Wpis z mikrobloga

Najbardziej bawi mnie gdy ktoś pyta skąd pochodzę, mówię że z takiej małej wsi gdzie mieszka ok. 30 osób, a wieś jest w środku lasu, bo taka prawda.
I wtedy niektórzy prawie płaczą z wzruszenia i dopytują się często jak to mi się udało że zostałem programistą i mieszkam w dużym mieście, czy to mnie przytłacza itp XD
Ostatnio właśnie znowu miałem taką sytuację i już mnie kusiło żeby opowiedzieć swoją smutną historię.
A brzmi ona tak. W domu nie miałem prądu i bieżącej wody, sraliśmy wszyscy do wiadra, spałem na snopku słomy, ale gdy miałem 15lat, ciocia z Ameryki przywiozła mi książkę turbo pascal dla bystrzaków, zacząłem pisać kod patykiem na błocie za chlewem. Tate bił mnie za to i kazał klepać kosy, za wyklepanie jednej kosy dostawałem 20groszy. W końcu coś we mnie pękło, owinąłem stopy liścmi kapusty i pobiegłem do Warszawy pracować w korporacji.
i coś mi się wydaje że ludzie którzy znają wieś z Chłopów Reymonta w to uwierzą ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#pracbaza #patologiazmiasta #patologiazewsi
Pobierz ChamskoCytuje - Najbardziej bawi mnie gdy ktoś pyta skąd pochodzę, mówię że z takiej ...
źródło: comment_gf6b24SJGScEHLCjuiBT5vzeVx9ZnVZY.jpg
  • 96
@zzapal: to fakt. pracowalem u lokalnego ISP na wschodzie, dostarczalismy uslugi po swiatlowodzie. u " siebie " pod warszawa mam jakas zalosna miedz, a tam lacza po 300 mega w gore :D ( oczywiscie mielismy tez klientow z 5 mega po swiatlowodzie xd )
@ChamskoCytuje: Mieliście klepisko...spoko....u nas był cały czas lód i sąsiad pewnego dnia przywiózł kawałki grafitowych prętów z ukrainy aby było cieplej i jasniej w nocy. Spaliśmy na tych prętach bo ciepłe były, z czasem część z nas rozwineła nowe zdolności a reszta się gdzieś rozpłyneła się po wsi...
Jedyny problem to brak światłowodów, ale każdy Janusz stawia sobie antenę na dachu.


@NieRozumiemIronii:
Mieszkam na wsi (już kilka lat) bo miasto w mojej ocenie to niestety nędza i patologia.
Mam światłowód , jest gazociąg kanalizacja oczywiście wodociąg i komunikacja miejska bo sięga jeszcze wioski.Mam las na horyzoncie i pola. Jest jeszcze kilku rolników.
Nie ma żebraków meneli Cyganów i pijaczyn bo musieliby zainwestować czas w dojazd z miasta.
Z sąsiadami
@ChamskoCytuje: coz ludzie pytają, bo programistą to moze prawie kazdy debil zostac a pochodzenie niestety czesto widac - zachowanie, przestadne skąpstwo, brak potrzeb wyższych.

jedynie w biednych krajach w takich jak polska programisci maja lepsze zarobki niz reszta, na zachodzie programista zarabia w porownaniu do innych zawodow srednio albo nawet ponizej
@ChamskoCytuje: Mieliście świnie? a do tego klepisko?! u was to było dobrze u mnie na Wsi a własciwie na moczradłach w lepiance z gówna jedliśmy jedynie ziemniaki pastewne za kare ojciec rzucał nas na pożarcie aliagatorom. Za dnia ganiała nas południca w nocy mara.
i coś mi się wydaje że ludzie którzy znają wieś z Chłopów Reymonta w to uwierzą ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@ChamskoCytuje: i bardzo się nie pomylą. Znajomy, który ma kilka mieszkań typowo pod tani wynajem mówi, że odkąd wynajmuje to co 10 lat ma kolejne fale. Na początku polacy ze wsi. Jak zobaczyli elektryczny czajnik to w tym robili herbatę wsadzając torebki do środka, z tej samej