Wpis z mikrobloga

Jaki notebook kupić, a właściwie lista najciekawszych laptopów na grudzień 2019 w różnych przedziałach cenowych:
do około 500 zł
do około 1000 z
do około 1500 zł
do około 2000 zł
do około 2500 zł
do około 3000 zł
do około 3500 zł
do około 4000 zł

Data ostatniej aktualizacji znajduje się jak zawsze w prawych rogach przy danych przedziałach. Premiera mobilnych ryzenów 3 generacji w 7 nm czyli 4 serii AMD w laptopach w styczniu, Lisa mówiła, że będą działać szybko, ale przeszłość pokazuje, iż po debiucie będą dopiero wysyłać te procesory partnerom. Spodziewany debiut pierwszy kwartał 2020, realnie pewnie marzec lub kwiecień, może nas zaskoczą i będą dostępne już w lutym, ale pokładałbym w tym wielkich nadziei. W styczniu najprawdopodobniej nie będę robić nowego zestawienia, więc kolejne raczej dopiero w lutym.
#pustulkowelaptopy #laptopy #szukamlaptopa
  • 90
ale ponad 5k i wyskakuje ponad budzet


@elAntonio: 5401 myślałem, że już będzie za drogi stąd wspominałem o 5400:
https://www.ceneo.pl/81937598
https://www.ceneo.pl/82755299

Czy kazdy laptop bedzie mial dodatowy slot na dysk? czy tylko wybrane modele


Nie będzie, zawsze możesz dokupić zewnętrzny 2,5" dysk na usb 3.0, ale wymiana fabrycznego 256GB na 1TB ma chyba większy sens. Ale jest też inna opcja tylko nie wiem czy z wwan będzie startował system, bo generalnie
Pustulka - > ale ponad 5k i wyskakuje ponad budzet

@elAntonio: 5401 myślałem, że j...
@Pustulka cześć, bardzo prosiłbym o poradę. Potrzebuję laptopa z dyskiem SSD 500gb~, 8 GB RAM, dobrą baterią, bez OS (mam już licencję win10). Nie zamierzam grać na nim w gry. Przedział cenowy +/- 4500 zł. Czy byłbyś w stanie doradzić? Szukam od kilku dni i mam tylko coraz większy mętlik...
@Pustulka: jeśli chodzi o zakup używanego E5470 to lepszy jest zakup wersji z AMD Radeon R7 M360 2GB czy Intel HD520 (rozumiem, że wersja z AMD ma dwie karty - dedykowaną + intela HD520)?

Jeśli chodzi o procesor to i5-6300HQ/6440HQ jest optymalną opcją czy warto dopłacać do i7-6820HQ?
Szukam od kilku dni i mam tylko coraz większy mętlik...


@kokocky: Co powoduje ten mętlik, mogę coś rozjaśnić jeżeli chodzi o aspekt techniczny. 14-stka, 15-stka?, jakie zastosowanie?
@jaynovak87:

(rozumiem, że wersja z AMD ma dwie karty - dedykowaną + intela HD520)?


@jaynovak87: Tak

Jeśli chodzi o procesor to i5-6300HQ/6440HQ jest optymalną opcją czy warto dopłacać do i7-6820HQ?


Zależy od ceny i zastosowań. Pierwsza mają 4 rdzenie, i7-6820hq oprócz wyższych
@jaras2: musisz szukać, zależy czy kupisz od osoby prywatnej czy od firmy, taki nowy elitebook w Polsce kosztuje 5000+ zł, ale zawsze możesz wybrać sobie jakiś niższej klasy sprzęt w PL z przedziału do 3000 zł, jak zależy ci na wadze to np. 15 calowy swift 5 za 2999 zł waży tylko 990 gram.
@Pustulka: dlaczego jest aż taka różnica w cenie w PL i na ebayu? Potrzebuję laptopa na studia tak do 3k do programowania, czasem też netflixa. Mam już mocną stacjonarkę. Myślałem o lenovo ideapad, ale zaciekawiłeś mnie tym elitebookiem?
dlaczego jest aż taka różnica w cenie w PL i na ebayu?


@maciej__: To są refurby, używki, outlety, laptopy po zwrotach, całkowicie nowy ze sklepu HP w UK jest równie drogi co w Polsce o ile go nie złapiesz na jakieś większej przecenie.
@maciej__: wszystkim, wykonaniem, klawiaturą, matrycą(chociaż to też zależy od wersji), czasami pracy na baterii, serwisem, kulturą pracy, już nie wspominając, że ma 2 normalne sloty na ram oraz miejsce na modem WWAN(oczywiście jak masz wersję z antenami w klapie matrycy), w innym przypadku jest bezużyteczne.
@Pustulka: mógłbyś mi doradzić, czy różnica cenowa w przypadku poniższych modeli jest wystarczająco umotywowana jakością wykonania?

HP 15-dw0019nw 6LK35EA
HP ProBook 450 G6

Chciałem kupić ProBooka bo widziałem, że go polecasz, czytałem też dobre recenzje, ale potem znalazłem tego pierwszego, niemal taki sam wygląd i konfiguracja, ale cena zupełnie inna. I zgłupiałem. Laptop ma być do pracy na dużych excelach, przeglądania neta i czasem obejrzenia filmu.