Wpis z mikrobloga

@Howea: też coś przeczytałem, ale nie noszę ze sobą całej bibliografii żeby potwierdzić moje słowa. Na mirko już ktoś wskazał te badania o tej spermie jak chcesz. Poza tym są różne rodzaje inteligencji, jak ładnie malujesz to masz dobrze rozwiniętą inteligencję artystyczną, ale możesz być głupia w innych rzeczach. W szkole to też dobrze widać, ktoś się dobrze uczy ale już jest słaby w sporcie, ktoś ładnie maluje, ale ledwo zdaje.
@Howea: na mój gust to on ma aspergera albo coś ze spektrum autyzmu.Generalnie jest wysoko inteligentny matematycznie, czy ch. wie jak to sie tam zwie (szachy, brydź, liczenie itp.) ale jest odklejony od realiów społecznych, pozbawiony empatii i inteligencji emocjonalnej i przez to moim zdaniem zachowuje się jak bałwan i jest socjopatą.
EDIT: albo po prostu jest takim dupkiem
@zikozikoziko Może kiedyś był inteligentny, nie wiem. Ja go znam jako śmiesznego pana, nie zauważyłam żadnych objawów inteligencji. Mam do czynienia z inteligentnymi ludźmi całe moje życie ze względu na pracę, doktorat itd. i naprawdę sposób wypowiedzi inteligentnych ludzi jest zupełnie inny. Podstawowa rzecz jest taka, że osoba inteligentna nie musi nikomu mówić, że jest inteligentna, bo każdy to wie.
@zikozikoziko: w każdym razie do końca normalny to on nie jest...i też nie uważam, żeby mówił coś mądrego. Relacje międzyludzkie w społeczeństwie to nie są funkcje matematyczne, że coś ma działać wg jakiegoś modelu, który pan Jarmuż uznaje za najbardziej logiczny i efektywny ekonomicznie, a jak ktoś w tym modelu jest do utylizacji, to ma pecha i #!$%@?. Na takie głupoty, to mogą głosować tylko jacy psychopatyczni burżuje albo upośledzone kuce,
Podstawowa rzecz jest taka, że osoba inteligentna nie musi nikomu mówić, że jest inteligentna, bo każdy to wie.


To nieprawda. Chwalenie się lub nie więcej mówi o skromności lub kompleksach niż o posiadaniu danej cechy. W przypadku Korwina chwalenie się inteligencją (ja rzadko to słyszałam z jego ust) jest według mnie raczej objawem narcyzmu. Podobnie funkcjonuje Trump, który chwalił się, że jest bogaty. Był miliarderem, wszyscy to wiedzieli, ale on i tak
@zikozikoziko Trump się popisuje, bo wie że to nie jest jego zasługa, a jego ojca. Próbuje się jakoś dowartościować. Korwin też próbuje, bo właściwie to on od wielu lat tylko przegrywa, nic nie osiągnął. W porównaniu do innych polityków to on jest nikim i dobrze o tym wie.
Moze Ty rzeczywiście widzisz jakieś oznaki inteligencji, ja nie widzę. Urbanem się nigdy nie interesowałam, więc nie mam zdania na jego temat.
@Howea: Trump miał łatwiejszy start dzięki ojcu, ale to nie tylko dzięki niemu jest bogaty. Donald kilka razy bankrutował, ale podnosił się i utrzymał się nad taflą wody. Gdyby wszystko zawdzięczał wyłącznie ojcu, nie pomnożyłby fortuny, a jedynie ją skonsumował. To dowodzi, że poza ego porównywalnie wielkim jak bolkowe #pdk posiada jakieś umiejętności. No ja ci przedstawiłam oznaki inteligencji Korwina. To, że ktoś nie wpisuje się w kanon albo jest burakiem
@zikozikoziko Moim zdaniem to on nie wyróżnia się jakoś poziomem inteligencji wśród innych ludzi wypowiadających się w tv. Po prostu jest o nim głośniej, bo zawsze coś palnie. Jakikolwiek profesor zaproszony do studia na rozmowę mówi bardziej z sensem niż on, nie wiem skąd te zachwyty nad jego inteligencją.