Wpis z mikrobloga

@Joii: Widzisz, bo ten podział przedwojenny wcale nie dotyczył miast i wsi, tylko regionów. Były zatem regiony o małych różnicach cywilizacyjnych między stolicą, a prowincją czyli takie gdzie nie było aż takiego różnicowania na "ę i ą" mieszkańców stolicy i "wieśniaków", by było równo i punkt ciężkości położony był tam na wspólnotę o charakterze regionalnym (tzw. "heimat", coś jak w bardziej rozwiniętych krajach o dużej tradycji regionalizmu) i były regiony
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
to o czym ja mówię pokrywa się z wynikami wyborów samorządowych i parlamentarnych, gdzie na PiS (powiązany z Kościołem) glosował głównie wschód Polski, w najwyższej liczbie ludzie z najniższym wykształceniem, którzy są podatni na płytkie myślenie, manipulacje i uprzedzenia
To o czym mówisz Ty jest tylko dowodem anegdotycznym, bo skoro Ty "mieszkasz tam i nie widziałeś i słyszałeś czegoś to to nie istnieje". Polecam poczytać o błędach poznawczych, bo to jeden z
  • Odpowiedz
@kult_cwaniaka: widzisz, a dzisiejszy podział dotyczy miast i wsi. Warszawa albo Kraków to polska b, bo jest na wschodzie, ale juz jakieś zadupie na dolnymslasku to niby polska a, co? XD Przecież w tych miastach tego wiejskiego sklepiki nie ma xD prześmieszne jest to jak wsiury z dziur zabitych dechami próbują podbudować swoją samoocenę tym ze niby żyją w lepszej części kraju. Czy istnieje jakaś miejscowość w której jest Dino
  • Odpowiedz
@Pouty: jest - Polska A czyli duże miasta i Polska Z czyli wszystko inne ( ͡° ͜ʖ ͡°) bawią mnie wiesniaki z poniemieckich terenów uważające ze żyją w lepszej części kraju xDDDDD
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Joii: W wielu miastach jest zwykły chlew i ruina, bez sensu takie podziały. Polecam przejechać się po współczesnych wsiach i zobaczyć jakie ludzie mają domy. Na pewno nie żyje im się gorzej niż polakom chowu klatkowego z miasta. Wiadomo, że nie będzie tyłu sklepów/atrakcji/ instytucji co w mieście, ale w dzisiejszych czasach jakość życia mieszkańców wsi wcale nie odbiega od życia mieszczuchów.
  • Odpowiedz
widzisz, a dzisiejszy podział dotyczy miast i wsi


@Joii: No nie nie nie dotyczy. Sprawa jest nadal znacznie bardziej skomplikowana. I prowincja sama w sobie jest nadal znacznie bardziej zróżnicowana między sobą niż Warszawy i Krakowy.
Ale niestety masz rację, to się zmienia, tyle że nie dociąganiem gorszych do lepszych lecz równaniem w dół i to jest problem także dla ciebie z czego możesz sobie sprawy nie zdawać.

ale juz jakieś zadupie ja dolnośląski to niby polska a
  • Odpowiedz
@kult_cwaniaka: po prostu daje ci porównanie na jakich zadupiach zapomnianych przez świat buduje się te sklepy, a komentarzach wienisaki spuszczają się, że to Polska A xD
  • Odpowiedz
pogromca Biedronki


@klossser: k---a, u mnie zrobili to dino, to mi przypomina biedre sprzed 10 lat, jak jechała na najtańszych możliwych markach własnych
  • Odpowiedz
@Joii: No to ci k---a odpowiadam, że nadal tak jak zawsze i od samego powstania podział ten dotyczy polskiej prowincji, która jest zacznie bardziej zróżnicowana niż różnice między wyspą Kraków, a wyspą Warszawa, a fakt, że gardzisz "wieśniakami" jest niczym innym tylko produktem tej "Polski B" z jej podziałem na wyspy i resztą która w tobie cały czas siedzi. To jest typowe dla niedorozwiniętych terenów jak Rosja czy państwa Afryki
  • Odpowiedz