Wpis z mikrobloga

@paul772: Pronatalizm jest oczywiście równie głupi. Ale przynajmniej ma jakieś uzasadnienie ekonomiczne patrząc na to jak działa niestety ZUS. W przypadku antynatalizmu nawet tego nie ma.
  • Odpowiedz
@Drakii: w antynatalizmie masz argumentacje bez zadnej ideologicznej otoczki. Brak prokreacji nie jest celem, a jest wnioskiem na podstawie zbioru argumentów
  • Odpowiedz
@Drakii: czemu? System emerytalny to jest wlasnie ideologia której celem jest zadbanie o przezycie starych ludzi. Czemu? Bo tak. Bez wzgledu na to czy ktos tego chce czy nie. I potrzebne są srodki do spelnienia tej ideologii. To wszystko ma swoje koszty ludzkie.
  • Odpowiedz
@Drakii: ZUS taki świetny, że zakłada wykładniczy wzrost populacji by działać. Nie rozważa problemów jakie pojawiają się przy przeludnieniu, ważne jest tylko to, że nowi niewolnicy się rodzą i oddają swoje pieniądze na ten twór.
  • Odpowiedz