Wpis z mikrobloga

@Andi128

To zabawne jak kosmopolityczny liberalizm nie różni się niczym od wioskowej mentalności "bo co ludzie powiedzo"

@piotre-gie: nie zesraj się, ja Ci tylko wyłożyłem że zachód polski wstydzi się że ma w kraju takie #!$%@? gdzie żyją ludzie z dziewiętnastowieczna mentalnością przynoszacy wstyd wszystkim Polakom na arenie miedzynarodowej. Jak nie atakują w Białymstoku parad równości to w Rzeszowie jakieś śmieszne strefy wolne od lgbt, a Europa nie rozumie i się
@lazzyday Postawa "co ludzie pomyślo" to konformizm - wyparcie i maskowanie własnych zachowań/poglądów dla akceptacji społeczeństwa. Wstyd przed cywilizowanym światem za dzikusów napadających na legalne manifestacje oraz za ludzi którzy dumnie poklepują te małpy po plecach nie ma z konformizmem nic wspólnego. My tu naprawdę gardzimy takim zachowaniem.

Mówimy oczywiście o ogóle, ale ogół definiuje to jak odbierany jest region. Ja tam się wyleczyłem z jeżdżenia na wschód - lepiej mi u
@klossser: tyle wygrac xd sklep w ktorym jedynie w czym jest jakiś w miare sensowny wybór to alko. bo reszta asortymentu ssie.ogolnie jak moge to staram sie omijać...
@Tarec

Przecież to jest dokładnie to samo. Ludzie z wielkich miast aspirują do bycia członkami globalnej społeczności i wstyd im za swoje chłopskie pochodzenie i chłopską mentalność swoich pobratymcòw.

Kiedy ten sam cywilizowany świat eksportował chrześcijańską moralność seksualną występowało to samo zjawisko.

"Bycie częścią cywilizowanego świata" to nie jest deklaracja poglądów, to jest aspiracja do bycia członkiem klubu.