Wpis z mikrobloga

Przebudziłem się i nie słyszę na lewe ucho, akurat grypę miałem kilka dni to i zapalenie górnych dróg oddechowych. Chciałem jakoś odetkać to tylko gorzej zrobiłem bo mnie dodatkowo #!$%@?.
Jechać z tym na sor czy czekać na rodzinnego?

#kiciochpyta #medycyna #nfz
  • 105
  • Odpowiedz
@quercy to jest różnica bo juz terminy do angiologa na stronie ktora podalem sa. A wyobraz sobie lekarza który nawet juz po godzinach pracy na tyle dba o pacjenta ktorego zycie jest zagrozone ze wentyluje go na tylnej kanapie podczas gdy zesrany gosc z recepcji juz zamknietej przychodni prowadzi jego samochod w drodze na ostry dyżur. To prawdziwa historia z mojego zycia bo to ja prowadzilem. Skrajności sa ale to wszystko zalezy
  • Odpowiedz
@Sniper10200: Akurat z większością złamań SOR jest jedyną opcją... Wszystkie super hiper "opieki" zdrowotne i tak Cię wyślą tam, bo zazwyczaj nie mają nawet cholernego RTG ;) No i nigdy nie wiesz czy akurat nie masz przesunięcia/sprasowania jakiejś kości itp.
  • Odpowiedz
@Geraltzkiwi: uwierz, że jakby gość miał pewność, że pójdzie rano i jeszcze dostanie skierowanie do laryngologa tego dnia czy następnego to by była połowa mniej ludzi na sorze. A nie, że gość mi powie, że prawdopodobnie guz, ale rezonans #!$%@? za 2 lata najbliższy...
  • Odpowiedz
@quercy a wiesz ilu z tych ktorzy sie skarza na terminy sprawdzilo termin w innej przychodni? Co dziesiąty. Bajki o terminach za rok puszczaja w swiat ludzie ktorzy nie maja pojecia że poza ich przychodnią w pcimiu dolnym jest druga przychodnia w pcimiu górnym gdzie termin jest na jutro do internisty a na za miesiac do kardiologa na przykład. Nie mowiac już o ludziach ktorzy nie wiedza ze moga oczekiwac skierowania w
  • Odpowiedz
  • 0
Jaka gówno burza się zrobiła tutaj to ja nie wiem, ale jak coś wykopki to od 6 rano byłem już na SOR, NLP, rodzinny skierował do laryngologa który przyjmuję od 18. Poszedłbym prywatnie ale na moim zadupiu nie ma
  • Odpowiedz
@Geraltzkiwi: zgadzam się ale czasami kolejki nie przeskoczysz. Obudzwoniiłam wszystkie przychodnie na Śląsku (dobra wszystkie które odebrały telefon ( ͡ ͜ʖ ͡)) i termin do kardiologa miałam najszybciej za 10 miesięcy ( )
  • Odpowiedz
@balbezaur: ja mam „metmin” ale chodzi o skład: mometazon furoinian ( mometasoni furoas) . I to można dostać na receptę tylko. Ale polecam iść do rodzinnego i powiedzieć ze już takie kropelki miałeś na szumy w uszach i potrzebujesz tylko receptę bo ci się skończyły xD
Stosowałam chyba 1-2 tyg i już mi pomogło z tym ze lekarz zalecił mi 3-4 tygodnie, ale jak przeszło to przestałam ich używać. I laryngolog
  • Odpowiedz
@balbezaur: No i dokładnie mialam tak jak ty, katar jak miałam to była tragedia, a najgorzej w nocy jak była cisza a w uchu mi szum napierdzielal jakby odkurzacz stał obok. Albo jak zalałam ucho przy kąpieli to tez była masakra. Na szczęście te kropelki pomogły
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@tonymakarony: przechodzilem to wiele razy, zapalenie uszu boli jak #!$%@?, nie zasniesz za cholere i nie ma ani chwili odpoczynku w tym bolu wiec jedz do laryngologa prywatnie. I jakies leki na rozrzedzenie i schodzenie wydzieliny
  • Odpowiedz
@jabadabadupka: steryd... Hmmm. Miałem chyba taki w sprayu ale nie pomogło. Pomyślę nad tym. Ja miałem steryd na brak słuchu. Tydzień po zapaleniu ucha poszedłem do laryngologa a tam ubytek taki że dopiero od 80dB słyszałem prawidłowo.

Pani doktor przerażona i powiedziała że czemu tak późno i być może nie uda mi się przywrócić słuchu. Ale dała mi sterydy brałem 3tygodnie duże dawki metyloprednizolonu i słuch wrócił już po tygodniu ale
  • Odpowiedz
  • 2
AKTUALIZACJA

Cały dzień czekałem na przyjęcie, właśnie pielęgniarka wyszła i powiedziała że pracują do 17 i mnie nie przyjmą. Laryngolog przyjmuje we wtorki 8-10 i czwartki 13-17 #!$%@? to jest jakaś kpina
We wtorek wigilia więc oczywiście też mnie nie przyjmą. Niech mi jeszcze któryś #!$%@? napisze że nie mogę na SOR
  • Odpowiedz