Wpis z mikrobloga

Ale zaraz jak to, Konfederacja ramię w ramię z PiSem w sprawie aborcji?!
https://www.rp.pl/Spor-o-aborcje/312059899-Aborcja-wraca-do-Trybunalu-Konstytucyjnego.html
"...pod wnioskiem podpisało się m.in. 11 posłów Konfederacji."

Serio czy kazanie rodzenia dzieci ciężko chorych, które wiadomo że umrą chwilę po narodzeniu to podejście wolnościowe, które niby tak hołubicie? Przecież to barbarzyństwo - rodzicie w takiej sytuacji powinni mieć wolny wybór, tak aby mogli postąpić zgodnie z ich sumieniem!
#polityka #neuropa #konfederacja #4konserwy #bekazprawakow #bekazkonfederacji
Klimbert - Ale zaraz jak to, Konfederacja ramię w ramię z PiSem w sprawie aborcji?!
...

źródło: comment_izVZf2IP52VKb9r0gc6JykaWbHI9lrGN.jpg

Pobierz
  • 38
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Klimbert: Nie każda aborcja eugeniczna oznacza że dziecko umrze od razu po porodzie bardzo często są to osoby z zespołem downa które potem mogłyby się świetnie odnaleźć w społeczeństwie pracując np jako moderacja na wykopie.
  • Odpowiedz
@Drakii: ale brak możliwości dokonania aborcji eugenicznej oznacza, że wszystkie przypadki trzeba będzie urodzić, także takie które umrą w kilka/kilkanaście godzin po narodzinach w męczarniach.
  • Odpowiedz
@elo490500: ale w niektórych przypadkach wiadomo, że dziecko umrze na 100% np. w przypadku bezmózgowia - czas przeżycia dziecka to kilka godzin, rzadziej dni. Jaki jest obligatoryjny sens rodzenia takich dzieci? Czy to nie rodzic powinien mieć wolność wyboru w takich przypadkach?
  • Odpowiedz
ja tam zwolennikiem aborcji nie jestem, ale obecny kompromis jest święty i nie powinno się go zmieniać


@Gilgamesz69: Obecny kompromis aborcyjny jest najbardziej irracjonalnym pomysłem w tym temacie.

To znaczy ogólnie wciąż niesie on mniej złego, niż całkowity zakaz aborcji, ale całkowity zakaz ma w sobie przynajmniej jakąś logikę, a kompromis - nie.

Aborcja do pewnego etapu po prostu powinna być legalna.
  • Odpowiedz