Wpis z mikrobloga

Jak nie mieć depresji gdy:

-Ludzie to fałszywi chuje
-na wojnach giną miliony ludzi
-Wszędzie są choroby, ból, cierpienie i ryzyko śmierci, wypadki.
-Większość z nas zapiernicza u Janusza za głodowe stawki
- Sranie jest prymitywne, s--s również, jedzenie, wszystkie nasze instynkty są prymitywne i bezsensowne
-Jedynym naszym sensem życia jest przedłużenie gatunku, ponieważ sens życia nie istnieje.

Jak jesteś normalnie myślącym człowiekiem to nie da się, nie mieć depresji, bo inaczej oszukujesz samego siebie.
#depresja #takaprawda #narkotykizawszespoko #antynatalizm
  • 162
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@HAL__9000:

Nie ma żadnych racjonalnych podstaw, żeby tak sądzić. Jest to równoznaczne z poświęcaniem jednostki w imię "ogółu", a na to pozwolić sobie mogą tylko moralne ścierwa.


Można skontrować że na poświęcanie "ogółu" w imię jednostki mogą sobie pozwolić tylko moralne
  • Odpowiedz
Moralność jest jedna, tak samo dobro i zło.


@HAL__9000: ymmm, co? Stary przecież na to wpływają czynniki środowiskowe. Czym innym będzie moralność, poczucie dobra i zła dla ciebie a czym innym dla jakiegoś aborygena. W tym momencie to ty tupiesz nóżką i mówisz, że "moja prawda jest mojsza".
  • Odpowiedz
@Morelo: to jest racjonalizacja depresji. Nie polecam. Mógłbym zacząć racjonalizować w drugą stronę, zacząć coś pieprzyć o odkryciach naukowych, postępie cywilizacyjnym, prawach człowieka, odkrywaniu wszechświata, tworzeniu piękna, ale do Ciebie to nie przemówi, dlatego powiem Ci jedno: idź na terapię i zacznij tę depresję leczyć. Skoro już jesteś na tym złym świecie, to możesz zrobić coś, żeby jakość swojego życia jakoś poprawić, co Ci szkodzi?
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@Morelo: zawsze mnie po części zdumiewa, po części wkurza odpowiedź ludzi na takie przemyślenia. Dominują pochwały ignorancji (lepiej o tym nie myśleć), hedonizm i po prostu kpina, że ktoś w ogóle śmie śmieć. Same ślepe uliczki, domki z kart gotowe rozlecieć się na pierwszy lekki podmuch zimnej bryzy otchłani.
  • Odpowiedz
@Naczelnik261:

Można skontrować że na poświęcanie "ogółu" w imię jednostki mogą sobie pozwolić tylko moralne ścierwa.


Chcesz powiedzieć, że cierpienie jednostki jest usprawiedliwione tymczasowym szczęściem większości spośród tego ogółu, tak? Albo, że istniejący ogół może sobie wykorzystać potencjalną, nieświadomą jednostkę do osiągnięcia własnych celów? I kto tutaj jest
  • Odpowiedz
@januszdoe:

Czym innym będzie moralność, poczucie dobra i zła dla ciebie a czym innym dla jakiegoś aborygena


Chcesz powiedzieć, że jak aborygen zabija i dla niego to jest dobre, to znaczy, że to jest dobre? Chcesz powiedzieć, że zabijanie może być
  • Odpowiedz
jak aborygen zabija i dla niego to jest dobre


@HAL__9000: Tu powinna się zaczynać i skończyć ta wypowiedź. W jego postrzeganiu świata może być to dobre, moralne i może być zadowolony z siebie, tak samo jak jego wioska (bo na przykład życie ludzkie ma dla nich inną wartość) i nie będzie to dla nich złe. Dla ciebie nie będzie to dobre ale co to dla nich zmienia? Nic. Nie obronisz tego, że "moralność jest jedna, tak samo dobro i zło". Sam rozwój naszej cywilizacji powinien ci dać do myślenia jak bardzo te pojęcia zmieniają się w czasie.

