Wpis z mikrobloga

Boris Johnson wywalił z umowy Brexitowej poprawki dotyczącą uchodźców oraz obrony prawa pracy w szczególności tyczy się to prawa pracy emigrantów z UE którzy są chronieni prawem UE na terenie UK.
Poprawki te znalazły się w ostatnio głosowanej umowie w grudniu która przepadła, poprawki te były wprowadzone by zdobyć głosy laburzystów.

Poprawki te zostały konsekwentnie usunięte.
Głosowanie bardziej radykalnej wersji Brexitu odbędzie się niebawem.
UK wyjdzie z UE 31stycznia 2019r o 23:59.

#brexit #uk
Shewie - Boris Johnson wywalił z umowy Brexitowej poprawki dotyczącą uchodźców oraz o...

źródło: comment_THDKlb7PxjOEzCXsUqCGFeZSrWmvi7Xq.jpg

Pobierz
  • 57
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@Shewie Ku*wa, tak też myślałam ( ͡° ʖ̯ ͡°)
No niestety, nie mam szans na permanenta, ani tym bardziej na obywatelstwo, bo za miesiąc stuknie mi dopiero 4 lata w UK ( ͠° °)
  • Odpowiedz
@Ag90: to i tak spoko, bo 5tka ci stuknie jak bedzie sie konczyl okres przejsciowy.
Najgorzej maja ci co są tutaj rok, dwa. Bo nie dotrwają do doknca procesu ktory im pozwoli na zmianę z pre settled na settled.
  • Odpowiedz
Może się okazać że projekt Mayowej czyli pozwolenie na prace wyłącznie specjalistom którzy mają zadeklarowaną pracę i zarobki na poziomie 21 000+ rocznie.


@Shewie: chyba kwota byla troche wiecej, bo 21k rocznie to specjalista od zmywania garow zarabia.
  • Odpowiedz
  • 0
@Ag90: @Shewie: to juz pogubiłem. To chodzi tylko tych nowo przybylych? Myslalem ze wszystkich nawet tych co tu siedza i 10 lat

@johnmorra: teraz to ja nie wiem o co ci chodzi.


Pytanie, kogo będzie to prawo dotyczyć - nowoprzybylych (kiedy? Po/przed Brexitem?), czy też każdego niemającego przynajmniej settled status, albo po prostu obywatelstwo?

@piwniczak wydaje mi się, że ta kwota to 30k rocznie minimum.
  • Odpowiedz
  • 2
@Shewie: @Ag90: jeszcze dwa lata - po 5 latach jestes rezydentem i przez rok musisz ten status utrzymać i wtedy dopiero obywatelstwo


@patrol798 No tak, pytanie czy mi po drodze z braku obywatelstwa nie odbiorą praw i nie postawią tego wymogu zarobków 30k rocznie ))¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
Rezydent ma taki status jest tylko deklaracją z twojej strony. Jak chcesz 100% bezpieczeństwa to tylko obywatelstwo


@Perthro: a z kat ty to wzieles ze to tylko deklaracja z twijej strony? Jesli chcesz aplikowac o obywatelstwo najpierw musisz miec minimum rok settled status.
A sam settled status juz duzo ci daje: (info z oficjalnej strony)

Your rights with settled or
  • Odpowiedz
@Ag90: Szczerze powiedziawszy to jeśli nie masz obywatelstwa to nic nie jest pewne. Zrobią tak jak będzie im odpowiadać a czas pokaże co przyniesie wyjście z EU
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@Shewie: emigranci z UE przestaną tu przyjeżdżać, proste. UK z top destination spadnie na odległe miejsce. Spodziewam się, że ostre przepisy spowodują stosowną reakcję krajów unijnych. Jeśli brytolscy emeryci wrócą do domu to dopiero będzie NHS kwiczał.
  • Odpowiedz
@mielonkazdzika: Nie wiem, mam go ale z tych papierów to nie wynika nic konkretnego, zwłaszcza że ten dokument co dostajesz po zakończeniu aplikacji nawet ma napisane że nie jest potwierdzeniem i że jest ono dostępne online, tak jakby zostawili sobie furtkę na zmianę tych statusów? Wszytko to jest trochę patykiem na wodzie pisane moim skromnym zdaniem.
  • Odpowiedz