Wpis z mikrobloga

  • 104
Jak nie jeździłem autobusem to myślałem iż w mieście praktycznie każdy wypuści autobus z przestanku, przynajmniej ja zawsze puszczałem. Przez 3 dni za kółkiem takiego kolosa się dowiedziałem, że mało kto chce mnie wpuścić. ( ͡° ʖ̯ ͡°) #polskiedrogi #gownowpis
  • 57
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Lardor: Ludzie są ludźmi, wielu buraków jeździ po mieście, i niestety trzeba z nimi dzielić drogę. Sam traktuję kierunkowskaz autobusu jak żółte światło. Jeśli jestem w stanie spokojnie mu umożliwić wjazd, to to robię. Jeśli wymagałoby to gwałtownego hamowania, to jadę dalej.

Nie wiem gdzie jeździsz, ale jest też druga strona medalu. W Krakowie sporo autobusów wyjeżdża bez kierunku, albo daje kierunek pół sekundy przed rozpoczęciem wyjazdu (może prywatnie kierowcy
  • Odpowiedz
@Lardor gdzie ty jeździsz? W Gdańsku zawsze ktoś wpuszcza, widzę tylko kierunek wrzucony to się zatrzymuję a bardzo często okazji nie mam bo zrobi to ktoś przede mną
  • Odpowiedz
@GaiusBaltar @l4ngu5t4 no właśnie jestem kierowcą w Krakowie, jestem początkujący, ale o kierunku zawsze pamiętam, jak jest za późno hamować i gwałtownie to rozumiem, tylko wkurza mnie, że kierunek długo wisi a wszyscy jadą, w Wieliczce to już można zapomnieć by ktoś mnie wpuścił.
  • Odpowiedz
włączam zawsze.


@Lardor: chłopie, jak ja widze jak kierowcy autobusów (w Krakowie przynajmniej) używają kierunkowskazów to za kare nie mam ochoty nikogo wpuszczać.
Przystanek bez zatoki, na środku drogi i prawy kierunkowskaz xD Rusza z przystanku i lewy kierunkowskaz. Skręca ? Nie, hamuje i rusza.
#!$%@? ja nie wiem kto tych ludzi tego uczy ale to jest farsa i powinno być mocno #!$%@? przez drogówke
  • Odpowiedz
Od kiedy jeden #!$%@? za kierownicą żółtego przegubowca w Katowicach z premedytacją chciał mnie potrącić jak jechałem na rowerze to NIGDY ich już nie wpuszczam i staram się nigdy nie ułatwiać im jazdy. Wiem że odpowiedzialność zbiorowa ale #!$%@?ł mnie wtedy niemożliwie.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@piekuo: a co w tym złego? Wydawalo mi się zawsze naturalne takie zachowanie. Zatrzymujesz się na pasie po prawej? Dajesz kierunek że mogą cię ominąć bo nie zatrzymałes się z powodu jakiejś przeszkody. Chcesz ruszyć? Dajesz kierunek w lewo aby przestali omijać i nie stwarzali zagrozenia jadąc równolegle z tobą kiedy jest tylko jeden pas.
  • Odpowiedz