To tak jak byś próbował napisać, że czas dla każdego obiektu we wszechświecie zawsze płynie tak samo względem różnego układu
  • Odpowiedz
@januszdoe:

Dla ciebie nie będzie to dobre ale co to dla nich zmienia? Nic. Nie obronisz tego, że "moralność jest jedna, tak samo dobro i zło"


Nic nie rozumiesz. Jeśli zwierzęta są zmuszone do zabijania siebie nawzajem w walce o "przetrwanie", to znaczy, że ten "system" jest doszczętnie popieprzony. I tak - to jest złe. Tego nie da się inaczej określić. To, że jakiś mało rozwinięty człowiek nie widzi w tym nic negatywnego, nie znaczy, że to nie jest złe. Jest złe, cholernie złe. To jak działa ten świat jest czymś złym. Tego nie da się obronić, choćbyś miał stanąć na rzęsach. Ten świat i życie są z-----e u podstaw i nic tego nie zmieni. Jedyne wyjście to jego destrukcja, która jak pisałem jest kwestią czasu. Tylko po co na to czekać, skoro możemy swobodnie zacząć ekstynkcję w
  • Odpowiedz
@HAL__9000: Ale to ty kompletnie nie rozumiesz koncepcji o których piszesz. Wszystkie te pojęcia o których tu mowa, dotyczą tylko i wyłącznie nas jako ludzi.

Naiwnie twierdzisz, że każda istota żywa posiada taką samą percepcję i jej procesy. Ale tu już kłócisz się z nauką.
  • Odpowiedz
@januszdoe: Wcale tak nie twierdzę. Mówię jedynie, że wszystko, co powoduje cierpienie, jest złe. Zabijanie siebie nawzajem cierpienie powoduje, i to jeszcze jak. I tak, to jest złe. Nie ma znaczenia, jak kto indywidualnie do tego podchodzi.
  • Odpowiedz
Naiwnie twierdzisz, że każda istota żywa posiada taką samą percepcję i jej procesy.


Nie ma znaczenia, jak kto indywidualnie do tego podchodzi.


@HAL__9000: Ale o to chodzi cały czas chodzi, że właśnie ma i jest to fundamentalne znaczenie. Bez tego nie mógłbyś mi teraz pisać co jest dobre a co złe. No bo skoro indywidualne podejście nie ma znaczenia to twoje również więc też prawdziwość twoich słów jest równa
  • Odpowiedz
@januszdoe: Tylko że w tym przypadku to nie jest indywidualne podejście... To obiektywne, logiczne wnioski wyciągnięte z obserwacji. Sorry, ale nie zaprzeczysz temu, że zadawanie cierpienia poprzez zabijanie jest złe, nikt temu nie zaprzeczy. Ja też mogę sobie indywidualnie powiedzieć, że to jest spoko i mi się podoba, ale to będzie brednia, bo obiektywnie nie jest spoko, skoro ktoś przez to cierpi.

I tak, nie da się już tego prościej
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Morelo: jak można mieć depresję gdy:
- na każdym kroku są życzliwi ludzie i przyjaciele z rodziną
- w najbliższym otoczeniu nie było wojny od wielu, wielu lat i żyjemy w czasach pokoju
- medycyna poszła tak do przodu, że zealczamy wiele nieuleczalnych jeszcze kilkadziesiąt lat temu chorób. Środki komunikacji są najbezpieczniejsze w historii, a dzięki bhp dochodzi do mniejszej liczby wypadków niż kiedykolwiek
- place w Polsce są najwyższe w historii i zarobki rzędu 10k na parę to już nie jest nic niezwykłego, bo wiele osób w okolicach trzydziestki tyle zarabia. Młodzi prosto po studiach dostają 3k co jeszcze parę lat temu było stawką specjalisty
- podczas srania, żeby nie marnować czasu można wziąć ze sobą urządzenie dzięki któremu jesteśmy połączeniu z całym światem i możemy do woli czerpać wiedzę całej ludzkości, s--s jest zajebisty, a podejście do niego wolne jak nigdy. W każdej większej miejscowości jest od c---a przepyszny knajp z jedzeniem z każdego
  • Odpowiedz
@Morelo: Twój czas na Ziemi jest ograniczony. Skoro i tak umrzesz, nic nie stoi ci na przeszkodzie być szaleńcem który zmienia ten spatologizowany świat na miejsce, w którym chciałbyś się narodzić.

Najgorsza kara, to to samo co i tak na ciebie czeka.
  • Odpowiedz
Jak jesteś normalnie myślący człowiekiem to nie da się być nieszczęśliwym w najlepszych latach do życia dla ludzkości. Jest pięknie.


@resuf: a jak nie jest normalnie myślącym czlowiekem, to co? Zasluzyl na depresję?
  • Odpowiedz
@niemowienie

jestem świadom tego o czym piszesz, mam dziecko, prace, kredyt itp. niby w dupie jestem.. do tego obawiam się o przyszłość itd. Ale, ALE, ALEEEE.


Uważasz, że warto było płodzić dziecko i obarczać je podobnymi problemami?
  • Odpowiedz