Wpis z mikrobloga

Czym się różnią silni zawodnicy od słabych w trójboju?

Mimo że często się nie zgadzam z @IntruderXXL to jednak jego rada o nabieraniu jak największej ilości masy jest 100% prawdą. W badaniu podzielono 34 trójboistów na tych co mają wynik większy niż 410pkt Wilksa i tych co mają mniej niż 370pkt Wilksa, sprawdzano u nich różnice w pomiarach antropometrycznych.

Wyniki wskazują że grupa silniejsza ma większą masę mięśniową na jednostkę wzrostu, większe obwody oraz większy wskaźnik Brugscha(stosunek obwodu klatki piersiowej do wzrostu).

Zastosowanie praktyczne: żeby być silnym poświęcaj dużą część treningu na trening hipertroficzny, w szczególności w początkowych latach trenowania, bądź na dodatnim bilansie kalorycznym, gdy już zdecydujesz się na odpowiednią kategorię wagową do swojego wzrostu staraj się mieć jak najmniej tkanki tłuszczowej(wyjątek kategoria 120+)

Więc jak masz 185-190cm wzrostu to nie zatrzymuj się w kategorii 83kg tylko buduj masę i idź do kategorii 120 lub 120+ ( ͡° ͜ʖ ͡°)


#filipides #mikrokoksy #silownia
Pobierz Darksed - Czym się różnią silni zawodnicy od słabych w trójboju?

Mimo że często si...
źródło: comment_pboObe0cIT7YM0S1Mg3EB8jxAGE7TbNB.jpg
  • 23
@koroluk: Z tego co wiadomo to większy przekrój poprzeczny mięśni będzie powodował że mięsień będzie silniejszy. Twoje pytanie jest dobre ale nie mam pewnej odpowiedzi, mogę napisać tylko co mi się wydaje, a wydaje mi się że są silniejsi bo są bardziej muskularni(oczywiście to tylko patrząc pod względem antropometryki)
@Darksed: co się spinasz ;)
napisałeś, że są dwie grupy, jedna silniejsza, druga słabsza i okazało się, że osoby z tej silniejszej mają więcej mięśni niż ci z grupy słabszej...

no #!$%@?
@Darksed: przeczytałem abstract i co innego jest ciekawe.
Że poza masa mięśniową reszta nie była istotna (poza długocią kości udowej - ci z krótszą byli silniejsi)
Nie znaleziono innych cech odróżniających te dwie grupy.

Tym samym burzy to argument pana krótkie rączki...
@Darksed: no własnie
jedyna cecha którą różnili się silniejsi od słabszych była masa mięśniowa (i długość kości udowej)
Tym samym nie znaleziono innych cech w budowie, które dają przewagę, poza większą masą mieśniową.

Być może nic innego nie ma specjalnie znaczenia, jak układ kośćca.
Być może cała grupa i tak była dość homogeniczna, by tych różnic nie wychwycić. Napisane, że wszyscy mieli podobne cechy poza ów masą mięśniową, która rozróżnia bardzo
@151346136: No jednak byli to trójboiści więc grupa była zawężona, z tego co pamiętam to w dyskusji czy w podsumowaniu było o tym że trzeba zrobić badania na szerszej grupie i sprawdzić czy będą różnice w segmentach ciała a wyniku.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Darksed: pewnie cos takiego chcieli znaleźć, ale nie znalezli. Jednal zbyt podobne były te grupy, za mala roznica.

Musieliby na gym ratach sprawdzic. Przy kontroli o mase mięśniową.
Trudna sprawa bo dochodzi technika. Lepsza lub gorsza. Trudno o to kontrolować, bo trudno to skwantyfikowac
Chyba ze jakis konkretny izolowany ruch. Leg press czy biceps curl
@Darksed: Pamietam swoje poczatki w ts. Trzymalem sie mocno nizszej kategorii (74 czy 83 nie pamiętam), bo kategorii wyzszej te wyniki byly wtedy dla mnie kosmiczne.
Doszlo do takiego momentu, ze musialem ze 8kg zbic w ciagu 24h. Udalo sie, ale spalilem wtedy zawody przez to, ze nie slyszalem komend i ich nie kumalem przez odwodnienie.
Puscilem wage, dodalem +,-100kg w ts i przegonilem tych ciezszych z latwoscia.
Kiedys widzialem badania
@Seba_Kot: Z tego co pamiętam z kursu u Ciebie to zalecałeś u początkujących rozłożenie bloków 3:1:1, ja delikatnie przedłużam blok siłowy i widzę ża fajnie się to sprawdza. Mam teraz podopiecznego który jak sam trenował zrobił 200kg w martwym przy wadze 65kg, jednak nie miał wystarczająco silnych mięśni oraz rozwagi i skończyło się dłuższą kontuzją, więc skupiłem się na budowie mięsa trwającego łącznie 24 tygodnie i dopiero teraz nie czuje strachu
jedyna cecha którą różnili się silniejsi od słabszych była masa mięśniowa (i długość kości udowej)

Tym samym nie znaleziono innych cech w budowie, które dają przewagę, poza większą masą mieśniową.

Być może nic innego nie ma specjalnie znaczenia, jak układ kośćca.


@151346136: @Darksed: To nie jest odpowiednie badanie do sprawdzenia tego. Żeby to sprawdzić, powinieneś zmieszać grupę silną i słabą, podzielić na grupy słabych i dobrych proporcji i sprawdzić, czy
Pobierz heheszkant - > jedyna cecha którą różnili się silniejsi od słabszych była masa mięśni...
źródło: comment_ZukhFC3Lf8iIp5JVo0ybPkZtdxMtJn7x.jpg
Pytanie laika: skąd założenie, że są silniejsi, bo są bardziej muskularni zamiast wynikania odwrotnego: są bardziej muskularni, bo są silniejsi?


@koroluk: Wyobraź sobie, że masz szklanki o różnej objętości, wszystkie pełne wody. Twoje pytanie to ekwiwalent tego: "Czy w szklankach, w których jest więcej wody jest więcej wody dlatego, że są większe czy też może są większe, bo jest w nich więcej wody?" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Darksed: ile ja powinien ważyć ale nie będąc ulaniec?

No i dlaczego np taki Haack jest od Ciebie silniejszy, skoro Ty masz więcej mięśnia niż on, ważysz ze 30-40 kg więcej i jesteś niższy.