawem.
UK wyjdzie z UE 31stycznia 2019r o 23:59.

#brexit #uk
Shewie - Boris Johnson wywalił z umowy Brexitowej poprawki dotyczącą uchodźców oraz o...

źródło: comment_THDKlb7PxjOEzCXsUqCGFeZSrWmvi7Xq.jpg

Pobierz
  • 57
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Shewie: @patrol798: @Ag90: @Perthro: mowa jest o PRZYSZŁYM systemie imigracyjnym , który zostanie wprowadzony po wyjściu Uk z eu, po całym okresie przejściowym itd. Aktualnie dla Polaków i nie tylko obowiązuje przecież system rejestracji umożliwiający uzyskanie Indefinite Leave to Remain. Kto się załapie przed wyjściem zostaje , a cała reszta wypad + przyjazd nowych imigrantów będzie mocno ograniczony. Zamkną granice na amen. Czytałem ,
  • Odpowiedz
@orbitowski: czy mam sie obawiac ze mnie wyrzuca? Jestem tu od roku, stala praca, 26k. Bo pracodawca nic nie wie, co mnie martwi w tym zamieszaniu : /
Jestem dopiero w trakcie rejestracji aby uzyskac status leave to remain
  • Odpowiedz
@orbitowski: czy mam sie obawiac ze mnie wyrzuca? Jestem tu od roku, stala praca, 26k. Bo pracodawca nic nie wie, co mnie martwi w tym zamieszaniu : /

Jestem dopiero w trakcie rejestracji aby uzyskac status leave to remain

@asdasdce2w: Nie jeśli zarejestrujesz się w systemie. Nie pamietam do kiedy jest czas żeby to zrobić . Chyba do końca 2020. Otrzymasz status osoby „przed osiedlonej” i mozliwosc mieszkania
  • Odpowiedz
@asdasdce2w: Dodatkowo zarobki , status materialny , posiadanie pracy czy pobieranie zasiłków nie maja żadnego znaczenia w procesie otrzymania statusu. Liczy się tylko i wyłącznie długość pobytu na wyspach i w jaki sposób jestes w stanie to udowodnić .
  • Odpowiedz
  • 0
@mielonkazdzika

"If you already have a residence card it will not be valid after 31 December 2020


Ale ten fragment to zdaje sie odnosi do tych co wyrobili status prawa do nieograniczonego pobytu przed latami i po prostu musza zlozyc wniosek ponowne teraz przez ta apke.
  • Odpowiedz
  • 0
@boolion

Jeśli brytolscy emeryci wrócą do domu to dopiero będzie NHS kwiczał.

Nie tylko NHS, gdzie dla nich mieszkanka i obsluga (care).
Nie do wyobrazenia zeby to sie stalo.
  • Odpowiedz
  • 0
@orbitowski Australijski chca miec system.

Mysle ze zaczna sprowadzać hindusow do niewykwalifikowanych prac byleby szybko podpisac db umowę handlowa z indiami, ktore wlasnie zmieniły prawo dotyczace osiedlania się mniejszosci u siebie (nie chca muzulmanow) i dodatkowo wiecej produkcji w indiach to mniej pracy w chinach, wiec sie wujek sam uraduje.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Bratek: Boryska stać na wszystko. On teraz jest jak celebryta i raczej nie myśli trzeźwo. Podobno w parlamencie rozdawał autografy na kopiach withdrawal agreement.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Bratek: system punktowy nie będzie faworyzował nikogo. Podpisanie umowy z Indiami to będzie ciężki orzech, bo z racji dużej migracji nie spodoba im się taki system.
  • Odpowiedz
@boolion: (Za SkyNews czy BBC news nie pamietam ) Indie wlasnie wprowadzily prawo do osiedlania faworyzujace uciskane mniejszosci etniczne z okolicznych krajow: Pakistan, Afganistan i Bangladesz. Obywatele Ci moga sie osiedlac w Indiach i to legalnie. Wiadomo ze w zadnym z wymienionych krajow muzulmanie nie sa mniejszoscia. Z tego powodu na ulice Indii wyszly tlumy muzulmanow w protescie ze sa/ beda dyskryminowani (poniewaz w oparciu o wprowadzone prawo nie beda
  • Odpowiedz