Wpis z mikrobloga

Znowu wysyłam moje ostrzeżenie dla pieszych - 2 tygodnie temu pisałem o tym, jak samochód, który mnie przepuszczał na przejściu został uderzony przez kolejny pojazd, którego kierowca się zagapił i w efekcie przepchnięty przez przejście. Wczoraj jeszcze gorzej - przechodzę przez tą samą ulicę - Gdynia, Kwiatkowskiego. Pomyślałem - przejdę na światłach 200 metrów dalej niż ostatnio, bo zawsze bezpieczniej, niż same pasy. Światła na przycisk więc wciskam i czekam. Po chwili słyszę znajomą melodyjkę, światło zielone - odruchowo chciałbym wejść ale patrzę w lewo... a tam z góry pędzi ciężarówka, jakaś duża Tatra - tyle zapamiętałem. Przez chwilę widziałem, że chciała wyhamować ale mokro więc i tak nie miał szans, kierowca widząc, że stoję odpuścił i przeleciał na zielonym dla pieszych. Na szczęście się rozejrzałem a nikogo innego na przejściu nie było bo mówię Wam - masakra taki olbrzym przeleciał przez pasy na zielonym dla pieszych od 2-3 sekund +- 50 km/h. Znowu apel - ludzie rozglądajcie się nawet na pasach i światłach jak macie zielone - takie rzeczy się zdarzają jak widać. #wypadek #polskiedrogi #samochody #piesi #bezpieczenstwo #gdynia
  • 36
@Megawonsz_dziewienc: zgoda ale wiesz - człowiek słysząc sygnał, widząc, że ma zielone odruchowo chce wejść. Mi nie chodzi nawet o kwestie pierwszeństwa tylko właśnie o to, że trzeba się rozglądać bo jak widać nie ma znaczenia kto ma pierwszeństwo - jak taka ciężarówka nie wyhamuje to... jeszcze mam ciarki na myśl bo śmignęła pół metra ode mnie...
i na roszczeniowe #!$%@?, których mi nawet nie szkoda


@Megawonsz_dziewienc: xDDDD
Co roszczeniowego jest w przechodzeniu na zielonym swietle? A gdyby na skrzyzowanie wjechal samochod to tez by byl roszczeniowa #!$%@? bo mimo zielonego mogl sie obejrzec?

Pieszy w przeciwienstwie do kierowcymoze byc pijany, niepelnosprawny, nieletni, niedoslyszacy. Masz auto to masz odpowiedzialnosc za akcje ktore podejmujesz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Lucass3d: imo odruch patrzenia czy coś jedzie czy nie, nawet jeśli jest zielone światło to mus. Za dużo debili jeździ po ulicach żeby pozwolić sobie na takie ryzyko. A wyrobić sobie taki odruch to chyba nie problem. Jeszcze jak mieszkałem z rodzicami to na podwórku mieliśmy kotkę. Mieszkałem koło dosyć ruchliwej ulicy a skubana nauczyła się żeby patrzeć czy coś jedzie zanim wejdzie na jezdnię. Zawsze łeb w lewo a potem
@Lucass3d: apel niepotrzebny. Jako pieszy nawet jak masz zielone powinieneś sie upewnić czy droga jest bezpieczna. Niektórzy zapominaja o tym i zapewne wałkowanie: przepisu pierwszeństwa dla pieszych skonczy sie tak samo. Najlepsze, że ten przepis wcale nie pozwala pieszemy #!$%@? się na pasy, bo nadal musi się zatrzymać, rozejrzeć i poczekać. Ale tego już nie mówią. Różnica jest w tym, że teraz jak kierowca się nie zatrzyma, a pieszy będzie stał
@Wejszlo: apel piszę dlatego, bo jako kierowca widzę, że 90% pieszych nie rozgląda się. A widziałem, co by się stało, gdybym się sam nie obejrzał. To, że piesi powinni się upewnić, to jedno, a to jak jest faktycznie drugie.
@Lucass3d: ja bym dołączyła do apelu jedna sprawe - uwazajcie ludzie wysiadając z tramwaju.
Mnóstwo jest kierowców -debili, którzy czymś megapilna potrzebę minięcia stojącego już ma przysyanku tramwaju.
Ja już kilka razy bym była potrącona, gdybym Się przed wyjściem z tramwaju nie rozejrzała...
@Lucass3d:
apel powinien raczej brzmiec - jedziesz pojazdem, dostosuj predkosc do warunkow jazdy i miej baczenie na innych (ludzi doroslych, dzieci, niewidomych, koty, psy). Przypominam, ze niewidomi tez maja prawo poruszac sie w przestrzeni publicznej, a przechodzac przez przejscie ze swiatlami, stosowac sie do sygnalow dzwiekowych wydawanych przez sygnalizator.