Wpis z mikrobloga

Przebudziłem się i nie słyszę na lewe ucho, akurat grypę miałem kilka dni to i zapalenie górnych dróg oddechowych. Chciałem jakoś odetkać to tylko gorzej zrobiłem bo mnie dodatkowo #!$%@?.
Jechać z tym na sor czy czekać na rodzinnego?

#kiciochpyta #medycyna #nfz
  • 105
  • Odpowiedz
  • 40
@Geraltzkiwi #!$%@? a wytłumacz mi proszę czemu niby mam iść prywatnie skoro płacę #!$%@? skladki?
Chodzę do stomatologa prywatnie, dermatologa prywatnie, niby czemu miałbym nie iść po pomoc na SOR? Tym bardziej że chciałem się tylko dowiedzieć co mam robić

Jedynym zjebem jesteś Ty buraku
  • Odpowiedz
@tonymakarony bo to oddzial gdzie sie rstuje zycie a nie leczy ból ucha. Jak by Ci urwało ręke to zapraszam. A składki placisz bo to niestety obowiazkowe. Dowiedziales sie kiedy lekarz na nfz cie moze przyjac czy odrazu uznales ze bedziesz czekal i pojechales w miejsce gdzie cie nie powinno byc czyli na oddzial ratowania zycia pomimo braku zagrozenia zycia?
  • Odpowiedz
@tonymakarony nie masz iść prywatnie tylko masz nie iść na SOR bo to jest SZPITALNY ODDZIAŁ RATUNKOWY a nie miejsce gdzie się idzie z bólem ucha, dupy czy trzydniową biegunką.
To nie jest nagły stan zagrażający życiu, spokojnie mogłeś poczekać do rana i pójść do rodzinnego. Leki przeciwbólowe i olejek kamforowy są bez recepty.
  • Odpowiedz
  • 2
@chixi
@Endrius
@Geraltzkiwi

Wiem od czego jest SOR, chciałem tylko zapytać co mam #!$%@? robić bo mnie ostro #!$%@?.
Nie oczekiwałem nawet że ktos mi tam pomoże, byłem u NOP który nie pomógł.
Zastawiam się tylko na jakiej podstawie oceniacie czy mogę czekać na rodzinnego czy to już ostre zapalenie
  • Odpowiedz
@tonymakarony a na jakiej podstawie lekarz NOP albo na sorze stwierdził? Miałeś jakieś badania?
Ból ucha generalnie rzadko jest przyczyną zgonu. Szczególnie w pierwszych 12h od wystąpienia.
Najwyraźniej nie wiesz.
  • Odpowiedz
  • 14
@chixi rozumiem że jeśli obudzę się o 3 w nocy z bólem czegokolwiek to do lekarza tylko w stanie agonalnym, a każdy inny przypadek to rodzinny i czekanie na wizytę po pare miesięcy? Nie chce mi się prowadzić dłużej tej dyskusji
  • Odpowiedz
@tonymakarony: Czlowieku, zapalenie ucha srodkowego to nie filozofia, kup sobie krople do nosa, tak do nosa! Typu otrivin i uzywaj zeby nos byl drozny, dodatkowo ibuprofen 200mg-400mg 4-6x dziennie. Antybiotyk tylko jak nie poprawi sie po 3 dniach
  • Odpowiedz