Wpis z mikrobloga

SOR to szpitalny oddzial ratunkowy. Nie oddzial pomocy doraznej. Kazdy kto narzeka na sluzbe zdrowia i kolejki a potem idzie z bolem ucha na sor odpowiada za sytuacje na ktora narzeka. Trzeba byc idiota by tego nie ogarnac.
@quercy nie zmyslaj. Lekarz nie ma mozliwosci powiedziec ze nie ma czasu pacjentowi z umowiona wizyta. A czekanie i kolejki sa wlasnie przez baranow jak op.
@Geraltzkiwi: nie zmyślam, to normalna praktyka (oczywiście nie dosłownie), ale jedziesz do rodzinnego, ten Ci mówi, że pilnie do anestezjologa, u was w mieście ten lekarz tylko w weekendy + najbliższe dwa #!$%@? od rana do wieczora, jedziesz 60km do Wro, żeby Ci powiedziała pani czy idziesz na stół, czy poczekamy jeszcze 3 miesiące i zobaczymy co się stanie i dostajesz umówienie na wizytę za 3 miesiące i to w dobrym
@tonymakarony Ale najechali na Ciebie. Stare baby jeżdżą na sor z bólem głowy, ale wykopki już chcą naprawiać świat atakując Ciebie, lekarze nie odsyłają takich ludzi do rodzinnego, a powinni. Zrób jak uznasz za stosowne. Według wykopków jak złamałem rękę, to też nie powinienem jechać na sor, bo w końcu nie umierałem. Potem ludzie normalni boją się jechać na sor, wzywać karetkę, bo przecież na sorze przyjmowane są najważniejsze przypadki, a na
@Wejszlo Ośmieszam się? Byłaś na sorze kiedykolwiek? Kolejka to same stare baby i hipohondrycy, te kolejki są sztuczne. OP może jechać na sor, ma do tego prawo, czy ma słuch stracić na dłużej, żeby było zagrożenie życia?
@Wejszlo Nie mogłem już edytować. Miałem nieprzyjemność być na sorze w tym roku kilka razy, kolejka to osoby kolejno ściąganie gipsu, zmiana opatrunku, bolące biodro, bóle głowy. Kolejka to same stare baby i hipohondrycy. Myślicie, że naprawicie świat cisnąć po opie, a winny jest system i to że nie odsyłają tych ludzi do przychodni.
możesz też spróbować iść na Izbę Przyjęć, jak wspominał @balbezaur tylko takiego stricte dyżuru laryngologicznego nie ma, musiałbyś sobie porównać, która jednostka ma jednocześnie Oddział Otorynolaryngologiczny stąd: https://terminyleczenia.nfz.gov.pl/# i Izbę Przyjęć stąd: https://zip.nfz.gov.pl/GSL/GSL/IzbaPrzyjec żeby w razie czego mógł laryngolog zejść. Tylko Izby Przyjęć też co do zasady służą przypadkom nagłym, ale powiedz, że to się właśnie stało nagle, nie słyszysz itp...
@ocelote: Miałam szumy w uchu przez trzy lata (po jakimś zapaleniu ucha czy coś) poszłam do laryngologa i dostałam jakies kropelki do nosa stosowane tez na alergie i one uwolniły mnie od szumów ( alergii nie miałam nigdy, po prostu te kropelki tak działają ze coś w uchu odetkaly ( ͡° ͜ʖ ͡°) ) polecam
@Cojestpiec Dobra widzę że nie rozumiesz, w wypadku złamania trzeba wykonać badanie specjalistyczne RTG. Aparat do RTG maja w szpitalu i niewielu przychodniach. Więc ze złamaniem jedzie się tam gdzie jest aparat do badania.

Ból ucha czy utrata słuchu wymaga konsultacji lekarskiej wstępnej i laryngologicznej. Ani jednej (jeśli mają dużo pacjentów) ani drugiej się nie dostanie na SORze jeśli nie mają oddziału laryngologicznego. Konsultacje wstępną można dostać w szeregu miejsc gdzie nie