Wpis z mikrobloga

Bawi mnie ten istniejący na siłę "problem samotności". Teoretycznie z roku na rok coraz więcej osób czuję się samotnych, bez znajomych i przyjaciół, również bez partnerów/ek

Co stoi na przeszkodzie żeby samotni spotkali się z innymi samotnymi? Nie rozumiem xD

Znajomi nigdy sami nie przyjdą jak ktoś będzie siedział na dupie i patrzył w ścianę. Internet pozwala poznać ludzi z drugiego końca województwa, kraju, kontynentu, planety, a ludzie tego nie wykorzystują.

#samotnosc #przemyslenia #bekazsamotnych
  • 103
@niochland: Nierealnie zawyżone oczekiwania ze względu na wpływ social mediów, jednocześnie gorsze nawyki żywieniowe, upadek moralności i tradycyjnego modelu rodziny, pomoce socjalne zapewniane samotnym madkom, dodatkowe punkty przy rekrutacji kobiety na niektórych uczelniach, parytety w poszczególnych firmach, promocja dewiacji i niezdrowych zachowań, hipergamia, problem z rynkiem mieszkań i inflacją. Sporo tego ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@niochland: co stoi na przeszkodzie ? Ze każdemu rośnie ego do rozmiaru góry lodowej , każdy uważa że zasługuje na więcej, lepiej .
Ludzie mają bardzo nie realne oczekiwania na temat innych, myślą że ich partner ma być chodzaca perfekcja bez wad a takich ludzi nie ma , plus Internet pierze mózgi mówi ludziom " jak nie robi tego i tego to rzuć ja / jego " wmawia się ludziom że
  • 4
@bartez_94: @WeunianyTrampek nie ma sprawy panowie, zawsze służę dobrą radą

@AnonimoweLwiatko i które z tych rzeczy wpływają na to, że nie można znaleźć znajomych?

@Linnior88

Ze każdemu rośnie ego do rozmiaru góry lodowej

No to tak jak mówiłem - wyświechtany problem jednostek ekstrapolowany do całego społeczeństwa, tacy ludzie po prostu chcą być samotni. Mam nadzieję że oni nie narzekają na to, że są samotni, bo to jak narzekanie leniwej osoby, że
@niochland: żeby mieć znajomych, albo co lepiej przyjaciół, trzeba jednak poświęcenia. Znajdować dla ludzi czas, dostosować się trochę do ich potrzeb, czasem coś pomóc, dużo łatwiej siedzieć przed kompem i grać w gry.

Inna sprawa, że niektórzy za cholerę nie mają umiejętności nawiązywania i podtrzymywania rozmowy, ale to też do wyuczenia, tylko wymaga... no właśnie, wysiłku.

(nie wiem, czemu wszyscy od razu patrzą przez pryzmat znalezienia partnera / partnerki, skoro OP
@AnonimoweLwiatko i które z tych rzeczy wpływają na to, że nie można znaleźć znajomych?


@niochland: Pierwsze trzy. Wiąże się z nimi niska samoocena (mimo ogromnych wymagań w stosunku do innej osoby, brak wyrozumiałości i odrzucanie znajomych/potencjalnych partnerów ze względu na mniejsze lub większe przewinienia), problemy ze zdrowiem psychicznym czy fizycznym (w zdrowym ciele zdrowy duch to powiedzenie oparte na faktach), a także brak umiejętności socjalizacji czy właśnie nawet znalezienia odpowiednich miejsc
@niochland: mnóstwo ludzi nie potrafi rozmawiać i szczerze interesować się co druga osoba ma do powiedzenia,
Tylko czekają żeby powiedzieć swoją część .
Jest to koszmarny typ rozmowy.
A teraz przypomnij z kim co się super rozmawiało.
No właśnie wtedy jak było mniej więcej 50/50 dodawanie i na przemian wymiana spostrzeżenia, doświadczenia,

Do tego ilu znasz takich co nie potrafią 2-5 minut pogadać bez sprawdzania telefonu przy innych.

Nie każdy chce
  • 4
oni nie chcą być samotni ale tylko na swoich zasadach


@Linnior88: O właśnie, mądre słowa. Czysta głupota i marudzenie dla samego marudzenia. To jakbym narzekał, że jestem biedny, a nie chciałoby mi się iść do pracy

odrzucanie znajomych/potencjalnych partnerów ze względu na mniejsze lub większe przewinienia


@AnonimoweLwiatko: Tak się zastanawiam - czy chciałbyś się związać, albo miec jakiekolwiek relacje znajomościowe, z osobą, która ci nie odpowiada pod jakimś względem? Bo
@niochland: mam takich znajomych i znajome co #!$%@?ą, że są samotni i nikt ich nie zaprasza - jako że ja nie mam problemu wyjść z inicjatywą to zapytam ich czasem czy chcą gdzieś wyjść i tu zaczynają się schody bo kto będzie? "aa ten to nie lubię to nie idę/aa tego nie będzie a go lubię to nie idę", a gdzie idziemy? "a tu to mi się nie chce", a co
@niochland: też mnie dziwią ludzie, którzy piszą o samotności i że nigdy w życiu nie uda im się już poznać żadnego znajomego, bo czas na poznawanie ludzi już minął, pociąg odjechał i teraz już tylko została im praca dom praca dom i jest it's over bez szansy na zmianę, a jak piszesz do nich i próbujesz gdzieś zaprosić na jakiegoś zwykłego niezobowiązującego spierdotripa to nie da rady
Bananek2 - @niochland: też mnie dziwią ludzie, którzy piszą o samotności i że nigdy w...

źródło: IMG_5847

Pobierz