Wpis z mikrobloga

Jaki notebook kupić, a właściwie lista najciekawszych laptopów na grudzień 2019 w różnych przedziałach cenowych:
do około 500 zł
do około 1000 z
do około 1500 zł
do około 2000 zł
do około 2500 zł
do około 3000 zł
do około 3500 zł
do około 4000 zł

Data ostatniej aktualizacji znajduje się jak zawsze w prawych rogach przy danych przedziałach. Premiera mobilnych ryzenów 3 generacji w 7 nm czyli 4 serii AMD w laptopach w styczniu, Lisa mówiła, że będą działać szybko, ale przeszłość pokazuje, iż po debiucie będą dopiero wysyłać te procesory partnerom. Spodziewany debiut pierwszy kwartał 2020, realnie pewnie marzec lub kwiecień, może nas zaskoczą i będą dostępne już w lutym, ale pokładałbym w tym wielkich nadziei. W styczniu najprawdopodobniej nie będę robić nowego zestawienia, więc kolejne raczej dopiero w lutym.
#pustulkowelaptopy #laptopy #szukamlaptopa
  • 90
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Pustulka: dobre zestawienie. Ostatnio na czarnym piatku wybrałem lenovo ideapad 340 z gf1650 za 2,5 tysia, szkoda juz teraz trzeba dac równo 3 aby dostać z ta kartą
@Pustulka:

z lekkich i fabrycznie nowych prawdziwych thinkpadów jest ważący około 1.3kg Lenovo Thinkpad T495s oparty na ryzenie, niestety ram jest wlutowany


o panie kierowniku, wszedłem czysto hobbistycznie, jak #!$%@? wlutowany, lutują teraz ram do płyt głównych w laptopach? Nie można sobie w sprzętach za parę kawałków w dolarach wymienić kości ram? #!$%@?, ile lat przespałem?!
ten Acer Swift 5 za 2999 będzie się nadawał do AutoCada i Corela? Nic profesjonalnego, bardziej studenckie projekty.


@mati1408: Zależy od zaawansowania projektu, ale znam pewną osobę, która rysuje rzeczy do pracy w Inventorze i Autocadzie na i5-3320m ze zintegrowanym HD 4000 i tylko trochę narzeka, więc na mocniejszym 4 rdzeniowym i5 z 8265u się pewnie da.( ͡° ͜ʖ ͡°) Kwestia jak bardzo zaawansowane to będą rzeczy.
@Pustulka: rozglądam się ostatnio nad lapkiem i wybór padł na Lenovo y540. Będę wdzięczny za porady:
-w necie widziałem info że doradzają czasami i5 zamiast i7, ze względu na to że i7 dochodzi do wysokich temperatur i potrafi zwalniać - prawda czy ściema "ekspertów"
-podobnie porównanie GTX 1660Ti i rtx2060 że niby nie warto dopłacać do rtx.
Osobiście wybrałbym rtx2060 i i7 ale chciałem zapytać zaufanego eksperta( ͡~ ͜ʖ
-w necie widziałem info że doradzają czasami i5 zamiast i7, ze względu na to że i7 dochodzi do wysokich temperatur i potrafi zwalniać - prawda czy ściema "ekspertów"


Czy to prawda, że wydziela dużo ciepła, musi, bo ma 50% więcej rdzeni i wyższe zegary, więc siłą rzeczy trzeba to jakoś schłodzić, ale by w miarę chodziło i nie zbijał częstotliwości pod obciążeniem stosuje się undervolting w aplikacji intela o nazwie XTU, na
@Pustulka: Jak reszta Mirasów z tego tagu szukam laptopa. Przymierzałem się do Lenovo, ale jak się naczytałem o pękających zawiasach to sobie podarowałem. Chcę żeby laptok miał minimum i5 oraz grafike GeForca 1050. Kompa będę dzielił wspólnie z synem więc fajnie jakby był trochę "gamingowy". Wybór padł na tego Della Jak uważasz, za te cebuliony jest to dobra oferta ? Thanks form the mountain ( ͡º ͜ʖ͡º
@AnThRaX: Y540 jeszcze się jakoś trzyma pod tym względem. Natomiast jeżeli chcesz della to za 3700 zł masz G3 z 2 razy większym dyskiem i wyraźnie lepszą kartą tj. gtx 1650, wydaje mi się, że ci się bardziej będzie opłacał, za 4000 zł jest G5, ale to już zbyt duża dopłata w stosunku tej starszej G3 za 3300 zł z komputronika.
@Pustulka: Nie jestem przekonany do jakości Lenovo, dlatego dalej mnie celuje w Dell'a. U mnie w korpo wszyscy mają Dell'e i jeszcze nigdy nic nikomu nie pękło, jak dla mnie, niezniszczalne. Trafiłem na Twoje porównanie i wydaje mi się ciekawą opcją ten MSI Wiesz może, który ma lepszą matrycę ? Dell -> Matowy, LED, WVA, MSI -> Matowy, LED ? Widziałem, że pisałeś o pękających obudowach w niższych modelach MSI, myślisz,
Widziałem, że pisałeś o pękających obudowach w niższych modelach MSI, myślisz, że problem dotyczy tego GL65?


@AnThRaX: Nie spodziewaj się tutaj cudów trwałości.

Wiesz może, który ma lepszą matrycę ? Dell -> Matowy, LED, WVA, MSI -> Matowy, LED ?


@AnThRaX: Obie równie beznadziejne, MSI ma jedynie 120Hz i to tyle z plusów, tutaj jeżeli chodzi o laptop to g3 lub g5 będą lepszym wyborem.