Wpis z mikrobloga

Czy osoby wrzucajace te pojedyncze wyrwane z kontekstu cytaty z książek Tokarczuk przyznają się do bycia ignorantami, przy równoczesnej totalnej nieznajomości słowa pisanego i tym, jak wyglądają książki?

Co by takiemu #!$%@? jakby jej cytatem było np.

Łydki ŁYDKI łydki ŁYDKI LYDKI LYDKI

? Mam wrażenie, że nie tylko ludzie którzy nigdy jej nie czytali ale i tacy, co w ogóle nie za dużo w życiu przeczytali wypowiadają się o jej rzekomym grafomanstwie po przeczytaniu dwóch jedno zdaniowych cytatów z książki na ponad 1000 stron xD
#bekazprawakow
#ksiazki #zalesie
  • 28
@Croudflup: Takie osoby nawet nie są świadome, że robią przede wszystkim źle sobie.
Są już tak bardzo zaślepieni tymi cytatami, czy opisami na okładkach, że nie są w stanie sięgnąć po literaturę, o której „pisze się” źle. A wykop zrobił nagonkę na Tokarczuk, nie wiem czy to wynika z ich głupoty, czy ignorancji. Dlatego sznurkiem poszło, że wspomniana Pani pisze niezbyt ciekawe książki, warte splunięcia.
Oczywiście mówię tylko i wyłącznie o
@kropek00: akurat co do Reymonta, tak jak i do Sienkiewicza też są podzielone zdania. Po prostu należy zrozumieć, że nie wszystko, każdemu musi się podobać. Ja nie lubię Sienkiewicza czytać, ale nie chcę też odbierać jemu nagrody nobla. Każdy może lubić czytać literaturę pisaną inaczej. Ja wolę styl Białoszewskiego na przykład i dużo lepiej mi się czytało niźli wspomnianego Sienkiewicza. Tylko co z tego?
@kropek00: nie przyznaje się też za to, że trudno się czyta. Tu jest duże złożenie zarówno tego jak się czyta (i to głównie po angielsku), jak również względy polityczne mają znaczenie. Jeśli chodzi o podzielone zdania co do Reymonta czy Sienkiewicza, mówię o osobach zajmujących się literaturą i językiem polskim zawodowo.
@kropek00: To, że mam poglądy centro-prawicowe nie zmienia nic. Dodatkowo, akurat Księgi Jakubowe mi się podobały, natomiast sam się zafiksowałeś w obronie, tylko nie wiem przed czym. Niedawno była ciekawa audycja na temat nagród noblowskich w Trójce. Polecam, bo były tam rozważane czy mógł w owym czasie nagrodę dostać kto inny itp - talie gdybania. I występujący tam literaturoznawcy nie mieli wątpliwości, że pewien, choć nie jedyny wpływ na to kto
prawactwa wyłącznie względy polityczne mają znaczenie


@kropek00: i to nie ważne czy w sytuacji gdy wygrywają czy przegrywają. To straszliwa choroba i współczuję osobom, które pod postami gratulacyjnymi dla pani Tokarczuk na takim Twitterze pisali że odsubowuja gościa bo jest polityczny ( ͡° ʖ̯ ͡°)