Wpis z mikrobloga

Najbardziej bawi mnie gdy ktoś pyta skąd pochodzę, mówię że z takiej małej wsi gdzie mieszka ok. 30 osób, a wieś jest w środku lasu, bo taka prawda.
I wtedy niektórzy prawie płaczą z wzruszenia i dopytują się często jak to mi się udało że zostałem programistą i mieszkam w dużym mieście, czy to mnie przytłacza itp XD
Ostatnio właśnie znowu miałem taką sytuację i już mnie kusiło żeby opowiedzieć swoją smutną historię.
A brzmi ona tak. W domu nie miałem prądu i bieżącej wody, sraliśmy wszyscy do wiadra, spałem na snopku słomy, ale gdy miałem 15lat, ciocia z Ameryki przywiozła mi książkę turbo pascal dla bystrzaków, zacząłem pisać kod patykiem na błocie za chlewem. Tate bił mnie za to i kazał klepać kosy, za wyklepanie jednej kosy dostawałem 20groszy. W końcu coś we mnie pękło, owinąłem stopy liścmi kapusty i pobiegłem do Warszawy pracować w korporacji.
i coś mi się wydaje że ludzie którzy znają wieś z Chłopów Reymonta w to uwierzą ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#pracbaza #patologiazmiasta #patologiazewsi
Pobierz ChamskoCytuje - Najbardziej bawi mnie gdy ktoś pyta skąd pochodzę, mówię że z takiej ...
źródło: comment_gf6b24SJGScEHLCjuiBT5vzeVx9ZnVZY.jpg
  • 96
@ChamskoCytuje: a to różnie jest, wiocha wiosze nierówna ( ͡° ͜ʖ ͡°)

sam wychowałem się na wsi, ale co to za wieś, jak miasto było pod nosem, nikt w okolicy rolnictwem się nie trudnił, do szkoły chodziłem do miasta i na domiar złego rodzice byli wykształceni. choć przyznać muszę, że miałem w klasie dzieciaki z niedalekiego sąsiedztwa, które mówiły z wiejskim akcentem

ale już kilka kilometrów dalej
Wy to na wsi to pewnie nie musicie chodzić do szkoły, pewnie nie bywacie w miastach, pewnie nie macie szans na inne życie niż na wsi i pewnie nie wiecie jak żyją inni i jak wyglada reszta świata ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Pdk
@ChamskoCytuje: A najlepsze jest to, że w dzisiejszych czasach przeciętny rolnik jest dużo bardziej zaawansowany technologicznie niż przeciętny mieszczuch :D Wystarczy, że jeden rolnik sobie kupi robota albo automat do pomocy i zaraz każdy we wsi chce mieć, przecież nie będzie ręcznie gnoju przerzucał. Współczesny rolnik to biznesmen w gajerze i gumiokach ;)
@1r0n: Chyba pracowitsi ludzie na wsi wyrastają. Nawet chlory najpierw na jakąś budowę, albo pomagać w polu idą, żeby się dopiero #!$%@?ć. Poza tym chyba takie małe społeczności skutecznie unikają opodatkowania. Jeden drugiemu mur zbuduje, drugi pierwszemu dach postawi, wymieniają się hajsem i na tym nie tracą tyle co w mieście, jak w mieście idę po jakąś usługę i mówię, że nawet na kasę nie trzeba nabijać to zazwyczaj myślą, że
ale gdy miałem 15lat, ciocia z Ameryki przywiozła mi książkę turbo pascal dla bystrzaków, zacząłem pisać kod patykiem na błocie za chlewem.


@ChamskoCytuje: W tym wieku pisałem kod w TurboPascalu na kartce i szłem z tym do kolegi co już miał PCta ;)